BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI #1

Data wydania: 9 kwietnia 2011
Scenariusz: Matt Wayne
Rysunki: Andy Suriano
Tusz: Dan Davis
Kolor: Heroic Age
Druk: kolor, kredowy cienki
Oprawa: miękka
Format: A4
Ilość stron: 32
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 6,99 zł
Redaktor naczelna: Ewa Drabikowska

Oto pierwszy numer magazynu “Batman – Odważni i Bezwzględni” pełen przygód ze świata Twojej ulubionej kreskówki. Przeczytaj, jak najwięksi bohaterowie DC Universe walczą z przestępczością i wypełniają całkiem nowe misje!

Zaczynamy od niebezpiecznej wyprawy ulicami Londynu. Batman i Power Girl podejmują walkę z odrażającym potworem-hybrydą, który usiłuje ukraść klejnoty królewskie.

Ale na tym nie koniec atrakcji! Poznaj sylwetki niezwykłych bohaterów, rozwiąż dowcipne zagadki, a co najważniejsze, wyślij nam swój rysunek lub napisz do nas!

W morskich głębinach Batman powstrzymuje Carapaxa przed zniszczeniem Atlantydy. Nie ma on jednak czasu na wysłuchanie kolejnej opowieści Aqaumana, bo Alfred informuje go o kłopotach, w jakich znalazła się Wielka Brytania.

Dziwna kreatura sieje spustoszenie w Londynie, a żaden ze sprzętów Batmana nie zdaje egzaminu. Niestety nawet pomoc Power Girl nie pozwala powstrzymać stwora, którego pan chce zdobyć królewskie klejnoty.

Kiedy Power Girl, dzięki radom Batmana, udaje się namierzyć Lexa Luthora, to nawet promienie z czerwonego słońca, które odbierają jej moc, nie powstrzymują jej od znokautowania przeciwnika. Na miejscu w porę zjawia się także Batmana, który powstrzymuje kontratak Lexa. Jednak mimo, że klejnoty zostały przeniesione, złoczyńca nie zamierza zdradzić hasła do broni, która może zniszczyć jego stwora.

Bohaterowie jednak bez trudu odgadują hasło, które brzmi “Superman” i neutralizują potwora, ratując miasto od całkowitej zagłady.

Autor: Q

O ile pierwszy odcinek serialu Batman: The Brave and the Bold miał w obie powiew świeżości i pewną lekkość, która odpowiada nie tylko najmłodszym osobom, to pierwszy numer komiksowej wersji jest naprawdę przeciętny. Historia jest wręcz idiotyczna, brak w niej jakiś elementów charakterystycznych dla Nietoperza. Wybór bohaterów towarzyszących Batmanowi także średnio pasuje jak do pierwszego numeru. Być może lepsze historie będą z bohaterami, którzy sprawdzili się w serialu animowanym.

Po pierwszym numerze Batman: The Brave and the Bold można, co najwyżej tylko stwierdzić, że jest on zdecydowanie skierowany do najmłodszych czytelników. Być może w kolejnych numerach znajdzie się też coś godnego uwagi dla starszych fanów animowanego serialu.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

Komiksy z Batmanem wróciły do kiosków! Batman co dwa miesiące za kilka złotych jak za dawnych lat!

No, prawie.

Mroczny Rycerz faktycznie wrócił do polskich kiosków w formie zeszytu za niewielką cenę, jednakże tym razem jest to komiks-magazyn skierowany dla młodszych fanów. W piśmie pojawiać się będą przedruki komiksowej adaptacji serialu Batman: The Brave and the Bold.

W pierwszym numerze zaprezentowaną mamy historię, w której Batman współpracuje z Power Girl, aby powstrzymać potwora stworzonego przez Lexa Luthora. Komiks jest przedrukiem pierwszego numeru wspomnianej wcześniej oryginalnej serii, a zapowiedź numeru kolejnego potwierdza utrzymanie w kolejności przedruków wydań amerykańskich.

Historia nie jest niczym nadzwyczajnym, nie dorównuje też właściwie poziomem do serialowego pierwowzoru, lecz młodszym fanom z pewnością się spodoba, bo zawiera wszystko, czego mogliby oczekiwać – Batmana ratującego dzień przed złoczyńcą we współpracy z innym bohaterem (a szczególnie takim, który nie pojawił się nigdy wcześniej w serialu!).

W magazynie przedstawione są również informacje o bohaterach z serialu, które w bardzo dobry sposób przybliżają ich sylwetki. Jest to też dobra okazja, aby młody czytelnik mógł przybliżyć sobie postaci, które nie pojawiają się zbyt często w serialach lub filmach.

Na czytelników czeka też kilka łamigłówek do rozwiązania, prezent w formie kuszy nietoperzowej oraz całkiem przyzwoity plakat reklamujący serial.

Magazyn raczej nie zadowoli starszych czytelników, którzy czekają na powrót regularnych zeszytówek niczym z TM-Semica, jednakże Egmont zrobił dobry krok w celu zwerbowania nowych fanów komiksów (ogółem i tych z DC Comics), którzy, miejmy nadzieję, w przyszłości dalej będą po nie sięgać. Aż w końcu “zapotrzebowanie” na nie będzie dużo większe.

Autor:kelen

Batman: Odważni i Bezwzględni (recenzja czasopisma)

Wydawnictwo Egmont na fali popularności serialu animowanego Batman: Odważni i Bezwzględni wypuściło na rynek dwumiesięcznik o tym samym tytule. Pismo skierowane jest do dzieciaków w wieku od 7 do 10 lat, czy warto zakupić je dziecku?

Batman to po Spider–Manie najbardziej rozpoznawalny heros wśród dzieci. Przygody Człowieka-pająka dość dobrze przyjęły się na rynku pism dla najmłodszych i dziś w kioskach regularnie pojawiają się pozycje z tym bohaterem. Za sprawą nowego pisma Batman też ma szansę zaistnieć w świadomości najmłodszych. Za rozsądną cenę dostajemy kolorowy 32. stronicowy magazyn z zabawką (kusza nietoperzowa). W pisemku znajdziemy komiks w konwencji serialu animowanego. Sylwetki znanych przez dzieci bohaterów w tym nowej bohaterki Power Girl. Mini plakat. Oraz łamigłówki, które nie powinny sprawić kłopotu naszemu dziecku.

Pismo zbliżone jest jakością wydania do tygodnika Kaczor Donald jest równie kolorowe i różnorodne. Cena co do częstotliwości ukazywania się moim zdaniem jest odpowiednia. Z czystym sumieniem polecam uwadze rodziców i najmłodszym. Miejmy nadzieję, że propozycja Egmontu wychowa nowych fanów, którzy w przyszłości sięgną po poważne bat-tytuły.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Bullet

Komiks powstał na podstawie 1. numeru brytyjskiego magazynu dla dzieci Batman: The Brave and the Bold wydawanego przez Titan Magazines, który zawiera historię z amerykańskiego oryginału BATMAN: THE BRAVE AND THE BOLD #1 (2009).


 

już za:
dni
3
3
godzin
2
3
minut
5
9
sekund
2
1

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

batman-plakat_5 batman-plakat_4 fkmwls5vua40pgi fkmwfk7vuacwqy_ fkbaaabvuaa3nk_ jnqptfs_sfbssbohf