Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
NIGHTWING #8

Tytuł historii: Bloodlines
Miesiąc wydania (okładka): Czerwiec 2012 (USA)
W sprzedaży od: 18.04.2012 (USA)
Scenariusz: Kyle Higgins
Rysunki: Eddy Barrows
Okładka: Eddy Barrows i Rod Reis
Kolor: Rod Reis
Tusz: Ruy Jose i Eber Ferreira
Liternictwo: Patrick Brosseau
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Wprowadzenie do “Night of the Owls”! Kiedy Sowy zstępują na Gotham City, los przywódcy miasta spoczywa na barkach Nightwinga! Ale kiedy nasz bohater wyrusza z misją ratowania burmistrza Hady’ego, jak ma się do tego Cameron Kane i Gotham City z przełomu wieków? Plus: nieznana historia o Williamie Cobbie – Talonie, który poluje na Bruce’a Wayne’a.

Gotham City, rok 1910.
Podczas gdy młody artysta, żongluje na ulicach miasta obok niego przechodzą najwybitniejsi mieszkańcy Gotham: Alan Wayne, Edward Elliot, Theodore Cobblepot i Burton Crowne ze swoimi rodzinami. Ojcem chłopka był ślusarz, który zginął podczas pracy przy budowie mostu Camerona Kane’a. Po jego śmierci, żeby wesprzeć finansowo matkę, dzieciak w tajemnicy zaczął występować na ulicy. Los się do niego uśmiechnął w dniu, w którym po celnym rzucie piłką w złodzieja, pewien mężczyzna złożył mu pewną propozycję.

Gotham City, obecnie.
Podczas prowadzenia śledztwa w sprawie podwójnego zabójstwa Nightwing otrzymuje wiadomość od Alfreda, dotyczącą ataku Talonów. Po zapoznaniu się z listą celów, Dick postanawia ochronić burmistrza Hardy’ego, który znajduje się najbliżej.

W ratuszu nagle gasną światła i po chwili Talon zabija pierwsze ofiary. Jednak, kiedy już zamierzy wykonać wyrok Court of Owls na Hardy’m, zostaje niespodziewania zaatakowany przez Nightwinga.

Przykładowe StronyMatka chłopca wiedziała, że ten zarabiał występując na ulicy, czego nigdy nie pochwala, ale pieniądze były potrzebne. Dlatego zgadza się by jej syn dołączył do cyrku Haleya. Dzięki pokazom precyzyjnego rzucania nożami chłopak odniósł wielki sukces. Występował w różnych miasta i po kilku latach podczas występu w Gotham City poznał Amelię, w której od razu się zakochał.

Żeby jak najdłużej zatrzymać Talona, Nightwing zaczyna z nim walczyć na miecze. Wiedząc, z kim mam do czynienia bohater nie waha się przebić go ostrzem. Jednak to za mało by powstrzymać przeciwnika, dlatego przy kolejnej okazji Dick przebija jego głowę za pomocą kija do escrimy.

Chociaż Amelia była córką Burtona Crowne’a, to młodzi byli bardzo w sobie zakochani i nic nie zapowiadało, że wkrótce wszystko się skończy.

Kiedy Nightwingowi po unieszkodliwieniu Talona wydaje się, że całą sytuację ma już pod kontrolą, to niespodziewania w jego ciało wbija się kilka noży z symbolem sowy. Na miejscu pojawia się nowy zabójca Court of Owls. Lata temu uważał, że największą zdradę ma już za sobą, ale teraz, kiedy widzi, że jego poświęcenie poszło na marne, William Cobb postanawia zabić swojego potomka, Dicka Graysona.

Autor: Q

Kyle Higgins współpracował ze Scottem Snyderem przy Batman: Gates of Gotham i ostatnie historie w Nightwingu pokazują, że obaj scenarzyści cały czas doskonale się ze sobą rozumieją. Już we wcześniejszych numerach Nightwinga nie brakowało nawiązać dla Court of Owls, dlatego nie jest zaskoczeniem, że to seria z Dickiem Graysonem, w największym stopniu powiązana jest z najnowszym crossoverem.

W Nightwing #8 oprócz akcji związanej z Dickiem, który postanawia ochronić burmistrza Gotham City, poznajemy też historię pewnego chłopca. Tym samym na moment wracamy do bohaterów znanych z Batman: Gates of Gotham. Jak się okazuje chłopcem, który dorastał w Gotham City, a później zaczął występować w cyrku Haleya jest William Cobb. W kolejnym numerze zapowiada się krwawe stracie Talona z jego potomkiem, który też miał zostać zabójcą Court of Owls.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"