Wyobraź sobie, że jesteś w muzeum i oglądasz te wszystkie obrazy. Po jakimś czasie z nudów zaczynasz układać je w opowieść. Albo siedzisz nad 30 kilometrami taśmy filmowej i zajmujesz się wycinaniem bezsensownych klatek, żeby potencjalny hit zamknął się w 3 godzinach projekcji, a widzowie i tak zrozumieli, że jest wart Oskara. Brzmi absurdalnie? A jednak. Wyobraź sobie teraz, że jesteś rysownikiem komiksów i robisz to przez cały czas! Masz cały arsenał środków, trików i tajemnego języka, którym możesz nakłonić czytelnika, aby podążał wraz z historią w takim tempie, rytmie i taką drogą jaką ty zechcesz, a nie jaką źle poprowadzony sam sobie obierze. Na zasadzie obustronnego zaufania i zrozumienia między autorem a czytelnikiem, zachodzi niezwykły proces tworzenia i odbioru komiksu, który umiejętnie przeprowadzony ma w sobie tyle magii, flirtu i uroku, że i jeden i drugi pragnie powtórzyć to doznanie.

Spotkanie poprowadzi rysownik i scenarzysta komiksowy, Bartłomiej “Graphicus” Kuczyński. Autor m.in. webkomiksu “Arctic” oraz innych komiksów publikowanych w licznych antologiach i magazynach.

Zapraszamy 24 listopada na godz. 18:00 do sali nr 103 w budynku Wyższej Szkoły Języków Obcych na ul. Piekary 5 w Poznaniu.

Jednocześnie prezentujemy plakat drugiego sezonu Spotkań Komiksowych autorstwa naszego niedawnego gościa, Michała “Śledzia” Śledzińskiego.

Źródło: Informacja prasowa

W piątek 25 listopada ukaże się 6 nr serii „Henryk Kaydan”. Znajdziecie w nim 2 historie: reperkusje dramatycznych wydarzeń trylogii „Odliczanie” oraz kolejną część misji bohaterów „Projektu X”. Szybkie tempo wydarzeń, walka z czasem i niespodziewane decyzje bohaterów HK nie pozwolą Wam nawet na chwilę wytchnienia. Zaskakujące zakończenie historii oraz informacje-niespodzianki otworzą nowy rozdział przygód HK!

Przykładowe plansze: 1, 2, 3, 4, 5

Od dziś komiksy od HK Productions również w wersji elektronicznej! Za mniej niż 5 zł ściągniesz świetnej jakości komiksy do czytania na komputerze, iPadzie czy tablecie. Sprawdź jak można umilić sobie czekanie na autobus lub kolejkę w sklepie! Nasze komiksy znajdziesz m.in. w Virtualo, Empiku i nakanapie.pl.

PROMOCJA 0 zł! Ściągnij nr 5 „Henryka Kaydana” całkowicie ZA DARMO! Tylko w serwisie nakanapie.pl!

Źródło: Informacja prasowa

Scenarzysta Dwayne McDuffie, który zmarł na początku tego roku, zostanie pośmiertnie uhonorowany za swój wkład w dziedzinie animacji. McDuffie pracował przy licznych serialach animowanych takich “Justice League” czy “Justice League Unlimited”, był także scenarzystą filmów “Justice League: Doom”, “All-Star Superman” i “Justice League: Crisis on Two Earths”.

Dwayne McDuffie i Earl Kress zostaną pośmiertnie nagrodzeni 14th Annual WGAW Animation Writers Caucus Writing Award.

