Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
BATMAN ETERNAL #5

Tytuł historii: Disinfect
W sprzedaży od: 07.05.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, John Layman i Tim Seeley
Rysunki: Andy Clarke
Okładka: Andy Kubert, Brad Anderson
Kolor: Blond
Tusz: Derek Fridolfs
Liternictwo: Nick J. Napolitano
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

W kolejnym numerze cotygodniowej serii z Mrocznym Rycerzem na pierwszy plan wychodzi Red Robin oraz ważna tajemnica Gotham City, w którą wplątani zostaną Harper i Cullen Row.

Podczas gdy Batman zajęty jest wojną gangów Red Robin postanawia się bliżej przyjrzeć dzieciom, które zostały porwane przez Pyga, od czego zaczęła się cała sprawa. Jak się okazuje nie zostały one zainfekowane przez złoczyńcę, a wszystkie ślady wskazują na jeden z budynków w Narrows, w kótym mieszkają Harper i Cullen Row u którego pojawiają się pierwsze objawy infekcji.

Tymczasem w Gotham Gazette, Vicki Vale nie jest zachwycona, kiedy nowy stażysta od razu dostaje szansę opublikowania swojego artykułu, podczas gdy ona musiała ciężko pracować by zasłużyć na takie wyróżnienie. Warren Spacey z działu kryminalnego uspokaja ją i podrzuca jej nowy temat dotyczący wojny gangów i Falcone’a.

W domu jednego z zainfekowanych dzieciaków spotykają się Red Robin i Batman. Nie jest to żaden z dzieciaków, który był w muzeum podczas ataku Pyga, ale ma takie same objawy. Dokładna analiza pozwoliła ustalić, że za infekcję odpowiadają nanoboty. Jednak Bruce nie ma czasu by powrócić do starych czasów i prowadzić śledztwo razem z Timem, gdyż znowu doszło do ataków na terytorium Pingiwna.

W Narrows zjawia się również Vicki Vale wraz z praktykantem Joeyem. Dziennikarka od razu wypytuje napotkanych zbirów o Carmine’a Falcone’a. Sytuacja przyjmuje niepokojący obrót, kiedy bandyta wyciąga nóż i grozi Vicki, ale wtedy zostaje potraktowany paralizatorem przez Harper Row, która postanawia zaprowadzić dwóje nierozgarniętych pracowników Gotham Gazette w bezpieczne miejsce. Niestety tuż po tym jak przyprowadza ich do swojego mieszkania, zbiry wdzierają się do niego. Wtedy niespodziewanie z znajdującego się piętro wyżej mieszkania spada Red Robin, który został zaatakowany przez nanoboty, które aktywowały się w ciele chorego dzieciaka. Timowi udaje się wyłączyć nanoboty, ale te przedostają się do ciała Cullena. Korzystając z okazji oraz z paralizatora Harper, Vicki postanawia przesłuchać zbira, który teraz odpowiada na wszystkie pytania. Tym samym w Gotham Gazette ukazuje się artykuł na temat wojny gangów w Gotham.

Okazuje się, że za technologią nanobotów odpowiedzialny jest mężczyzna, który kiedyś trenował młodego Bruce’a Wayne’a.

Autor: QPoczątek nowego miesiąca dla Batman Eternal jest bardzo przeciętny. Fanom Red Robina numer może się spodobać, bo Tim ma tu zdecydowanie większą rolę niż Bruce, ale wprowadzenie kolejnych zawiłych wątków nie koniecznie musi przypasać do gustu wszystkim czytelników. Jeśli zastanawialiście się co słychać u Gordona, czy też co planuje Falcone lub Pingwin to z tego numer nic nowego na ten temat się nie dowiecie.

Zilustrowaniem numeru zajął Andy Clarke tym samym Gotham City znowu wygląda jak mroczne miasto, w którym niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, zwłaszcza w Narrows. Zawsze przyjemnie też jest zobaczyć Vicki Vale podczas dziennikarskiego śledztwo, ale w pewnych momentach dziennikarka wydaje się być mniej rozgarnięta niż stażysta i chyba nie do końca ma pojęcie jak funkcjonuje Gotham City.

W Gotham dzieją się dziwne rzeczy i już mieliśmy okazję wcześniej zobaczyć pewnego rodzaju mistyczne siły, tym razem mamy zaś do czynienia technologią. O ile samo zaangażowanie nanobotów i ich analiza przez Tima zbyt wciągająca nie jest, to już ostatnia strona sprawia, że ten wątek jest bardziej intrygujący.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"