„Joker: Folie à Deux”: fatalne oceny i słabe wpływy

|

autor:

|

kategorie:

Już po pierwszym dniu na ekranach kin można stwierdzić, że „Joker: Folie à Deux” nie powtórzy sukcesu produkcji z 2019 roku, a raczej zostanie uznany za kolejną porażkę Warner Bros.

Wpływy z piątku w USA „Joker: Folie à Deux” wyniosły 20 milionów dolarów (z czego $7 mln z czwartkowych pokazów przedpremierowych). Wynik ten sugeruje weekend otwarcia poniżej $47 mln, czyli gorzej niż ostatnich ostatnich prognozach. Przypomnijmy, że budżet filmu szacuje się na $190 mln, z czego $50 mln przeznaczono na gaże Phillipsa, Gagi i Pheonixa.

Oceny krytyków (33% RT, 45/100 na Metacritic) a także fatalne opinie wystawiane przez widzów (ocena „D” w ankietach CinemaScore – najgorsza dla filmu komiksowego w historii, 1/5 gwiazdki w PostTrak, 32% RT, 4.1 na Metacritic) nie przełożą się na małe spadki w następnych tygodniach. Najwyraźniej musicalowa kontynuacja okazała się chybionym pomysłem, który nie spotkał się z aprobatą ze strony fanów „Jokera”.

Źródło: Deadline



dni
9
3
godzin
1
5
minut
0
8
sekund
3
6
dni
5
7
6
godzin
1
5
minut
0
8
sekund
3
6

Forum

Update



Już wkrótce

  • "Batman: Caped Crusader" – 2. sezon – 31 lipca 2026
  • "Uniwersum DC według Alana Moore'a" – 12 sierpnia 2026
  • "Injustice 2, Tom 1" – 12 sierpnia 2026
  • "Red Hood: Outlaws, Tom 5" – 12 sierpnia 2026
  • "Absolute Batman, Tom 1: Zoo" – 26 sierpnia 2026

Kalendarium

Ups, chyba jakiś klown wyrwał dzisiejszą kartkę z naszego kalendarza. Po więcej informacji odnośnie innych dat odsyłamy do działu kalendarium >>>