Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
DETECTIVE COMICS #52

Tytuł historii: Our Gordon at War, part 2
Miesiąc wydania (okładka): Lipiec 2016 (USA)
W sprzedaży od: 04.05.2016 (USA)
Scenariusz: Peter J. Tomasi
Rysunki: Fernando Pasarin
Okładki: Guillem March; Francis Manapul
Kolor: Chris Sotomayor
Tusz: Matt Ryan
Liternictwo: Wes Abbott
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy druzgocący sekret zostaje ujawniony w bazie Korpusu Marine, Batman musi zdecydować komu ze swojej przeszłości zaufać jeśli zamierza rozwiązać tę tajemnicę.

Lata temu, żeby przetrwać oddział Gordona musiał zabić wszystkich ludzi uczestniczących w tajemniczym obrzędzie.

Żołnierze odkopują Jima, który otrzymuje też błyskawiczne wsparcie z Gotham w postaci Bat-bota. W mechanicznym stroju Gordon schodzi do podziemnej świątyni wraz z pozostałymi żołnierzami. Na miejscu udaje się uratować dwóch porwanych marines, ale Jim nie zamiaru odpuszczać i chce mieć pewność, czy nikt jeszcze nie ocalał.

Przeciwnicy są lepiej wyposażani niż kiedy pierwszy raz spotkał się z nimi Gordon. W mechanicznym stroju kule nie są mu straszne i chociaż mają znaczącą przewagę liczebną to udaje mu się odeprzeć ich atak.

Problemem jest zaś Amun-Set, który za sprawą starożytnego obrzędu odzyskał siły i nie lęka się metalowej bestii. Walczący z mumią Batman szybko odkrywa, że nie będzie łatwo pokonać przeciwnika. Ostatecznie bohater puszcza wszystko z dymem, w tym sprzęt, który umożliwiał Amun-Setowi powrót do świata żywych.

Po zakończonej misji Jim osobiście przekazuje złe wieści rodzinom zmarłych marines.

Autor: Q


Obiecująca historia wraz z pojawieniem się mechanicznego stroju Batmana skupia się już tylko na akcji. Trupów pada wiele. Pocisków nie da się zliczyć, a wszystko na koniec puszczone zostaje z dymem. Gordon wygrywa starcie z mumią.

Wizualnie jest naprawdę dobrze. Fernando Pasarin ma tu najwięcej roboty, bo treści jest nie wiele i dobrze, że przynajmniej ten element nie zawodzi. Sama historia zaś, zamiast coś rozwinąć okazała się tylko sztampową opowieścią z elementami horroru w tle.

Po serii “Detective Comics” oczekuje się czegoś więcej. Wielki blaszany Batman dobrze sprawdza się przy rozwałce, ale niestety nic poza tym.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"