Forum

Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,
LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #48

Tytuł historii: Unlucky 13
Data wydania: 02.05.2013 (USA)
Scenariusz: Tim Seeley
Rysunki: Freddie E. Williams II
Okładka: David Williams
Kolor: Wendy Broome
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Batman nie wierzy w szczęście, ale kiedy bierze pod opiekę jednego z najbardziej pechowych kryminałów, Thirteen zmusza go do ponownego przemyślenia tej sprawy.

Podczas próby obrabowania staruszki rabuś ma wielkiego pecha, bo akurat w okolicy był Batman. Jednak ku zaskoczeniu Nietoperza zbir zwany Thirteen cieszy się z jego interwencji. Nie bez powodu nazwał się Trzynaście, gdyż odkąd zaczął działać, jako pomocnik superzłoczyńców prześladuje go pech. Podczas napadu okazało się, że ma alergię na jedną z substancji z których zrobiona jest jego maska. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu wydarzeń postrzelił jedną z dziewczyn pracujących dla Pingwina i teraz Oswald chce się na nim zemścić. Nie mając nikogo do kogo mógłby się zwrócić pechowy bandyta postanowił skorzystać z pomocy Batmana.

Bohater Gotham City nie wierzy w szczęście, ale zgadza się zabrać Thirteen do jednego ze swoich bezpiecznych domów. Podczas drogi niespodziewanie z ust zbira zaczyna wydobywać się gaz, a za bohaterami cały czas podąża ciężarówka pełna zbirów. Znają oni jednak „szczęście” Thirteena i dlatego gdy drogę przebiega im czarny kot postawiają się wycofać.

Batmana nie zaskakuje zachowanie Thirteena, gdyż domyślił się, że ten w ramach spłaty swojego długu wobec Pingwina będzie próbował dostarczyć go w jakieś ustronne mieście i osłabić by mogli się nim zająć nasłani zbiry. Niestety kapsułka z gazem zaczęła się rozpuszczać wcześniej i teraz Thirteen potrzebuje natychmiastowej pomocy.

W okolicy jest także Robin, który jak się okazuje pożyczył od Catwoman kota, by oszukać śledzących Batmana zbirów.

Kiedy Pingwin dowiaduje się, że jego ludzie nie wykonali roboty wkurza się i przypadkowo rozsypuje sól od razu więc przesądny łotr garść soli przerzuca przez swoje prawe ramie.

Thirteen odzyskuje przytomność w szpitalu, a siedząca obok niego dziewczyna, którą postrzelił podczas napadu, wyznaje mu, że ten miał wielkie szczęście, że przeżył.

Autor: Q

Dość przyjemna nietypowa historyjka. Batman pokazuje, że nie zawsze każdego zbira traktuje pięściami. Kiedy trzeba potrafi im także pomóc i w pewien sposób odmienić ich życia. Tak robi z życiem Thirteen, który po tym jak Batman go uratował może się pozbyć łatki pechowca i przedstawiać się jako Trey.

Na uwagę zasługuje też sposób, w jaki Batman manipuluje przesądnymi bandytami. Pomysł z pożyczeniem czarnego kota od Catwoman jest genialny, a wysłanie do tego zadania Robina (Damian) jeszcze lepsze. Dobrze, że są jeszcze serie, które nie dzieją się w obecnym kontinuum, dzięki czemu bohaterowie, których już nie ma, mogą jeszcze od czasu do czasu pokazać się z dobrej strony.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy okładka (Dark Age):

Sonda

Najlepszy okładka (Bronze Age):