Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
BATMAN: ODYSSEY #2

Tytuł historii: Batman Odyssey, Part 8
Miesiąc wydania (okładka): Styczeń 2012 (USA)
W sprzedaży od: 30.11.2011 (USA)
Scenariusz: Neal Adams
Rysunki: Neal Adams
Okładki: Neal Adams
Kolor: Ginger Karalexas, Cory Adams, Moose Baumann
Tusz: Bill Sienkiewicz, Neal Adams, Paul Neary, Michael Golden
Liternictwo: Ken Lopez
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

W jaskini Bruce Wayne, tym razem w koszulce z logo Zielonych Latarń, przypomina ostatnie wydarzenia, które doprowadziły go do podziemnego świata.

W podziemnym świecie bohaterowie po przepychance z trolami dostają się do jaskini, z której wylatują na olbrzymich nietoperzach. Ale wkrótce na ich horyzoncie pojawiają się ludzie Senseia na T. rexach. Batman szybko na własnej skórze przekonuje się, że jazda na dinozaurach do najprostszych nie należy. Jednak po odzyskaniu sił na nowo próbuje i tym razem w pełni wykorzystuje potencjał T. rexa i rusza w pościg. Przez radio powiadamia też o wszystkim Jamrotha Boka.

T. rex to jednak nieopancerzony batmobil, dlatego po ostrzale ze strzał zwierze pada, a Batman tylko za sprawą katapultowania się i dalekiego lotu, dzięki sprzyjających podmuchom wiatru, bezpiecznie ląduje tuż przy członkach plemienia, które go ostrzelało. Chociaż Bruce’owi wydaje się, że biorą go za Bat-Mana, to jednak szybko zostaje zaatakowany przez łuczników. W bezpośredniej walce to on ma przewagę nad przeciwnikami i w końcu sytuacja zostaje opanowana, kiedy wyjaśnia im, że nie jest jednym z ludzi Senseia. Słowa Batmana potwierdzają przybyli na miejsce Bat-Man i Prince Primus.

Przykładowe Strony


Tymczasem Robin postanawia pomóc Batmanowi i na własną rękę udaje się do podziemnego świata.

Ucztując z tubylcami Batman ma okazje skosztować pieczonego T. rexa. Jednak tuż po kolacji oskarża dwie osoby o współpracę z ludźmi Senseia. Jak się okazuje dowody są niepodważalne. Nowe noże z kości jelenia, których w podziemnym świecie nie można dostać, czy nowe szaty. Niestety przemowa Batmana na temat zwalczania zła zostaje źle zinterpretowana i dwaj mężczyźni, którzy dopuścili się zdrady udostępniając dinozaury ludziom Senseia, zostają zgładzeni.

Autor: Q


Już sam początek zwiastuje coś nowego. Bruce nie prezentuje już gołej klaty, tym razem ma na sobie t-shirt z logo Zielonych Latarń. Sam numer jest zaś bardziej zrozumiały. Co jest zaskakujące, bo praktycznie całość rozgrywa się w podziemnym świecie. Oczywiście nie brakuje elementów, które pewnie tylko sam Neal rozumie, ale jakby nie było, po przeczytaniu Batman Odyssey, Part 8 wiadomo mniej więcej, co się wydarzyło. O ile, więc pod względem scenariusza jest poprawa to warstwa graficzna cierpi na tym, że aż tylu inkerów i kolorystów pracowało nad tym numerem. Jeśli porównamy obecne numery z Batman: Odyssey Vol. 2 do tych z Batman: Odyssey Vol. 1, które sam w całości przygotowywał Neal, to różnica jest bardzo widoczna. Jednak przynajmniej tym razem numery wychodzą regularnie.


Ta niezwykła odyseja, w którą zabrał czytelników Adams zaczyna zmierzać w dobrym kierunku, albo przynajmniej bardziej klarownym. Kto wie, może na koniec okaże się, że wszystko ma jakąś logiczną całość?

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"