Gotham - Oswald Cobblepot i Jim GordonPo prezentacji pilotowego odcinka “Gotham” dla dziennikarzy twórcy serialu Bruno Heller i Danny Cannon udzielili wywiadu serwisowi MoviePilot.

O tym, dlaczego Gordon jest głównym bohaterem:
Heller: Dlatego, że jest człowiekiem moralnym w samym środku mitologi Batmana. Gdyby komisarz Gordon nie pozwalał działać Batmanowi wtedy Batman by nie działał. Jest łącznik między tymi dwoma światami, między mrokiem i światłem. … To nie jest głupkowata postać, która robi dziwne rzeczy. Jest stałym elementem mitologii, dlatego jest głównym bohaterem.

O podejściu do złoczyńców:
Heller: Nie chcemy zrobić czego takiego “O mój Boże, to jest zupełnie dziwne i odmienne spojrzenie na ten świat.” Jakby akcja rozgrywała się w nazistowskich Niemczech, czy czymś takim. Siłą tych postaci jest to, że każdy je zna i kocha. Głupotą byłoby nie objąć zarówno komiksowego aspektu, jak i mrocznego psychologicznego, oraz zabawnego.

O Jokerze:
Heller: To klejnot w koronie wśród złoczyńców. Więc mamy zamiar podejść bardzo ostrożnie i rozważnie w tym jak przedstawimy tą postać.
Cannon: Mamy ten luksus, że nikt nigdy naprawdę nie zgłębił jego przeszłości. … Kiedy w końcu odsłonimy “prawdziwego” Jokera, to będzie to bardzo przemyślane i warto będzie poczekać.

Danny Cannon zdradził także, że naciska na Bruno by pokazać w serialu origin Mr. Freeze’a.

Chociaż w pilotowym odcinku nie brakuje scen akcji z udziałem Jima Gordon, to Heller zaznaczył, że ważniejsze będzie pokazanie jak bohater odnajduje się w skorumpowanym świecie i jak próbuje pozostać wiernym swoim wartościom.

Z pełnym wywiadem z Bruno Hellerem i Danny’m Cannonem można zapoznać się na tej stronie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Jak porwą się na origin Jokera to zarżną tę postać. Tylko Alanowi Moore’owi to wyszło.

Nie chodzi o origin tylko o przeszłość. Bardzo fajnie przeszłość Jokera pokazano w Batmanie Burtona oraz w Mask of Phantasm. Wiec jeśli będą się trzymali tego że Joker był wcześniej gangsterem to niewiele będą mieli do sknocenia. Osobiście wolę własnie przeszłość Jokera widzieć jako gangstera niż fajtłapę Moorea. I o ile sam pomysł że wystarczy jeden zły dzień by z normalnego człowieka stworzyć potwora jest świetny o tyle na dzień dzisiejszy to już jest tak wałkowane na potęgę w komiksach i filmach że już osobiście mam tego dość.

za
dni
1
2
9
godzin
1
1
minut
4
7
sekund
5
1
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):