DETECTIVE COMICS #51

Tytuł historii: Our Gordon at War
Miesiąc wydania (okładka): Czerwiec 2016 (USA)
W sprzedaży od: 06.04.2016 (USA)
Scenariusz: Peter J. Tomasi
Rysunki: Fernando Pasarin
Okładki: Guillem March; John Romita jr, Scott Hanna, Dean White
Kolor: Chris Sotomayor
Tusz: Matt Ryan
Liternictwo: Wes Abbott
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy Jim Gordon dostaje telefon od swoich starych przyjaciół z piechoty morskiej, wyrusza do bazy w celu zbadania potencjalnego przestępstwa, i tak na wszelki wypadek zabiera ze sobą kostium Batmana.

Po jak się wydaje zgubieniu mężczyzny, który go śledził, Berenger zwraca się z prośbą do Jima Gordona, swojego przyjaciela z wojska. Okazuje się, że ich wspólna przyszłość oraz coś co pogrzebali lata temu na pustyni powróciło. Część zaangażowanych w tę sprawę osób już nie żyje. Po chwili dołącza do nich Berenger zabity przez mężczyznę wykrzykującego “Za Amun-Seta”. Jimowi nie udaje się jednak go przesłuchać, gdyż ten woli połknąć truciznę.

Kiedy okazuje się, że wszystko co powiedział Berenger, to prawda, Gordon, osobiście postanawia gruntowanie zbadać sprawę, na taką wyprawę zabiera też kostium Batmana.

Wykorzystując kilka przysług Jim dociera do bazy wojskowej w Afganistanie. Na miejscu z rozmowy z żołnierzami dowiaduje się, że ataki na jego byłą jednostkę rozpoczęły się 6 miesięcy wcześniej. W nocy w stroju Batmana Gordon sprawdza dokumentację, ale niczego nie znajduje.

Następnego dnia Jim śledzi pułkownika Stone’a i ujawnia się gdy ten spotyka się z jednym wyznawców Amun-Seta. Dochodzi do starcia i Stone zabija swojego rozmówcę, a nocy wizytę składa mu Batman.

Wiedząc już znacznie więcej Jim udaje się w miejsce na pustynie, którego dokładną lokalizację poznał od Stone’a. Podczas burzy piaskowej zostaje zasypany, ale jako, że w tym samym czasie rozmawiał z Julią i Darylem, ci wysyłają do niego Bat-bota. Uwięziony, ale żywy Gordon wspomina jak przed laty w raz ze swoim oddziałem odkrył tajemniczych fanatyków przeprowadzających mroczne obrzędy.

Autor: Q


W “Detective Comics #51” otrzymujemy kolejną historię skupiającą się na Jimie Gordonie. Tym razem sprawa nie dotyczy obecności złoczyńców w Gotham City, a wiąże się z przeszłość słynnego policjanta i okresu kiedy ten służył w wojsku.

Początek zapowiada się naprawdę ciekawie, jest tajemniczo, mamy też wyraźną zmianę otoczenia z miejskiej dżungli na pustynię w Afganistanie. To otoczenie, w którym strój Batmana nie robi już takiego wrażenia, ale do nocnych przesłuchań zawsze nadaje się idealnie.

Cała sprawa dotyczy jakiegoś tajnego egipskiego stowarzyszenia z mrocznymi obrzędami. Co dokładnie wydarzyło się w przyszłości Gordona, tego jeszcze nie wiemy.

Jest oryginalnie, ale fakt, że Jim pozostaje w kontakcie z Julie i Darylem, sugeruje, że nie załatwi tego w pełni w pojedynkę, a szkoda bo mogłaby to być tylko historia z Gordonem, bez zbędnych bohaterów drugiego planu, a tak po wydarzeniach z “Batman #50” można jeszcze się zastanawiać kiedy dokładnie rozgrywa się akcja “Detectice Comics #51”. Na razie mamy obiecujący początek, ale czy całość okaże się równie dobra, o tym dopiero się przekonamy.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

już za:
dni
1
6
1
godzin
1
5
minut
5
5
sekund
4
8

Kalendarium

Galeria

e_td8uxuubab-ow e_td8upvkaeo97p 242397049 e_mypzhucaaatq dcfandome_catwoman_zoe titans3x09_06