Nowy zwiastun "The Suicide Squad"

Zgodnie z zapowiedzią dziś udostępniono kolejny zwiastun "The Suicide Squad". Nie brakuje w nim nowych… [więcej]

Nowy zwiastun "The Suicide Squad" Nowy zwiastun "The Suicide Squad"

Batman: Caped Crusader - nowy serial animowany od Timma, Abramsa i Reevesa

Mroczny Rycerz ponownie stanie się głównym bohaterem serialu animowanego, tym razem przygotowywanego… [więcej]

Batman: Caped Crusader - nowy serial animowany od Timma, Abramsa i Reevesa Batman: Caped Crusader - nowy serial animowany od Timma, Abramsa i Reevesa

"Batman. Wojownicze Żółwie Ninja", "Batman Detective Comics, Tom 4: Zimna zemsta" i "Liga Sprawiedliwości, Tom 6: Do was należy zemsta" już w sprzedaży

Dzisiaj nakładem wydawnictwa Egmont do sprzedaży trafiły komiksy "Batman. Wojownicze Żółwie Ninja"… [więcej]

"Batman. Wojownicze Żółwie Ninja", "Batman Detective Comics, Tom 4: Zimna zemsta" i "Liga Sprawiedliwości, Tom 6: Do was należy zemsta" już w sprzedaży "Batman. Wojownicze Żółwie Ninja", "Batman Detective Comics, Tom 4: Zimna zemsta" i "Liga Sprawiedliwości, Tom 6: Do was należy zemsta" już w sprzedaży

Powrót Ego, Injustice, Gates of Gotham - DC Comics i Egmont w 2021 oraz dalej

W sieci pojawił się katalog wydawnictwa Egmont na rok 2021. Znajdziecie go pod tym linkiem. W rozwinięciu… [więcej]

Powrót Ego, Injustice, Gates of Gotham - DC Comics i Egmont w 2021 oraz dalej Powrót Ego, Injustice, Gates of Gotham - DC Comics i Egmont w 2021 oraz dalej

Zwiastun "Batman: The Long Halloween, Part Two"

Serwis IGN udostępnił zwiastun filmu animowanego “Batman: The Long Halloween, Part Two”. Do sieci… [więcej]

Zwiastun "Batman: The Long Halloween, Part Two" Zwiastun "Batman: The Long Halloween, Part Two"

Zapowiedzi komiksów z Batmanem na wrzesień 2021

Na stronach serwisu CBR można się już zapoznać z zapowiedziami Bat-tytułów na wrzesień 2021 roku. I… [więcej]

Zapowiedzi komiksów z Batmanem na wrzesień 2021 Zapowiedzi komiksów z Batmanem na wrzesień 2021

Po krótkim czasie spekulacji, niecały tydzień temu oficjalnie potwierdzono, kto zagra tytułową rolę w filmie “Batgirl” produkowanym na rzecz platformy HBO Max. Wybór padł na Leslie Grace Martínez, amerykańską piosenkarkę i aktorkę znaną z filmowej adaptacji musicalu “In the Heights”, gdzie wystąpiła jako Nina Rosario.

W krótkim tweecie opublikowanym po ogłoszeniu, aktorka podziękowała DC za przyjęcie do rodziny i zadeklarowała dać z siebie wszystko w roli Barbary Gordon.

Ponadto, The Hollywood Reporter donosi, że w filmie zobaczymy najprawdopodobniej znajomą twarz w roli Jamesa Gordona. Miałby to być nikt inny, jak J. K. Simmons, który zagrał już słynnego komisarza Gotham w “Lidze Sprawiedliwości” Zacka Snydera.

Adil El Arbi oraz Bilall Fallah odpowiadają za reżyserię filmu, zaś scenariusz został napisany przez Christinę Hodson, która stworzyła również skrypt dla kręconego właśnie “The Flash”.

