Forum

Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,

| OSTATNIA NADZIEJA | POSTACIE |


Postacie z fan fiction „Ostatnia nadzieja” („Only hope”):

Bruce Wayne / Batman – multimilioner i przemysłowiec (posiada własną niezależną firmę „Wayne Enterprises”). Posiada również swoje mroczne alter ego- od ponad trzydziestu lat jako nocny stróż Gotham, Batman, walczy z przestępczością w Gotham. Jego stanowisko Mściciela pochłania go całkowicie, wyparł się osobistego życia, przekonany, że gdyby założył rodzinę, jego bliscy narażeni by byli na ciągłe niebezpieczeństwo jako najbliższe osoby z otoczenia protektora Gotham.
Obecnie Wayne ma 52 lata i nadal jest w świetnej formie. Współpracuje z Dickiem i Timem, którzy są zawsze gotowi na wezwanie swojego mentora. Ponadto ważną rolę we współpracy z Batmanem odgrywa Barbara Gordon- obecnie główna komisarz policji w Gotham City.
Bruce Wayne ze związku z Wonder Woman- Dianą , miał córkę Nikki, która była tajnym szpiegiem swej matki na ziemi. Ostatnia misja kończy się tragicznie dla dziewczyny- zostaje napadnięta i dotkliwie pobita przez tych, których gangsterskie czyny chciała zniweczyć. Jako że była w zaawansowanej ciąży, rodzi dziecko, lecz wkrótce potem umiera wskutek szoku septycznego na stole operacyjnym. Wtedy też Bruce Wayne po raz kolejny styka się z Nicole- o tym, że jest ojcem, dowiedział się zaledwie na rok przed śmiercią córki. Jednak ta była obojętna na nadrobienie zaległych relacji i głucha na sprzeciw Batmana w niebezpiecznych misjach na Ziemi w pojedynkę. Jednak swojej wnuczce nie mówi wszystkiego o jej matce, ukrywa i to bardzo dużo. Jednak to on zostaje prawnym opiekunem malutkiej Kimberly i w porozumieniu z Wonder Woman to on przejmuje całkowite wychowanie nad dziewczynką, której niezwykłe pochodzenie trzyma w ścisłej tajemnicy.
Relacje między Kimberly a Wayne’m są na bardzo delikatnym gruncie. On, chłodny i nie lubiący okazywać emocji, całkowicie oddany Gotham, uważa, że łożąc na jej wychowanie, wywiązuje się z roli opiekuna. Rzadko widuje się z wnuczką, która ma do niego o to swoisty żal, jednak jak on jest uparta i ambitna. Na dzień przed swoimi siedemnastymi urodzinami Kim odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu, nie wiedząc nawet, jak bardzo to wpłynie na jej życie…

Kimberly „Kim” Martha Wayne – wnuczka Bruce’a Wayne’a i Wonder Woman, szesnastoletnia uczennica Publicznego Liceum w Gotham, w dzielnicy Forrest End.
Kim jest dość dojrzała na swój wiek, posiada silną i niezależną osobowość. Jako jedna z nielicznych osób stale buntuje się przeciwko Bruce’owi i nie boi się głośno wyrażać swych myśli, potrafi poddać ostrej ocenie nawet samego Mrocznego Rycerza.
Ma stale na pieńku z Bruce’m, ma mu za złe, iż żyje tylko wizją idealnego Gotham. Szczególnie bliska więź łączy ją z lokajem Alfredem- jest on jedną z nielicznych osób, która rozumie dziewczynę i do której ma ona ogromne zaufanie, choć nie zawsze jest oporna wtajemniczać kamerdynera do swoich zamiarów.
Jej najlepszą przyjaciółką jest Lizzie Carrington, a największym wrogiem Emma Luthor, córka obecnego prezydenta Lexa Luthora. Ogromne znaczenie ma w życiu Kim poznanie pół Kryptończyka, pół Ziemianina, Oliviera Kenta. Jest on wnukiem Supermana i jego żony Lois. Młodzi zakochują się w sobie, jednak na ich drodze będzie stało wiele przeszkód, które muszą oboje pokonać, by być razem.
Barbara Gordon- ma czterdzieści sześć lat i jest komisarzem policji w Gotham. Żona Sama Younga, matka bliźniaków Brendy i Brandona. Podobnie jak jej ojciec, James jest twardym gliną i jednym z najbliższych współpracowników Batmana. Bruce ma do niej duże zaufanie i liczy się z jej zdaniem, jednak we własnej ocenie to on zawsze ma rację.

