Forum
Już wkrótce
  • Batman. Dylan Dog/Batman. Cień nietoperza. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • Batman. Failsafe. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • "New Teen Titans: Terminator i Trigon" (WKDCBiZ) - 19 cze 2024,
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,

Poznaliśmy już tegoroczne nominacje do Nagród Eisnera. Wydawnictwo DC zdobyło 13 nominacji (plus 8 wspólnych) nominacji, w czym znaczny udział ma seria “Nightwing”, która ma szanse na wygraną w trzech kategoriach (seria regularna, pojedynczy numer – Nightwing #105, oraz scenarzysta – Tom Taylor).

Najlepszy pojedynczy numer/one-shot:

  • Horologist, Jared Lee and Cross (Grim Film)
  • Nightwing #105, Tom Taylor and Bruno Redondo (DC)
  • Star Trek: Day of Blood—Shax’s Best Day, Ryan North and Derek Charm (IDW)
  • Superman 2023 Annual, Joshua Williamson and others (DC)
  • Sweet Paprika: Black, White, & Pink, Mirka Andolfo and others (Image)

Najlepsza regularna seria:

  • Birds of Prey, Kelly Thompson and Leonardo Basto Romero (DC)
  • Nightwing, Tom Taylor and Bruno Redondo (DC Comics)
  • Shazam! Mark Waid and Dan Mora (DC)
  • Transformers, Daniel Warren Johnson (Image Skybound)
  • Wonder Woman, Tom King and Daniel Sampere (DC)

Najlepszy scenarzysta:

  • Stephen Graham Jones, Earthdivers (IDW)
  • Mariko Tamaki, Roaming (Drawn & Quarterly)
  • Tom Taylor, Nightwing, Titans (DC)
  • Kelly Thompson, Birds of Prey, Harley Quinn, Black White and Redder (DC); Black Cloak, The Cull (Image); It’s Jeff, Captain Marvel (Marvel)
  • Mark Waid, Batman/Superman: World’s Finest, Shazam!, World’s Finest: Teen Titans (DC)
  • G. Willow Wilson, Poison Ivy (DC); Hunger and the Dusk (IDW)

Najlepszy rysownik/inker:

  • Jason Shawn Alexander, Detective Comics (DC); Killadelphia, with Germán Erramouspe (Image)
  • Tula Lotay, Barnstormers: A Ballad of Love and Murder (Comixology Originals/Best Jackett)
  • Inaki Miranda, Godzilla: Here There Be Dragons (IDW)
  • Dan Mora, Batman/Superman: World’s Finest, Shazam! (DC)
  • Chris Samnee, Fire Power (Image Skybound)
  • Jillian Tamaki, Roaming (Drawn & Quarterly)

Najlepszy autor okładek:

  • Jen Bartel, DC Pride 2023, Fire & Ice: Welcome to Smallville #1 (DC); Captain Marvel: Dark Tempest #1, Demon Wars: Scarlet Sin #1, Scarlet Witch #9, Sensational She-Hulk (Marvel)
  • Evan Cagle, Detective Comics (DC)
  • Jenny Frison, Alice Never After #1, BRZRKR: Fallen Empire #1, and other alternate covers (BOOM! Studios); Knight Terrors: Harley Quinn #1–2, Poison Ivy #8, #12 (DC)
  • E. M. Gist, Expanse Dragon Tooth #1, Something Is Killing the Children #28 & #34, Wild’s End, vol 2 #4 and other alternate covers (BOOM! Studios); Amazing Spider-Man #23, Doctor Aphra #36, Moon Knight #3, Nightcrawlers #1, Wolverine #38 (Marvel)
  • Peach Momoko, Demon Wars: Scarlet Sin, various alternate covers (Marvel)
  • Dan Mora, Coda #3, Damn Them All #4, MMPR 30th Anniversary Special #1, Rare Flavours #3 and other alternate covers (BOOM! Studios); Batman/Superman: World’s Finest, Outsiders #1, Poison Ivy #9, Shazam!, Titans #1 (DC)

Najlepszy kolorysta:

  • Jordie Bellaire, Batman, Birds of Prey (DC); Dark Spaces: Hollywood Special (IDW)
  • Matt Hollingsworth, Captain America, Doctor Strange, Guardians of the Galaxy, Punisher (Marvel)
  • Lee Loughridge, Red Zone (AWA); Edgeworld, Grammaton Punch, Nostalgia (Comixology Originals); The Devil’s Cut, Gone, Somna (DSTLRY); Star Trek (IDW); Killadelphia (Image); Hunt. Kill. Repeat. (Mad Cave)
  • Dave McCaig, The Sacrificers (Image), The Walking Dead Deluxe (Image Skybound)
  • Dean White, Conan the Barbarian (Titan Comics)

Najlepsze liternictwo:

  • Emily Carroll, A Guest in the House (First Second/Macmillan)
  • Benoit Dehan and Lauren Bowes, Inside the Mind of Sherlock Holmes (Titan Comics)
  • Bill Griffith, Three Rocks (Abrams ComicArts)
  • Hassan Otsmane-Elhaou, The Unlikely Story of Felix and Macabber, The Witcher: Wild Animals, and others (Dark Horse); Batman: City of Madness, The Flash, Poison Ivy, and others (DC); Black Cat Social Club (Humanoids); Beneath the Trees Where Nobody Sees (IDW); The Cull, What’s the Furthest Place from Here? (Image); and others
  • Richard Starkings, Barnstormers: A Ballad of Love and Murder, Canary (Comixology Originals/Best Jackett); Parliament of Rooks (Comixology); Astro City, Battle Chasers (Image); Conan the Barbarian (Titan Comics)
  • Rus Wooton, Monstress, The Sacrificers (Image); Fire Power, Kroma, Transformers, The Walking Dead Deluxe, Universal Monsters: Dracula, Void Rivals (Image Skybound); Hunt. Kill. Repeat., A Legacy of Violence, Nature’s Labyrinth (Mad Cave)

Laureatów nagród poznamy 26 lipca podczas oficjalnej gali w trakcie Comic-Con International w San Diego.

Źródło: comic-con.org

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
za
dni
1
1
1
godzin
0
8
minut
3
6
sekund
3
0
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):