Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
TEEN TITANS #2

Tytuł historii: Underground and Overwhelmed
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2011 (USA)
W sprzedaży od: 26.10.2011 (USA)
Scenariusz: Scott Lobdell
Rysunki: Brett Booth
Okładka: Brett Booth, Norm Rapmund
Tusz: Norm Rapmund
Kolor: Andrew Dalhouse
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Bart Allen/Kid Flash siedzi w spartańsko urządzonej celi, zastanawiając się, co tak właściwie poszło nie tak w jego pierwszej akcji, jako superbohater. W międzyczasie rozmawia z innym więźniem N.O.W.H.E.R.E przedstawiającym się jako Danny, zamkniętym w sąsiedniej celi. Bart zapewnia towarzysza niedoli, że już prawie wymyślił plan ucieczki, ale w myślach przyznaje, że tak naprawdę nie ma żadnego planu, a bycie superbohaterem wcale nie jest tak wspaniałe, jak myślał.

W międzyczasie Tim Drake/Red Robin i Cassie Sandmark/Wonder Girl omawiają swoją sytuację siedząc w restauracji, przy okazji lekko ze sobą flirtując. Tim ma wątpliwości, co do tego, czy udało im się zgubić agentów poszukujących Cassie, gdyż wszystko wskazuje na to, że znają oni nie tylko jej tożsamość, ale też miejsce zamieszkania. Dziewczyna zaprasza go więc do swojego domu na noc, jednak zastrzega, że Robin ma spać na kanapie i wynieść się z samego rana.

W tym samym czasie, w siedzibie N.O.W.H.E.R.E Superboy uważnie studiuje film ukazujący walkę Wonder Girl z agentami organizacji. Ma on poznać jej sposób walki, a następnie dostarczyć ją swoim mocodawcom, żywą lub martwą. Pół-Kryptończyk zauważa, że los dziewczyny jest mu obojętny, a jedyne co się dla niego liczy, jest zdobycie wolności. Obserwująca go kierownik projektu po raz kolejny próbuje przekonać swojego przełożonego, że Superboy nie jest gotowy do samodzielnej misji i może przypadkiem kogoś zabić. Mężczyzna w okularach, nazywany Templar, mówi, że nic go to nie obchodzi.


W domu Wonder Girl, Tim podziwia sporą kolekcję dzieł sztuki, które “zdobyła” Cassie, a dziewczyna dziękuje mu za pomoc i stwierdza, że Robin jest całkiem w porządku… nawet jeśli nie chce podać jej swojego imienia. Rano, gdy Tim przegląda informacje w Internecie i oglądając reportaż dowiaduje się, że w Los Angeles pojawił się nowy nastoletni nadczłowiek, nazywany Skitter i zauważa, że dziewczyna udzielająca wywiadu na ten temat wyraźnie coś ukrywa. Tak więc udaje się on do sklepu, w którym pracuje podejrzana dziewczyna, o imieniu Claudia i daje jej do zrozumienia, że przejrzał jej kłamstwo. Dziewczyna prosi go o spotkanie w ustronnym miejscu i wyjaśnia, że jej siostra Celine w jakiś sposób zmieniła się w hybrydę człowieka i owada, po czym uciekła z domu, zanim ktokolwiek był w stanie coś zrobić. Drake obiecuje jej pomóc, jednak okazuje się, że Claudia opowiedziała już o swojej siostrze “ludziom z rządu”, którzy się z nią skontaktowali.

