LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #38

Tytuł historii: I Hate It When He Does That, part 1
Data wydania: 21.02.2013 (USA)
Scenariusz: Joshua Williamson
Rysunki: Wes Craig
Okładka: Wes Craig
Kolor: Lee Loughridge
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy Batman pojawia się na miejscu przestępstwa, GCPD oczekuje, że oskarży Catwoman. Ale w powietrzu Bruce wyczuwa coś innego… coś co przypomina mu młodzieńcza lata, kiedy podróżował po świecie z Alfredem. Czy jego przeszłość wróciła by go prześladować?

Po kradzieży w muzeum komisarz Gordon od razu podejrzewa Catwoman. Batman jednak wyczuwa w powietrzu inne perfumy i ma pewność, że nie jest to sprawka Seliny. Znajomy zapach przypomina mu wydarzenia sprzed lat.

Przez prawie rok Alfred podróżował z młodym Bruce’em po świecie. Odwiedzili różne zakątki globu, w tym Tajlandię. Młody panicz był rządny wiedzy, cały czas chciał wiedzieć i oglądać coś nowego. Za wszelką cenę pragnął dotrzymać przysięgi, którą złożył na grobie rodziców.

Pewnego dnia kłótnia Alfreda z Bruce’em na temat powrotu do Gotham została przerwana przez pojawienie się młodej dziewczyny, która uciekała przed uzbrojonymi mężczyznami, krzycząc, że ci chcą ją zabić. Młody Wayne postanowił interweniować i uratował Mekhale. Chociaż policjanci od razu rzucili się w pościg to z małą pomocą Alfreda udało im się zbiec. W ramach podziękowań Mekhala pocałowała Bruce’a w policzek, a następnie zniknęła tak szybko jak się pojawiała.

Po odnalezieniu, w pełnych ludzi uliczkach, Alfreda, Bruce kategorycznie stwierdził, że jeszcze nie czas na powrót do Gotham City. Perfumy dziewczyny zrobiły na nim ogromne wrażenie i po raz pierwszy się zakochał.

Policjanci, którym nie udało się złapać Mekhali, która jest córką złodzieja, którego chcą wywabić z kryjówki, musieli wytłumaczyć się swojemu szefowi, Brekke’owi. Ten nie był zadowolony, że dziewczynie udało się uciec, ale wiedząc, że pomógł jej młody Amerykanin, któremu towarzyszył angielski dżentelmen, poznał swoich wrogów.

Autor: Q

Kolejna historia z Legends of the Dark Knight to prawdziwa nieznana legenda, ale nie tyle Batmana, ale Bruce’a Wayne’a. Poznajemy losy młodego panicza, który po stracie rodziców spędził sporo czasu z Alfredem na podróżowaniu po świecie. W tym okresie nie tylko poznawał i zdobywał wiele przydatnych umiejętności, ale także po raz pierwszy poczuł adrenalinę towarzyszą uratowaniu kogoś, a także po raz pierwszy zakochał się. Dowiadujemy się, że Od najmłodszych lat Bruce miał słabość do kobiet w typie Seliny Kyle.

Znaczna część I Hate It When He Does That, part 1 przedstawia wydarzenia z Tajlandii. W sumie nie otrzymujemy zbyt wielu informacji. Wiadomo, jednak, że pomoc córce złodzieja, którego potrzebuje Burke, przysporzy bohaterom licznych kłopotów, które będą miały także swoje konsekwencje w późniejszych latach w Gotham City.

Nie często mamy okazję poznać młodzieńcze lata Bruce’a. Historia Joshuy Williamsona już od samego początku intryguje, a jak do tego dodamy rysunki Craiga i kolorystykę wydarzeń z Tajlandii to całość jest naprawdę warta uwagi.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

za
dni
1
2
9
godzin
2
0
minut
5
8
sekund
1
5

Kalendarium

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):