Konkurs się zakończył, zatem czas przedstawić jego laureatów. Czapki i breloki z filmu “Mroczny Rycerz powstaje” które ufundowało Galapagos Film, otrzymują: Czytaj dalej

Broadcast Film Critics Association ogłosiło dziś nominacje do swoich nagród Critics Choice Movie Awards. “The Dark Knight Rises” został nominowany w czterech kategoriach:

Najlepsze efekty specjalne

  • “The Avengers”
  • “Cloud Atlas”
  • “The Dark Knight Rises”
  • “The Hobbit”
  • “Life of Pi”

Czytaj dalej

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #27

Tytuł historii: Off the Menu, Part 1
Data wydania: 06.12.2012 (USA)
Scenariusz: David Tischman
Rysunki: Chris Sprouse
Okładka: Chris Sprouse
Kolor: Jim Charalampidis
Tusz: Karl Story
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy Batman prowadząc śledztwo trafia do zamkniętej restauracji, odkrywa, że ktoś odtwarza arcydzieła szefa kuchni. Ale lista składników jest nieco inna.

W Gotham City w niewyjaśniony sposób zaczynają znikać mieszkańcy. Nie ma żadnych żądań okupu, ciał czy też tropów, aż do tej pory. Znalezione włókno w domu Adriana Kohuta, znanego psychiatry, który zajmował się m.in. Dentem, pasuje do serwetek ze znanej restauracji, Chez Nous, która została zamknięta. Na miejsca Batmana znajduje ubrania porwanych osób, a także jeden stolik oczekujący na gościa. Danie wygląda znakomicie, jednak ma jeden nietypowy składnik, ludzki mózg, należący do Kohuta.

Dzięki anonimowemu donosowi do restauracji trafia Gordon wraz ze swoimi ludźmi. Na miejscu znalezione zostają organy różnych osób.

Tymczasem Batman znajduje swojego przeciwka w chwili kiedy ten zamierzał zaatakować dr Baku Su. Chociaż jego oponent jest młody to Bruce’a zaskakuje jego siła fizyczna i sprawność, a co gorsza jak na kanibala jest dosyć sprytny i tuż przed wyskoczeniem przez okno udaje mu się podciąć gardło dr Baku.

Autor: Q

Początek 3-częściowej historii Off the Menu rozkręca się powoli. Batman stopniowo dochodzi, kto jest jego przeciwnikiem. Pod względem prowadzenia akcji i śledztwa Nietoperza takie wolne tempo sprawdza się. Sama postać kanibala cierpiącego na problemy z zaburzeniami osobowości jest jednak mało przekonująca.

Jak na pierwszą część jest całkiem nieźle, ale mam poważne obawy co do postaci głównego przeciwnika Batmana. Kolejne numery pokażą czy twórcom uda się rozwiać moje obawy.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Serwis CBR zamieścił ekskluzywny zwiastun oraz kilka zdjęć zza kulis fanowskiej produkcji “Batgirl Spoiled”. W nowym materiale można zobaczyć jak prezentuje się wielu znanych z uniwersum Batmana postaci, w tym Catwoman, Batwoman, Zatanna, Question, czy Riddler.

Po tym jak zostaje odrzucona przez Batmana i Oracle, Batgirl postanawia odnaleźć swoje miejsce w Gotham City i w świecie. Stephanie spędza dnie szukając rad u różnych bohaterów miasta, a w nocy patroluje ulice prowadząc niekończącą się walkę z przestępczością. Oprócz tego chodzi do college’u i znajduje czas na życie towarzyskie, a także na sen.

Czytaj dalej

Na facebookowym profilu łódzkiego festiwalu komiksowego pojawiła się ciekawa informacja – od 3 do 5 października odbywać się będą 4-5 godzinne spotkania z amerykańskim twórcą komiksów Brianem Azzarello, który znany jest polskim fanom Batmana z takich komiksów jak “Batman: Broken City” czy “Batman: Knight of Vengeance”. Szczegóły kwalifikacji do spotkań (zostanie wybranych tylko 12 osób) znajdziecie tutaj. Uczestnicy będą pracować nad scenariuszem do krótkich historii na 6 do 8 stron, które potem zostaną zrealizowane przez łódzkich studentów ASP. Całość następnie zostanie wydana jako antologia.

5 września 1992 roku. Na stacji należącej do FOX swoją premierę ma nowy serial animowany, którego głównym bohaterem jest Batman. “Batman: The Animated Series” zostaje przedstawiony widzom odcinkiem “The Cat and the Claw: Part I“. W ten sposób rozpoczyna się historia animacji, która została później okrzyknięta przez fanów Batmana (i nie tylko) jako najlepsza adaptacja komiksowych historii Mrocznego Rycerza.

Serial Bruce’a Timma i Erica Radomskiego w Polsce pojawił się na kanałach TVP2, Polsat (wersja z lektorem) oraz Zig-Zap (wersja z dubbingiem pochodzącym z polskiego wydania DVD).

