Forum
Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,

Wydawnictwo Egmont udostępniło już zapowiedzi na wrzesień 2024 roku. Wśród zaplanowanych propozycji znalazły się “Gotham. Rok pierwszy” (208 stron, 99,99 zł), “Batman. Biały Rycerz przedstawia: Pokolenie Jokera” (160 stron, 79,99 zł), “Batman Noir. Trybunał Sów” (296 stron, 279,99 zł). Do sprzedaży trafi też “Śmierć Supermana. Tom 1” (630 stron, 219,99 zł) w którym w kilku historiach gościnnie pojawia się Batman.

“Gotham. Rok pierwszy”

Tom King i Phil Hester łączą siły, by przedstawić genezę Gotham. Historia upadku miasta, legenda, która zrodziła Nietoperza, nie ujrzała światła dziennego przez osiemdziesiąt lat. Teraz to się zmieni. 

Jak Gotham stało się bagnem przemocy i zepsucia, którym jest do dzisiaj? Skąd wziął się tam grzech, który z czasem doprowadził do narodzin Mrocznego Rycerza? Wszystko zaczyna się dwa pokolenia przed Batmanem, gdy pewnej nocy znika nowo narodzona dziedziczka Wayne’ów, a prywatny detektyw Slam Bradley zostaje wplątany w „porwanie stulecia”… Tak zaczyna się brutalny, epicki czarny kryminał, opowieść o człowieku balansującym na krawędzi, i mieście, które zaczyna wrzeć. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Gotham City: Year One” #1–6, a także bogatą galerię szkiców Phila Hestera.

Scenarzysta: Tom King
Ilustrator: Phil Hester
Tłumacz: Paulina Walenia
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 208
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 11.09.2024
Cena: 99,99 zł


“Batman. Biały Rycerz przedstawia: Pokolenie Jokera”

Kolejny komiks z uniwersum Białego Rycerza. Tym razem w rolach głównych występują dzieci Harley Quinn i Jokera. To niezapomniana opowieść o superzłolskim dojrzewaniu, w której zbuntowane bliźnięta dają nogę w kradzionym batmobilu, a do domu może ich bezpiecznie odstawić jedynie szybko gasnący hologram Jacka Napiera. Przestępcze życie z początku kusi Jackie i Bryce’a, ale wkrótce odkrywają oni mroczną tajemnicę, która może pozwolić im odzyskać ojca. Ścigają ich byli przeciwnicy i sojusznicy Batmana, rozpoczyna się walka z czasem. Czy dzieciom uda się wskrzesić największego wroga Mrocznego Rycerza? 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: White Knight Presents Generation Joker” #1–6.

Seria/cykl: DC BLACK LABEL
Scenarzysta: Sean Murphy, Katana Collins, Clay McCormack
Ilustrator: Mirka Andolfo
Tłumacz: Jacek Żuławnik
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 160
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 25.09.2024
Dla kogo: tylko dla dorosłych
Cena: 79,99 zł


“Batman Noir. Trybunał Sów”

Pełna grozy i tajemnic opowieść o jednej z najtrudniejszych zagadek kryminalnych, z jaką w swojej karierze borykał się Batman – tym razem w wersji czarno-białej i w powiększonym formacie. Po Gotham od dawna krążyły legendy o Trybunale Sów – tajnym gremium, którego członkowie uważają się za prawdziwych władców miasta. Podobno spotykają się w ciemnościach, naśladując pohukiwanie nocnego drapieżnika… Mroczny Rycerz nie traktował jednak tych historii poważnie. Uznawał je za miejskie legendy. Gotham było jego miastem. Aż do teraz. W Gotham od pewnego czasu grasuje morderca, który brutalnie likwiduje zarówno najważniejszych, jak i najniebezpieczniejszych mieszkańców miasta. Jeśli mroczne legendy są prawdą, zleceniodawcy zabójcy są o wiele potężniejsi, niż mogło się to Batmanowi wydawać. 

Autorem scenariusza tego trzymającego w napięciu albumu są Scott Snyder („Amerykański Wampir”, „Batman: Mroczne odbicie”), James Tynion IV za rysunki odpowiadają natomiast Greg Capullo („Batman/Spawn”) i Rafael Albuquerque („Superman/Batman”). Album zawiera oryginalne eszyty zeszyty „Batman” 1–11.

Seria/cykl: BATMAN NOIR
Scenarzysta: Scott Snyder, James Tynion IV
Ilustrator: Greg Capullo, Rafael Albuqerque
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 296
Wymiary: 22.5×34.4cm
Data premiery: 25.09.2024
Cena: 279,99 zł


“Śmierć Supermana. Tom 1”

„Śmierć Supermana” to pierwszy z trzech tomów wydarzenia, które na początku lat 90. rozegrało się na łamach różnych serii związanych z Człowiekiem ze Stali. Śmierć superbohatera nie tylko wstrząsnęła fanami komiksów, ale również odbiła się szerokim echem w mediach głównego nurtu. 

Doomsday to stworzenie, którego jedynym celem jest śmierć i zagłada. Wylądował na Ziemi, niszcząc wszystko i każdego, kto ośmieli się stanąć mu na drodze. Liga Sprawiedliwości podejmuje desperacką próbę powstrzymania nieznanego najeźdźcy. Kiedy bestia zbliża się do Metropolis, Superman staje naprzeciwko potwora. I wtedy dzieje się coś nie do pomyślenia. Człowiek ze Stali… przegrywa walkę i umiera. Wszyscy pogrążają się w żałobie i opłakują człowieka, który symbolizował najlepsze ludzkie cechy. Kto teraz obroni mieszkańców Ziemi? 

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Dan Jurgens, Jerry Ordway, Louise Simonson, Roger Stern, Karl Kesel. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Jon Bogdanove, Tom Grummett, Jackson Guice oraz wielu innych. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Action Comics” #683–686, „The Adventures of Superman” #496–500, „Superman” #73–77, „Superman: The Man of Stee”l #17–21, „Justice League America” #69–70, „Legacy of Superman” #1, „Supergirl and Team Luthor Special” #1 oraz „Newstime: The Life and Death of Superman”.

Scenarzysta: Dan Jurgens, Louise Simonson, Roger Stern, Jerry Ordway, Karl Kesel
Ilustrator: Tom Grummett, Jon Bogdanove, Jackson Guice
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 630
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 11.09.2024
Cena: 219,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
za
dni
1
3
godzin
0
1
minut
4
7
sekund
4
5


za
dni
7
7
godzin
0
1
minut
4
7
sekund
4
5
Kalendarium
Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki