W tym szczególnym czasie, cała redakcja serwisu BatCave życzy swoim czytelnikom wesołych świąt! Rodzinnej i spokojnej atmosfery, pysznej, wigilijnej kolacji oraz nietoperzastych i komiksowych prezentów pod choinką. I zaśpiewajmy razem wszyscy…

W środę, 26 grudnia, ze względu na święta, do sprzedaży w USA trafią tylko trzy nowe komiksy i tylko jeden z nich będzie związany z Batmanem:

Źródło: DC Comics

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #28

Tytuł historii: Off the Menu, Part 2
Data wydania: 13.12.2012 (USA)
Scenariusz: David Tischman
Rysunki: Chris Sprouse
Okładka: Chris Sprouse
Kolor: Jim Charalampidis
Tusz: Karl Story
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Tropiąc seryjnego mordercę terroryzującego Gotham City, Batman wpada na trop łączący ofiary. Każda z nich miała unikalne umiejętności lub wiedzę, które potrzebne były zabójcy. Ale czy próba Bruce’a Wayne’a by jego nazwisko znalazło się na liście zakończy się katastrofą?

Analizując wraz z Alfredem w jaskini sprawę kanibala Bruce postanawia podejść do niej bardziej niestandardowo. Patrząc na umiejętności przeciwnika, oraz umiejętności osób, które zjadł, Wayne zaczyna się zastanawiać czy możliwe jest, by organizm kanibala przyswajał w jakiś sposób umiejętności swoich ofiar. Wiedząc, że po tym jak nie udało mu się zjeść Kohuta i Su cały czas jest niestabilny i musi sobie radzić z głosami w głowie, Batmana wpada na pewien pomysł.

Kanibal po pierwszym ludzkim posiłku był zaskoczony reakcją swojego organizmu. Zalały go wspomnienia innych osób, nie rozumiał tego, ale wreszcie dotarło do niego, że jest kimś wyjątkowym.

Prasa ochrzciła kanibala mianem Abattoira. Komisarz nie do końca się z tym zgadza, bo już wcześniej był seryjny morderca, który nazywał się Abattoir, ale już o nim mało kto pamięta. Tymczasem bardziej go martwi to że nie może się skontaktować z jednym ze swoich śledczych.

Bruce Wayne odwiedza Jerseya Palleta, by obejrzeć pewne biurko, które wcześniej oglądała jego dekoratorka wnętrz. Pallet kilka lata temu przeżył katastrofę samolotu, podczas której wszyscy pozostali pasażerowie zginęli. Przez 6 tygodni uwięziony był w górach, aż do czasu gdy udało mu się naprawić samolot i wrócić do domu. Oglądając meble z połowy XX wieku, Wayne zastanawia się co takim sklepie robi porcelanowa figurka. Zwłaszcza, że kolekcję takich figurek miała Becca Proust. Jersey zaczyna się obawiać, że Wayne zna jego sekret, a utwierdzają go w tym głosy w jego głowie. Bruce jednak cały czas gada i porusza też sprawę domniemanego zjedzenia przez Palleta ofiar katastrofy lotniczej. Sam wspomina, że zdarzało mu się jeść różne dziwne rzeczy i zastanawia się jak smakuje człowiek. Pallet już dłużej nie wytrzymuje i wyciąga broń i strzela do odchodzącego milionera. Dzięki swojemu refleksowi Bruce zostaje tylko ranny. Dowiaduje się także, że ludzkie mięso smakuje jak kurczak, i że ma się stać dzisiejszą kolacją Jerseya.

Autor: Q

Jeśli zaakceptujemy fakt, że kanibal, określany przez prasę Abattoirem przejmuje wspomnienia i umiejętności swoich ofiar, to cała historia jest dosyć przyjemna. Szczególne słowa uznania należą się za to, że tym razem to nie Batman prowadzi śledztwo, ale Wayne. Dawno Bruce nie miał takiej okazji by się wykazać, a jego rozmowa i rzucanie luźnych aluzji w stronę mordercy są naprawdę świetne.