Źródła: DC Comics – Blog, The Hollywood Reporter

Czy Julius Schwartz został zaangażowany do napisania scenariusza do jednej z czaro-białych historii z “Batman: Black and White”?
Tak

Wieloletniemu redaktorowi DC Comics Juliusowi Schwartzowi przypisuje się autorstwo tylko trzech pełnych komiksowych scenariuszy.

Historię Johnny’ego Thundera z one-shota “Big All-American Comic Book”, który Schwartz napisał pod nazwiskiem Johna B. Wentwortha, który był jednym ze scenarzystów w tym okresie. Nieopublikowaną historię o Green Lanternie, która w końcu została wydrukowana w “The Amazing World of DC Comics #3” (cały numer poświęcony Juliusowi Schwartzowi). Schwartz napisał także niezidentyfikowaną historię serii “Foley of the Fighting Fifth”.

Przez lata Schwartz przepisał wiele scenariuszy, niekoniecznie własnego autorstwa i podsuwał liczne wątki, ale przy większości prac nie był uwzględniany jako autor.

Czytaj dalej

We wtorek 27 lipca w USA do sprzedaży trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

  • DETECTIVE COMICS #1040
    Kiedy w zeszłym miesiącu gliniarze sprowadzili Bruce’a Wayne’a na przesłuchanie, gigantyczny skarbnik z bazooką i wąsami przez wiele dni wysadzał to miejsce w powietrze. Więc co to oznacza dla byłego ulubionego syna Gotham? Cóż, to znaczy, że Bruce Wayne musi spędzić weekend w areszcie! Czy alter ego Batmana może przetrwać weekend bez zadźgania?
  • INFINITE FRONTIER #3
  • CHECKMATE #2
  • HARLEY QUINN #5
Czytaj dalej

Czy licencjonowanie przez DC praw do kolekcjonerskich kart z Batmanem oddzielnie od reszty uniwersum doprowadziło do kilku dziwacznych zmian.
Tak

Kiedy “Batman” wszedł na ekrany kin wydany zestaw kart kolekcjonerskich cieszył się taką popularnością, że wydano drugą serię. Ponieważ zestaw był takim hitem, Topps oczywiście dostało licencję na zrobienie kolejnego zestawu do filmu “Powrót Batmana” z 1992 roku.

Czytaj dalej

Mroczny Rycerz rusza do walki z mistrzami Fortnite w desperackiej próbie uratowania nie tylko siebie, ale także innych znajomych postaci ze świata DC… a być może i całego multiwersum! Na 7 września br. wydawnictwo Egmont zaplanowało premierę prawdziwej gratki dla fanów gry Fortnite i Batmana. Album „Batman/Fortnite: Punkt Zerowy”, poza komiksową opowieścią, będzie zawierał specjalny bonusowy kod odblokowujący w grze Fortnite siedem cyfrowych przedmiotów związanych ze światem DC.

Czytaj dalej

We wtorek 20 lipca w USA do sprzedaży trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

  • CATWOMAN #33
    Selina ciężko pracowała, aby zostać królową Alleytown. Ale w odpowiedzi na uratowanie Poison Ivy przez Catwoman przed eksterminacją z rąk Saint Industries, Simon Saint wysłał na wczesnym etapie h totalitarną siłę, która pozostawiła jej królestwo zamknięte. Catwoman widziała, jak mężczyzna odebrał sobie życie, aby uniknąć konsekwencji od Saint Industries, więc wie, że nie wiadomo, co mają w zanadrzu dla niej i dla jej bandy. Co gorsza, niesamowicie ciche i puste ulice Alleytown przygotowały teraz scenę dla długo oczekiwanej konfrontacji między Catwoman i Ojcem Valley!
Czytaj dalej

Czy zakazano udziału postaci Catwoman w komiksach z Batmanem ze względu na Comics Code?
Raczej nie.

Lata 50. nie były dobrym okresem dla komiksów. Wydano wtedy “Seduction of the Innocent” Fredrica Werthama, który oskarżał przemysł komiksowy o wspieranie przestępczości nieletnich i inne zniewagi.