Selina Kyle – Catwoman ma dopiero czterdzieści lat, lecz nie przepuszcza żadnym zbirom. Najczęściej patroluje dzielnicę East Endu, gdzie zapobiega wszelkiej maści przestępstwom. Po wielu latach znów pojawia się w życiu Batmana, który ma do niej dystans, zresztą jak do każdego, kto próbuje go pouczać . Życiowym celem Seliny jest odnalezienie porwanej przed laty córki Heleny.

Alfred Pennyworth – ma około 70 lat, jednak jak na swój wiek może się pochwalić niezwykle bystrym umysłem i kondycją. Nadal pomaga Bruce’owi i jest jego najlepszym przyjacielem, jest jedyną osobą, z którą Batman się liczy, choć nie zawsze słucha on obiekcji Alfreda. Stary kamerdyner praktycznie wychował wnuczkę swego panicza, z którą łączy go szczególna więź. Alfred jest osobą o wielkim sercu, bardzo kocha Kimberly, jednak widzi rozdarcie dziewczyny i często sygnalizuje Bruce’owi , że zbytnie poświęcanie się sprawom Gotham w rażący sposób odsuwa go od jedynej wnuczki. Mimo intensywnych prób nakłonienia Batmana do zmiany w postępowaniu, skutek jest odwrotny – Bruce bardziej angażuje się w zwalczanie kryminalnego półświatka.

Clark Kent/Superman – ma 55 lat, super bohater, Kryptończyk, którego pierwotnym miejscem działania jest Metropolis. Obecnie szczęśliwy w związku małżeńskim Lois Lane, z którą wychowuje ich wnuka Oliviera. Jedyny syn Supermana przystał do przestępczego półświatka i o mało nie zamordował własnego ojca, jednak przez swą chciwość został zamordowany przez grono złoczyńców, których szeregi zasilił.
Drogi Supermana i Batmana po wielu latach znów się zetną, głównie za sprawą Kimberly i Oliviera, chociaż nie tylko…

Diana, Wonder Woman – królowa Amazonek, miała z Batmanem nieoficjalną córkę, której istnienie ukryła przez dawnym kochankiem. Nicole była tajnym szpiegiem, na życzenie matki podejmowała się wielu niebezpiecznych misji, pokrótce reprezentując siły Diany na Ziemi. Jedna z nich okazała się tragiczna dla Nicole- dziewczyna została napadnięta i brutalnie pobita.
Gdy Batman dowiedział się o wypadku, natychmiast skontaktował się z Dianą. Oboje uzgodnili (choć Wonder Woman miała własne plany co do dziecka), że to Bruce poświęci się wychowywaniu córki Nicole, jednak w stosownym czasie wyjawi Kimberly jej pochodzenie.
Diana, która nie miała nigdy kontaktu z wnuczką, odkrywszy drzemiącą w niej wielką moc, zainterweniuje, chcąc rozwijać jej talenty i wyszkolić na wojowniczkę. Jednak Kim ma przeciwne zdanie, a może je zmieni?

Helena Kyle – córka Seliny, która dość nieoczekiwanie się pojawi w życiu Kim i samej Kobiety-Kot…

Dick Grayson, Tim Drake – dawni Robini, którzy nadal współpracują z Batmanem, często pilnując dążącej do niezależności Kim. Obaj mają braterskie stosunki z dziewczyną.

Olivier „Ollie” Kent – wnuk Supermana i Lois Lane, który odkryje, iż posiadł poprzez geny super moce swojego dziadka. Niezwykle szlachetny, ma złote serce, od razu zakochuje się w Kim, zresztą z wzajemnością. Nie przewidzi, że gdy jego super moce wyjdą na jaw, mocno namieszają w jego życiu.

Elizabeth „Lizzie” Carrington – najlepsza przyjaciółka Kimberly, wnuczka Wayne’a zawsze może na nią liczyć. Obie prowadzą ciągłą wojnę z Emmą Luthor, jednak nie bez powodu …


Inni:
Brenda Young – córka komisarz Gordon, równie ambitna i odważna jak jej matka.
Brandon Young – syn Barbary Gordon, brat bliźniak Brendy. Okaże się pomocny w ostatniej części opowiadania.
Joker – postać pojawi się na samym końcu i to postawi Batmana w pytaniu, czy musi być zawsze szlachetny względem złoczyńców.

Reszta bohaterów jest jedynie wątkiem pobocznym. Nie odgrywają żadnej znaczącej roli, co wymienione wyżej postacie główne.

Autorka: Kettrine

FANFICTION

za
dni
1
3
godzin
1
6
minut
2
4
sekund
5
9


za
dni
7
7
godzin
1
6
minut
2
4
sekund
5
9

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki