Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

BATMAN. ROK PIERWSZY

Data wydania: 22 marca 2023
Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Dave Mazzuchelli
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 180 x 275
Ilość stron: 144
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 89,99 zł

Batman Rok pierwszy to właśnie ten album, który zainspirował Tima Burtona i Christophera Nolana do zrealizowania znakomitych filmów o Mrocznym Rycerzu. Absolutna klasyka, dzieło Franka Millera, jednego z najwybitniejszych współcześnie twórców komiksowych, którego unikalny styl narracji można podziwiać m.in. w Sin City, 300 oraz kultowym albumie Batman – Powrót Mrocznego Rycerza. Rok pierwszy, jak tytuł wskazuje, prezentuje pierwsze miesiace działalności Człowieka Nietoperza. Zamaskowany bohater pojawia się w Gotham i próbuje wprowadzić w mieście nowe porządki… 

Rysunki do scenariusza Millera stworzył Dave Mazzuchelli, który współpracował z twórcą Elektry także przy przygodach Daredevila. 

Komiks Batman Rok pierwszy ukazał się w kolekcji DC Deluxe, w której prezentowany jest wybór najwybitniejszych, często zaskakujących pod względem treści i formy albumów komiksowych wydanych przez DC Comics na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Należą one do kanonu opowieści graficznych, które powinien znać każdy, kto uważa się za miłośnika komiksu. 


Wydanie powstało na podstawie komiksu: BATMAN: YEAR ONE — THE DELUXE EDITION NEW EDITION. 

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"