Publikacja wywołała panikę. Odbyły się przesłuchania w Senacie, a ostatecznie doprowadziła ona do stworzenia Comics Code Authority, drakońskiego zbioru przepisów dotyczących tego, co było – a przede wszystkim co nie było – dozwolone do druku na łamach komiksów.

Panuje powszechne przekonanie, że wśród zakazanych rzeczy grzesznych i moralnie nagannych znalazła się Catwoman. Ponieważ nigdy nie została ukarana za swoje zbrodnie, i sprawiła, że te zbrodnie wyglądały fajnie, i na dodatek flirtowała z Batmanem, została zakazana przez CCA i odłożona na półkę do lat sześćdziesiątych.

Czytaj dalej

Przed środową premierą kolejnego zwiastuna 3. sezonu “Titans”, udostępniono nowe zdjęcie Starfire, w którą wciela się Anna Diop.

Premiera nowego sezonu “Titans” 12 sierpnia na HBO Max.

Czytaj dalej

Według zapowiedzi Egmontu, we wrześniu do sprzedaży trafią polskie wydania komiksów “Injustice. Bogowie pośród nas. Rok pierwszy” i “Batman – Świat” oraz “Ptaki Nocy. Wielkie łowy”.

Injustice. Bogowie pośród nas. Rok pierwszy. Tom 1

Superman jest największym bohaterem Ziemi. Ale kiedy ginie najdroższa mu osoba, oszalały z wściekłości wymierza sprawiedliwość na własną ręką i z zimną krwią zabija człowieka odpowiedzialnego za tę zbrodnię. To wydarzenie zapoczątkuje przemianę Człowieka ze Stali. Zamiast podejmowania kolejnych prób ratowania świata… postanawia przejąć nad nim władzę. Ostatni Syn Kryptona siłą zaprowadza pokój na Ziemi, nie licząc się z nikim i z niczym. Tylko jeden człowiek stoi między Supermanem a władzą absolutną: Batman. Mroczny Rycerz użyje wszelkich dostępnych mu metod, aby powstrzymać swojego byłego przyjaciela przed zniszczeniem świata. Kto przyłączy się do bezwzględnej krucjaty Supermana przeciwko przestępczości, a kto opowie się po stronie buntu u boku Batmana? 
Album „Injustice: Bogowie Pośród Nas – Rok pierwszy”, inspirowany fenomenalną grą wideo, opowiada historię szaleństwa, jakie zawładnęło światem, gdy bohaterowie obdarzeni niemal boskimi mocami spróbowali go naprawić. Scenariusz Toma Taylora („DCeased”) oraz ilustracje takich rysowników jak Jheremy Raapack („Resident Evil”), Mike S. Miller („Game of Thrones”) gwarantują niesamowitą rozrywkę. 
To pierwszy tom bestsellerowej serii przedstawiającej superbohaterów z uniwersum DC, jakich nigdy wcześniej nie widzieliście! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach w formie cyfrowej jako „Injustice: Gods Among Us” #1-36, a później drukowanej jako „Injustice: Gods Among Us” #1-12 i „Injustice: Gods Among Us Annual” #1. 

Czytaj dalej

Warner Bros. udostępniło krótki materiał video, w którym m.in. reżyser James Gunn i operator Henry Braham opowiadają jak kamery Red Digital Cinema pomogły w uzyskaniu najwyższej jakości i nakręceniu całości zgodnie z wi

W materiale znalazły się też urywki wcześniej nieprezentowanych scen z filmu, który wejdzie na ekrany kin 5 sierpnia.

Czytaj dalej
już za:
dni
2
1
4
godzin
1
1
minut
1
8
sekund
3
6

Kalendarium

Galeria

e6nuyg5veaasxtm e54hd-wveaatgww e5yzufdvgamzqg6 e5untyyucaicryq e5unrs1vcaarzar e5unqu0vgaiby9u

Komiksowe Top 5