Postać Jerseya Palleta i nakreślenie jego pierwszego aktu kanibalizmu jest dobre, ale jeśli kanibalowi dajemy niezwykłe cechy organizmu, to już te zaburzenia tożsamości są przesadą. Za wiele tego wszystkiego jak na jedną osobą, przez co całość traci na wiarygodności. Mógłby to być nietypowy przeciwnik, ale twórcom wyszedł zbyt dziwaczny osobnik. Wygląda na to, że cała ta opowieść będzie jedną z tych, których potencjał nie został w pełni wykorzystany.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

SUICIDE SQUAD #15

Tytuł historii: Running With the Devil, Part 2
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2013 (USA)
W sprzedaży od: 12.12.2012 (USA)
Scenariusz: Adam Glass
Rysunki: Fernando Dagnino
Okładka: Ken Lashley i Matt Yackey
Kolor: Matt Yackey
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Harley jest duszona przez Jokera aż do utraty tchu. Po odzyskaniu przytomności przez moment wydaje jej się, że to był tylko sens, ale przerażająca twarz Joker szybko ją ocuca. Jak się okazuje szaleniec ma zamiar zafundować je kąpiel w chemikaliach.

W międzyczasie Amanda Weller i Yo-Yo oglądają bezpośredni przekaz z kamery umieszczonej w oku Harley. Mają zamiar obserwować jak działa najbardziej szalony umysł w akcji.

Przykładowe StronyHarley nie zamierza się jednak poddawać. Udaje jej się uwolnić, ale po chwili przekonuje się, że Joker zaraził jej ukochane hieny wścieklizną. Po odparciu ich ataku Harley uderza Jokera, do którego wreszcie dociera, że kąpiel, którą zafundował wcześniej Harley wcale nie zmieniła go tak ja jego. Jej skóra została wybielona, ale działania chemikaliów pozwoliły jej uwolnić swoje szaleństwo, kiedy tego chciała. Joker obgryza jej kawałek ucha, a ta odwdzięcza mu się namiętnym pocałunkiem podczas którego odgryza mu kawałek języka. Nie powstrzymuje to szaleńca, która zabiera Harley i przekuwa ją do celi, gdzie jest pełno kości wcześniejszych „Harley”.

Rannej Harleen udaje się dotrzeć do Belle Reve, gdzie przy bramie wejściowej znajdują ją Captain Boomerang i Weller.

Po spotkaniu z Batmanem, Joker wraca do swojej kryjówki i zaskoczony odkrywa, że Harley uciekła.

Tymczasem okazuje się że Deadshot żyje.

Autor: Q

W pierwszych numerach Suicide Squad przedstawiono nowy origin Harley Quinn. Sensu w tym cały czas nie widzę, a ten numer jeszcze bardziej wszystko pogorsza, bo miesza też w postaci Jokera. Pomijając całą zabawę szaleńca z Harley i ich walkę najciekawsze, a w tym wypadku również najbardziej niedorzeczne, są informacje, że szaleniec ma jakąś tajną kryjówkę mieszczącą się w chyba w jaskini, gdzie ma kąpielisko z kwasem, a także wiezienie dla Harley. Tak, przed Harleen Quinzel były jeszcze inne pomocnice Jokera. Co gorsze Joker z Suicie Squad swoim działaniem w żadnej sposób nie przypomina tego, który pojawia się teraz w innych seriach wchodzący w skład Death of the Family Po co więc ten numer? Chyba tylko po to by poirytować fanów.

Czy warto traktować ten numer poważnie? Raczej nie, bo już sam rysownik niezbyt się przykład o dbałości o szczegóły o czym najlepiej świadczy znikająca peleryna Harley i kilka innych drobnych błędów.

Ocena: 1,5 nietoperka

Autor: Q

Warner Bros. przygotowało specjalny iBook – The Dark Knight Rises – Awards 2012, który zawiera różnego rodzaju grafiki, które mają pomóc w promocji “The Dark Knight Rises” w walce o nominacje do najważniejszych nagród filmowych, m.in. w kategoriach: najlepszy film, reżyser, scenariusz adaptowany, zdjęcia, scenografia, kostiumy, score, efekty specjalne, montaż dźwięk, montaż dźwięku, a także w kategoriach aktorskich.


Źródło: Forum SHH

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
4
minut
4
3
sekund
1
4

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293