Źródło: The World’s Finest

Tytuł odcinka: "SECRETS"
Pierwsza data emisji: 18 listopada 2011
Reżyseria: Jay Oliva
Scenariusz: Peter David
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Jesse McCartney
Danica McKellar
Nolan North
Khary Payton
Stephanie Nicole Lemelin
Jason Spisak
Bruce Greenwood
Crispin Freeman
Lacey Chabert
Benjamin Diskin
Rob Lowe
Masasa Moyo
Kevin Michael Richardson
Greg Weisman
Dick Grayson/Robin
M'gann M'orzz/Miss Martian
Superboy/Connor Kent, Marvin White
Kaldur'ahm/Aqualad
Artemis
Wally West/Kid Flash
Batman
Roy Harper/Red Arrow, kustosz
Zatanna
William Hayes/Harm
Captain Marvel
Secret, Wendy Harris, Karen Beecher
Richardson Mal Duncan, detektyw
Lucas Carr


W Halloween Artemis i Zatanna udają się na Manhattan by spędzić noc w mieście. Szybko przekonują się, że poluje na nie Harm, który skrywa zabójczy sekret...

Po odcinkach z tematyką inwazji obcych przyszedł czas na coś lżejszego. Pojawiają, co prawda elementy metafizyczne, magia czy duchy, ale przecież akcja odcinka rozgrywa sie w Halloween. W gruncie rzeczy w Secrets można wyodrębnić trzy wątki fabularne. Mamy, więc sporo dobrego humoru i rozrywki na przyjęciu Halloweenowym, w którym uczestniczą Wally, Connor i Megan. W tym wypadku fajnie wyszła przemiana Miss Martian w Marsjanina Marvina z Looney Tunes.

Bardziej poważne sprawy są poruszane na zebraniu w sprawie kreta w drużynie. Spośród młodych bohaterów obecni są tylko Aqualand i Robin, który i tak wie więcej niż obecny lider drużyny. Widać więc ponownie, że Dick ma predyspozycje by dowodzić drużyną. Jeśli chodzi zaś o kreta to pada interesująca hipoteza dotyczące Superboya, ale jak na razie nic nie jest jeszcze pewne.

Głównym wątkiem odcinka jest jednak wypad Zatanny i Artemis na Manhattan. Nie brakuje tu akcji, bo w Halloween bandziory nie próżnują, a bohaterki z przyjemnością się z nimi rozprawiają. Znacznie poważniejszym kłopotem okazuje się natomiast Harm. Sama postać, łotra może jest otoczona zbytnią „magią”, ale jeśli w odcinku pojawia się Zatanna, to elementy magiczne są poniekąd wskazane. Sekret stojący za motywacją Harma jest zaskakujący i pokazuje, że twórcy potrafią dodać mroczne elementy. Bo przecież serce może być nieskalanie dobre… albo złe.

Ogólnie Secrets to całkiem dobry odcinek z udanie wykorzystanym wątkiem z Halloween.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Peter David, który przygotował scenariusz do tego odcinka, jest scenarzystą większości numerów komiksowej serii Young Justice.
  • W odcinku pojawia się sklep magiczny Abel's House of Secrets. Jest to nawiązanie do antologii komiksów The House of Secrets, w których historie przedstawiali Abel i jego brat Cain, a gmach w którym mieszkali nazywał się House of Secrets. Ostatnio House of Secrets stał się siedzibą bohaterów serii Secret Six.
  • W odcinku pojawia Red Tornado, ale nie ma żadnej kwestii dialogowej.
  • Tzw. "krzyk Godzilli" został wykorzystany, jako okrzyk bojowy na Marsjanina.
  • Wypowiedź Kid Flash: "So, you going as my favorite martian?", to nawiązanie do sitcomu "My Favorite Martian" z 1963 roku.
  • Miss Martin przyjmuje formę Marvina the Martiana. Marvin został stworzony przez Chucka Jonesa w 1948 roku, jako nemezis Królika Bugsa.


CYTATY:

Curator: But the legend... only the pure of heart should be able to summon that power.
Harm: The legend said the heart must be pure. It never said pure good.

Zatanna: Oh, look. Zombie Captain Marvel. That's hilarious. Heh. is the Justice League having a party? 'Cause my dad didn't mention it.
Captain Marvel: No, no, no, no. See, I... fine. I'm going trick-or-treating. And I'm not sharing my candy.

Harm: So unfocused. It struggles with inner demons and can't fight Harm while fighting itself. Harm doesn't battle his demons. Harm embraces them.
Artemis: Would Harm please shut up?!?

           
           
           
           na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
4
6
sekund
0
9

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293