Sklep OtherTees, z którym współpracuje nasz serwis, wprowadził kolejne koszulki związaną z Mrocznym Rycerzem do oferty. Na hasło „BatCave” nasi czytelnicy otrzymują rabat na zakup w wysokości 3 zł.

jokefictionmockupjokefictionbig

Już od ponad 75 lat Mroczny Rycerz jest obecny w popkulturze i budzi wiele różnych inspiracji swoimi wszelakimi inkarnacjami. Dla jednych definicja prawdziwego Batmana to komiksy konkretnego autora, dla innych kinowe przygody, a jeszcze inni najchętniej wracają do przygód bohatera z lat 60.

Korzystając z bogatego dorobku historii obrońcy Gotham City, polski zespół Two Games Joined postanowił oddać hołd jego konkretnej interpretacji, pochodzącej z animacji „Batman Beyond”. Już 30 marca, w rocznicę wydania pierwszego komiksu z Mrocznym Rycerzem, swoją cyfrową premierę będzie miał singiel z autorską aranżacją głównego motywu przewodniego kreskówki. Towarzyszyć mu będzie również oryginalny utwór, inspirowany i nawiązujący do serialu animowanego.

Czytaj dalej

JokerKolejny dzień i kolejna porcja plotek od El Mayimbe z Latino Review dotyczących “Suicide Squad”. Nowe doniesienia dotyczą postaci Jokera, którego zagra Jared Leto. Słynny złoczyńca ma być w głównej mierze oparty na wersji z “The Dark Knight Returns”. Jest szczupły i pokryty bliznami ale nosi garnitur z szerokimi ramionami. Ćwiczy w swojej celi. Kiedy zaczyna go przesłuchiwać Amanda Waller, robi pompki, co wyjaśnia czemu Jared Leto przybiera na wadze do roli. Joker będzie umięśniony. Jego twarz będzie wybielona, ale nie będzie to makijaż.
Czytaj dalej

DETECTIVE COMICS #40

Tytuł historii: Anarky, Conclusion
Miesiąc wydania (okładka): Maj 2015 (USA)
W sprzedaży od: 04.03.2015 (USA)
Scenariusz: Brian Buccellato
Rysunki: Francis Manapul
Okładki: Francis Manapul; Jenny Frison; Brian Stelfreeze
Kolor: Brian Buccellato
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Anarky rządzi! Czy Batman może ocalić Gotham City przed samym sobą?

Anarky pragnie zabić Jervisa Techa. Do tego nie zamierza dopuścić Batman, który rzuca się na złoczyńcę.

Zgodnie z informacjami od Alfreda, Bullock jest co raz bliżej znalezienia nadajnika, który wysyła sygnał do masek rozdanych przez Anarky’ego. Policjant musi się śpieszyć, bo sytuacja w Gotham jest co raz gorsza. W porę udaje mu się znaleźć stary kapelusz Mad Hattera i zatrzymać sygnał.

Batman domyślił się już tożsamości złoczyńcy, którym jest Sam Young. Mężczyzna chciał pomścić śmierć swojej siostry, która była pierwszą Alicją Jervisa. Kiedy system go zawiódł, postanowił na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.

Lonnie Machin zostaje wypisany ze szpitala, a wśród swoich rzeczy ma maskę Anarky’ego.

W rozmowie z Alfredem Bruce wyjaśnia, że Sam Young stworzył personę Anaky’ego by zemścić się na Techu i Lesterze oraz policji Gotham, a cała “rewolucja” miała ukryć jego osobiste motywy.

Autor: QKolejna historia duetu Buccellato/Manapul wizualnie zachwyca przez cały czas, ale pod względem treści ponownie rozczarowuje. Zakończenie sugeruje, że tytuł historii powinien brzmieć raczej “Mad Hatter” a nie “Anarky”. Tak właściwie to nie wykluczone, że jeszcze o osobie Anarky’ego usłyszymy, ale następnym razem może to być Lonnie Machin.

Po mocnym początku kolejne części opowieści obniżały pułap i najsłabszy okazał się finał stanowiący banalne zakończanie. Okazało się, że nie ma w tej historii nic wartego zapamiętania, a tym bardziej do zaoferowania. Na choć odrobinę szczegółów zdradzających jak też Youngowi udało się tak wszystko zaplanować, nie ma co liczyć. Pod przykrywką olśniewającej grafiki z dodatkiem brutalności kryła się prosta historia o zemście jakich wiele.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

Batman w „Batman: Arkham Knight”Do premiery “Batman: Arkham Knight” pozostało już tylko niespełna 3 miesiące. Z tej okazji udostępniono pierwszy spot TV. Nie zawiera on jednak żadnych nowych materiałów.

Strach na wróble powraca do Gotham, by zjednoczyć wszystkich zbirów i pozbyć się Batmana raz na zawsze. Podczas gry mieszkańcy Gotham ewakuują się z miasta, a gangi przejmują nad nim kontrolę, Batman wyrównuje swoje szanse, wyjeżdżając na ulice w swoim legendarnym Batmobilu.

Premiera “Batman: Arkham Knight” 2 czerwca.
Czytaj dalej

DeathstrokeEl Mayimbe z Latino Review podzielił się nowymi plotkami na temat “Suicide Squad”. Tym razem dotyczą one postaci Deathstroke’a. Ma to być zabójca do wynajęcia pracujący dla Onslaught. Nie będzie miał żadnych supermocy, ale będzie kluczową postacią filmu. Jego pierwsze pojawienie się ma być iście “szalone”. Będzie to prawdziwy twardziel, który praktycznie w pojedynkę na początku filmu rozprawi się z Suicide Squad.

Kostium Deathstroke’a ma być w dużej mierze oparty na technologii “stealth”. Za podstawę projektu służą obecnie wykorzystywane przez wojsko kombinezony taktyczne. Deathstroke będzie uzbrojony po zęby i używać będzie miecza oraz broni automatycznej. Według concept artu nie stracił jeszcze oka. Nie brakuje za to ikonicznej maski znanej z komiksów.

Głównym faworytem do roli Deathstroke’a jest Joe Manganiello, który właśnie zrezygnował z udział w jednym z projektów, i tym samym ma wolny terminarz na udział w “Suicide Squad”. Wcześniej do roli przymierzany był Joel Kinnaman, ale ostatecznie zagra on Ricka Flagga.

Źródło: El Mayimbe – Instagram

New Suicide Squad #1El Mayimbe z Latino Review ponownie podzielił się na Instagramie nowymi plotkami dotyczącymi filmu “Suicide Squad”. Według najnowszych doniesień Antiphon, będący przywódcą terrorystycznej grupy Onslaught, będzie głównym przeciwnikiem Suicide Squad.

Onslaught dla własnych celów polują na superbohaterów i superzłoczyńców, jest to specjalny zespół złożony z najemników. Antiphon jest ofiarą poparzeń i ma protezę nogi. Do roli Antiphona miał być przymierzany Ed Harris, ale nie wiadomo czy aktor przyjął tą propozycję.

Źródło: El Mayimbe – Instagram

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
3
2
sekund
5
4

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293