Jakiś czas później Tim, już w kostiumie przeczesuje kanały w poszukiwaniu Celine/Skitter i wpada na agentów N.O.W.H.E.R.E, którzy najwyraźniej przybyli do L.A w tym samym celu. Okazuje się, że agenci organizacji to dwóch braci mających zdolność teleportacji, jednak pomimo przewagi liczebnej wrogów, Tim daje sobie radę… do momentu, aż z jego przeciwnikami kontaktuje się trzeci z braci, który zdaje się być czymś wyraźnie przerażony. Dwaj pozostali teleportują się do niego, a Tim rusza za nimi kierując się krzykami przerażenia. Na miejscu okazuje się, że Skitter rozprawiła się z braćmi i najwyraźniej ma zamiar zrobić to samo z Robinem. Tim próbuje się bronić, ale zdolności oszalałej Celine okazują się znacznie groźniejsze, niż podejrzewał. W ostatniej chwili pojawia się Wonder Girl i potężnym ciosem wgniata napastniczkę w ścianę. Tim jest zachwycony, że dziewczyna przyszła mu pomóc, jednak Cassie odpowiada, że chciała się odwdzięczyć za pomoc, jakiej ten udzielił jej wcześniej a potem odchodzi, zostawiając Robina z nieprzytomną Skitter.

Tymczasem w więzieniu N.O.W.H.E.R.E Bart wykorzystuje nieuwagę strażników i korzystając ze swoich mocy uwalnia się. Po drodze próbuje on też znaleźć swojego wcześniejszego rozmówcę, zza ściany, ale cela Danny’ego jest pusta. Przeszukując inne pomieszczenia trafia on na celę, na drzwiach której napisano “Solstice” i zagląda do środka. Wewnątrz widzi dziewczynę ze świecącymi oczami, której ciało jest częściowo zmienione w gęsty czarny dym, błagająca Barta o pomoc…

Autor: Guyver87

Po pierwszym numerze nowej serii Teen Titans byłem bardzo pozytywnie nastawiony do tego tytułu i z entuzjazmem zabrałem się do czytania, gdy tylko pojawił się kolejny zeszyt. Jak więc wypada drugi numer serii w zderzeniu z moimi oczekiwaniami? Całkiem nieźle. Dobrze wypadają relacje Tim/Cassie, oraz doskonale widoczne… hmm… napięcie między nimi, choć na razie wątek ten nie zmierza w spodziewanym kierunku, za co można pochwalić scenarzystę (choć na 90% w końcu i tak nasi bohaterowie skończą jako mniej lub bardziej oficjalna para). Stosunkowo mało miejsca poświęcono na wątek Kid Flasha, ale motyw zderzenia jego naiwnych oczekiwań z rzeczywistością też poprowadzono całkiem dobrze. Trochę zawodzi praktyczna nieobecność Superboya w tym numerze (pojawia się raptem na jednej stronie), zwłaszcza po końcówce poprzedniego numeru, ale najwidoczniej twórcy chcą najpierw rozwinąć walki pozostałych bohaterów. Gdy już o tym mowa, w drugim numerze serii widzimy jedną z nowych bohaterek, stworzonych po reboocie Uniwersum DC, czyli Skitter (choć nie wiem, czy to będzie stały pseudonim bo w zapowiedziach była ona nazywana także “Bugg”). Na razie jednak trudno powiedzieć o niej cokolwiek poza tym, że wygląda jak postać z komiksów powstałych w latach 90-tych (design przypomina mi nieco Darknessa wydawnictwa Image) i najwidoczniej jest całkiem silna. Byle tylko nie stała się żeńską wersją Beast Boya z oryginalnych serii stworzoną tylko po to, aby zasygnalizować szumnie zapowiadaną “otwartość” nowego DC… Na jednej stronie pojawia się też Solstice, która prawdopodobnie będzie czymś na kształt Raven, ale trudno powiedzieć coś więcej po pojedynczym panelu. Rysunki nadal trzymają poziom, komiks przyjemnie się czyta, więc jest raczej dobrze. Mam tylko nadzieję, że w kolejnym numerze w końcu dostaniemy kilka odpowiedzi, dotyczących N.O.W.H.E.R.E, bo na razie organizacja funkcjonuje tylko na zasadzie “tajemniczego antagonisty”…

Ocena: 4 nietoperk

Autor: Guyver87

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"