Podczas crossovera Forever Evil, w którym Crime Syndicate podbił planetę, Nightwing został schwytany, a jego sekretna tożsamość została ujawniona światu w “Forever Evil #1” (autorzy: Geoff Johns, David Finch i Richard Friend). Pod koniec serii Nightwing zostaje pozornie zabity.

Jednak w rzeczywistości ledwo przeżył, ale świat uważa go teraz za martwego. Następnie na chwilę został tajnym agentem w serii “Grayson”, autorstwa scenarzystów Tima Seeleya i Toma Kinga oraz rysownika Mikela Janina. Pierwotny plan był jednak zupełnie inny i zakładał, że Dick pozostanie Nightwingiem… tak jakby.

James Tynion IV w wywiadzie dla Newsaramy wyjaśnił, jaki był pierwotny plan na serię “Nightwing” autorstwa Janina i jego samego, która miałaby wystartować z “Forever Evil”. Na niewykorzystanej okładce widać, że Nightwing ma maskę, która zakrywa większość jego twarzy. Ppomysł polegał na tym, że tożsamość Nightwinga byłaby tajemnicą… nawet dla fanów! Fani mieli wierzyć, że Nightwing umarł w “Forever Evil”, dopóki nie odkryliby, że Dick żył w nowej serii “Nightwing”.

Po wydarzeniach z “Forever Evil”, Owlman wciąż byłby na wolności, a Batman doszedłby do wniosku, że jednym ze sposobów na schwytanie Owlmana jest wykorzystanie kogoś, kogo Owlman nigdy nie zobaczy – przypuszczalnie martwego Dicka Graysona. Dick założyłby sklep w pobliżu miejsca, w którym podobno ukrywałby się Owlman, i przyjąłby nową tajną tożsamość, Johna Blake’a, policjanta (nazwanego na cześć postaci granej przez Josepha Gordona-Levitta w filmie “The Dark Knight Rises”).

Jednak gdy Dick działałby pod przykrywką jako John Blake, próbując wytropić Owlmana, nagle na scenie pojawiłby się nowy Nightwing. To oczywiście mogłoby wystraszyć Owlmana, więc Dick zaangażowałby się w próbę powstrzymania tego nowego Nightwinga, a następnie oczywiście sam stałby się Nightwingiem, używając większej maski, aby ukryć, że to on, a nie DRUGI nowy Nightwing.

Taki był plan, a dlaczego nic z tego nie wyszło?

Tynion wyjaśnił, że wciąż pojawiały się pewne komplikacje. Na przykład najpierw Owlman został wykluczony. Następnie jego plany dotyczące tajemniczego Nightwinga zostały zniweczone. W końcu redakcja stwierdziła, że plan jest taki, aby uczynić Dicka Graysona tajnym agentem, a Tynion robił już inne rzeczy związane z Batmanem (był jednym z głównych scenarzystów cotygodniowej serii “Batman Eternal”) i po prostu już tego nie czuł, więc zrezygnował i skupił się na “Batman Eternal”.

Janin pozostał jednak przy projekcie, który stał się serią pt. “Grayson”, ze scenarzystamo Timem Seeleyem i Tomem Kingiem.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
za
dni
1
3
6
godzin
1
9
minut
4
8
sekund
3
5
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):