Forum

Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,
LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #24

Tytuł historii: Unnatural Selection, Part 2
Data wydania: 15.11.2012 (USA)
Scenariusz: Ricardo Sanchez
Rysunki: Sergio Sandoval
Okładka: Tradd Moore i Randy Mayor
Kolor: David Lopez i Santi Casas z Ikari Studio
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Śledztwo Batman w sprawie kradzieży wypchanego Barghesta staje się jeszcze dziwniejsze, kiedy okazuje się, że kreatura ożyła! Czy zdoła rozwiązać zagadkę nim sam stanie się zagrożonym gatunkiem?

Podczas gdy Alfred opatruje rany Bruce’a ten zastanawia się jak kreatura stworzona przez Garfielda ożyła. Wykorzystując satelitę bohaterom udaje się ustalić, że taka bestia mogła się ukryć w opuszczonej szkole. Co by tłumaczyło ataki w gęsto zaludnionych obszarach, oraz fakt, że tak mało osób ją widziało.

Po pożywnym posiłku i opatrzeniu ran Batman wyrusza do opuszczonego budynku. Mając dane z satelity wie, że na miejscu jest gdzieś Garfield. W jednym z pomieszczeń odkrywa jego pracownię pełną martwych zwierząt. W następnym zaś znajduje starą księgę babilońską, którą opisują jamę przywracającą do życia oraz słoik z pewnym martwym wężowatym stworzeniem. Kiedy na miejscu pojawia się Joel Batman opuszcza słoik a umieszczona w nim kreatura ożywa. Garfield wyjaśnia, że nie udało mu się odtworzyć jamy, bo brakło mu kilku rzadkich minerałów, ale stworzył coś znacznie lepszego. Substancję, która pozwala ożywić tkanki zwierząt i tym samym sprawdzić, że jego twory dla kryptozoologów mogą ożyć i tym sam są warte miliony. Batman jednak bardziej interesuje powstrzymanie Barghesta. Joel nie chce dopuścić by jego ulubieńcowi coś się stało, ale kiedy Nietoperz zaczyna walczyć z bestią udaje mu się ją zranić, ale wtedy Gardfiel próbując jej pomóc sam zostaje śmiertelnie rany. Podążając do legowiska Barghesta Batman odkrywa, że były dwie bestie. Obie zostają sprowadzone do jaskini.

Po zapoznaniu się z notatkami Garfielda Bruce wyjaśnia Alfredowie, że ten początkowo stworzył parę Barghestów, którą chciał sprzedaż. Jednak zbyt przywiązał się do żeńskiego osobnika i postanowił ją zatrzymać. Kiedy przetestował na niej swoją formułę, ta namierzyła osobnika swojego rodzaju i zabrała go do swojego legowiska, gdzie próbowała się nim opiekować.

Autor: Q

Pomysł z ożywieniem bestii wydawał mi się zbyt idiotyczny, ale wytłumaczenie związane z jamą łazarza wyszyło nawet całkiem sensownie. Twórcy pozytywnie mnie zaskoczyli. Unnatural Selection to prosta opowieść, w której jest coś poruszającego. Końcowe strony, w których Batman decyduje się zakrakać bestię do jaskini razem z drugą nigdy nieożywioną kreaturą są wręcz wzruszające. Na uwagę zasługują też rysunki. Panel przedstawiający jak Batman wchodzi do pełnej martwych zwierzą pracowni Garfielda jest idealny, aż czuć otaczający swąd. Miałem obawy co do tej historii, ale twórcom udało się wszystko sensownie rozegrać, dzięki czemu otrzymaliśmy solidną opowieść.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy okładka (Dark Age):

Sonda

Najlepszy okładka (Bronze Age):