DETECTIVE COMICS #32

Tytuł historii: Icarus, Part 3
Miesiąc wydania (okładka): Sierpień 2014 (USA)
W sprzedaży od: 11.06.2014 (USA)
Scenariusz: Brian Buccellato
Rysunki: Francis Manapul
Okładki: Francis Manapul; Joe Quinones; Ant Lucia
Kolor: Brian Buccellato
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kolejna wielka detektywistyczna zagadka Batmana cały czas pozostaje nierozwiązana w 3-części “Icarus” od uznanego duetu twórców od FLASHa. Batman wpada w szpony szefa mafii znanego jako „The Squid”!

Prowadząc swoje poszukiwania Batmanowi udało się odnaleźć samochód Eleny, który został zatopiony na nabrzeżu. O swoim odkryciu anonimowo zawiadomił policję. Już pierwsze spojrzenie na wrak sprawia, że Bullock domyśla się, że Nietoperz już tu był, a to oznacza, że pracują nad tą samą sprawą. Oprócz zatrzymania Sumo uwagę policji przykuwa również informacja o brakującym kontenerze.

Batmanowi udaje się odnaleźć Annie Aquile, która czuje się co raz bardziej zagubiona. Zapewnia ją, że uratuje to miasto i znajdzie winnych śmierci Eleny.

Po powrocie do mieszkania Harvey od razu karmi swoje koty i odsłuchuje wiadomości od matki, lekarza oraz od Mayi, której udało się ustalić związek z zaginionym kontenerem a Jebem Lesterem z Wayne Industries.

Przerażony Jeb, po tym jak dowiedział się, że policja chce go aresztować, rozmawia z Samem przez telefon, który wpakował go w te kłopoty. Po chwili jednak musi zakończyć rozmowę, gdyż teraz chce z nim osobiście porozmawiać Harvey Bullock.

Batman odnajduje kryjówkę Squida w opuszczonym akwarium, jednak nie zdaje sobie sprawy, że wkrótce może się stać przekąską ogromnej ośmiornicy ku radości gangstera i jego brata. Bruce jednak jest przygotowany na każdą ewentualność i przy użyciu odpowiedniej dawki prądu pozbywa się ośmiornicy, ale po chwili musi się zmierzyć z uzbrojonymi zbirami oraz Kings of the Sun, który chce zastrzelić Squida.

Autor: QPod względem graficznym seria Detective Comics pod okiem nowego duetu twórców jest co raz lepsza. Wszystko wygląda tak jak powinno, czyli olśniewająco. Nie ważne czy jest to walka Batmana z ośmiornicą, czy jego rozmowa z Annie lub szybkie spojrzenie na domowe życie Harveya.

Główny wątek stopniowo się posuwa do przodu, ale wydaje się, że momentami otrzymujemy przepiękne wizualnie sceny, ale w zamian ograniczona zostaje treść numeru. Tak naprawdę kiedy już dochodzi do ciekawych momentów i liczmy, że dowiemy się czegoś nowego, to okazuje się, że dobrnęliśmy do końca. Tak więc na poznanie motywów Lestera przyjdzie nam poczekać do kolejnego numeru, w którym być może twórcom uda się trochę przyśpieszyć akcję.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Gotham - Oswald Cobblepot i Jim GordonPo prezentacji pilotowego odcinka “Gotham” dla dziennikarzy twórcy serialu Bruno Heller i Danny Cannon udzielili wywiadu serwisowi MoviePilot.

O tym, dlaczego Gordon jest głównym bohaterem:
Heller: Dlatego, że jest człowiekiem moralnym w samym środku mitologi Batmana. Gdyby komisarz Gordon nie pozwalał działać Batmanowi wtedy Batman by nie działał. Jest łącznik między tymi dwoma światami, między mrokiem i światłem. … To nie jest głupkowata postać, która robi dziwne rzeczy. Jest stałym elementem mitologii, dlatego jest głównym bohaterem.
Czytaj dalej

BATMAN AND RA’S AL GHUL #32W środę, 18 czerwca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

  • BATMAN AND RA’S AL GHUL #32
    Zakończenie “The Hunt for Robin”! Batman dopadł Ra’s al Ghul, i bitwa o ciała Tali i Damiana się rozpoczyna!
  • BATMAN ETERNAL #11
    Rozpoczyna się proces Jima Gordona!

Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
9
godzin
2
3
minut
1
8
sekund
0
0

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293