Produkcja wyróżniała się pod każdym możliwym względem – stylistyką noir oraz Art Deco (czego połączenie twórcy nazwali Dark Deco), nastrojową muzyką Shirley Walker, świetnymi scenariuszami tworzonymi przez chociażby Alana Burnetta i Paula Diniego oraz obsadą. Pod okiem (czy raczej uchem) Andrei Romano, która odpowiadała za dobór głosów, aktorzy nagrywali dialogi w wyjątkowy sposób. Spotykali się razem w studiu nagraniowym i rejestrowali dialogi niczym w słuchowisku radiowym, co pozwalało wytworzyć silniejszą więź między bohaterami na ekranie. Wśród obsady znalazły się dwa wyjątkowe głosy, które do dziś są najbardziej kojarzone. Kevin Conroy jako Batman oraz Mark Hamill jako Joker stworzyli niezapomniane kreacje siedzące w głowach czytelników komiksów za każdym razem, gdy czytają dialogi owych postaci.

Świat komiksu nie był obojętny na tak wielki sukces serialu animowanego. Efektem tego jest między innymi wprowadzenie postaci Harley Quinn oraz Renee Montoyi do oficjalnego uniwersum historii obrazkowych.

“Batman: The Animated Series” doczekał się 85 odcinków oraz dwóch pełnometrażowych filmów animowanych. Kontynuacja serialu nastąpiła w kolejnej produkcji – “The New Batman Adventures”.

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #13

Tytuł historii: Slam!, part 3
Data wydania: 30.08.2012 (USA)
Scenariusz: Joshua Hale Fialkov
Rysunki: Phil Hester
Okładka: Hester, Gapstur i Charalampidis
Kolor: Jim Charalampidis
Tusz: Eric Gapstur
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Slam Bradley ma co raz mniejsze pole manewru, kiedy Batman, Black Mask i GCPD są coraz bliżej. Czy wyciągnie jakiegoś asa z rękawa? Ostatnia część historii Slam!

Chociaż Sam próbuje wyjaśnić policjantom, co się stało, to zostaje uderzony kolbą pistoletu. W pomieszczeniu gasną nagle światła i z kanału wentylacyjnego wychodzi Batman, który zabiera Bradleya ze sobą. Bohater wie już, że były glina jest niewinny. Ale policjanci cały czas go ścigają, dlatego bohaterowie skaczą z dachu wprost do zaparkowanego w alejce Batmobila.

Podczas przejażdżki w odpowiedzi na pytania Sama Batmana stwierdza, że jego przebranie nietoperza wzbudza strach w kryminalistach i tym samym na starcie ma już przewagę. Nie komentuje jednak, czy dziewczyny pociąga jego kostium.

Po dojechaniu do kryjówki Black Mask bohaterowie od razu wkraczają do akcji i robią to co lubią najbardziej, czyli rozprawiają się ze zbirami. Podczas gdy Batman rusza by złapać Black Mask, Slam słyszy jak zamykają się stalowe zasłony. Wtedy postanawia ruszyć za swoim partnerem. Wskakując przez okno Bradley dopada złoczyńcę, który już był bliski zastrzelenia Batmana, i go nokautuje. Cała sprawa zostaje zamknięta. Złoczyńcy zostają schwytani i wsadzeni za kratki a imię Slama Bradleya zostaje oczyszczone.

Po powrocie do domu Bradley, który ma już dosyć dziwaków w kostiumach, odkrywa, że czeka na niego Riddler, który potrzebuje jego pomocy.

Autor: Q

Chociaż Batman odgrywał w tej historii drugoplanową rolę, to jednak Slam Bradley udowodnił, że zasługuje na oddzielne opowieści, a końcówka sugeruje, że jeszcze o nim usłyszymy.

Pierwsza część sugerowała, że będzie to detektywistyczna opowieść w starym stylu, kolejne numery jednak trochę odbiegły od tego stylu. Ostatnia część Slam! jest pełna akcji i humoru, a i Batman wreszcie wie, kto jest zły. Całość więc trzyma przyzwoity poziom, ale spodziewałem się czegoś lepszego.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

“The Dark Knight Rises” został drugim po “Avatarze” filmem w historii, który z kin IMAX na całym świecie osiągnął wpływy przekraczające 100 mln dolarów. Po 7 tygodniach w USA z 332 IMAXów film Nolana uzyskał wpływy 65.1 mln dolarów, a z 225 kin IMAX w pozostałych krajach (w tym także Chin) 37.3 mln$.

Źródło: SHH

TvGuide opublikowało pierwsze zdjęcie przedstawiające Jokera z filmu animowanego “Batman: The Dark Knight Returns, Part 2”. Wiadomo również, że głosu złoczyńcy użyczy znany z serialu “Lost” Michael Emerson. Aktor o swoim bohaterze mówi tak:
“To jeden z tych wielkich złoczyńców, których tacy aktorzy jak ja lubią grać, ponieważ ma w sobie wiele warstw, jedną twarz pokazuje światu, a drugą dla siebie. W pewnym sensie jest to złoczyńca, który jest naturalnym aktorem. Kiedy [Joker] się śmieje, nie jest to w żaden sposób tłumione. Kiedy krzyczy, nic go nie kontroluje. Wszystko jest na pełnych obrotach przez cały czas.”

Do obsady “Batman: The Dark Knight Returns, Part 2” dołączył również Mark Valley (“Human Target”, “Boston Legal”), który użyczy swojego głosu Supermanowi.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
5
1
sekund
2
3

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293