GATHERING 2012 10-11.03.2012

Dodano: 07.04.2012


Zdjęcia wykonał: kelen

 

Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono okładkę z Matchesem Malone do “Batman Incorporated #3”.

Natomiast na stronach Newsaramy można obejrzeć okładkę do 11. numeru “Batman: The Dark Knight”.

W wywiadzie dla CBR, Paul Levitz, scenarzysta “World’s Finest”, ujawnił kilka szczegółów na temat Ziemi-2. W nowej serii wyjaśnione zostanie jak bohaterki trafiły na New 52 Earth, oraz jak Power Girl AKA Kara Zor-L AKA Karen Starr została miliarderką. Levitz oficjalnie potwierdził też, że matką Huntress jest Catwoman. Nie wiadomo jednak jaką rolę odgrywa Selina na Ziemi-2.

W rozmowie z British Cinematographer Wally Pfister opowiedział o swojej współpracy z Christopherem Nolanem, z którym nakręcił już sześć filmów, oraz o “The Dark Knight Rises”.
Czytaj dalej

Na stronie PS3Trophies pojawiły się nowe trofea, które należeć mają do najnowszego DLC gry “Batman: Arkham City” o tytule “Harley Quinn”. Wcześniejsze dodatki w nazwie zawierały postaci, którymi gracze mieli się poruszać, zatem prawdopodobnie przyjdzie nam zagrać Harley, chociaż jeden z wpisów sugeruje sterowanie Robinem. Także pozostałe trofea sugerują, że dodatek będzie zawierał element fabularny, a nie będzie to, jak w poprzednich przypadkach, mapa wyzwań.

Źródło: ComicBookMovie

Konkurs się zakończył, zatem czas przedstawić jego laureatów! Egzemplarze komiksu “Batman: Zabójczy Żart”, które ufundowało wydawnictwo Egmont, otrzymują:

Magdalena Kwaterniak,
Krzysztof Gawryś.

Zwycięzcą serdecznie gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

| O GRZE | GALERIA | MEDIA |


LEGO BATMAN 2: DC SUPER HEROES – TRAILER #1

Czas: 1:20 min.
Dodano: 15.03.2012


LEGO BATMAN 2: DC SUPER HEROES – TRAILER #2

Czas: 1:35 min.
Dodano: 22.05.2012


LEGO BATMAN 2: DC SUPER HEROES – TRAILER #3

Czas: 1:05 min.
Dodano: 12.06.2012


LEGO BATMAN 2: DC SUPER HEROES – GAMEPLAY #1

Czas: 3:37 min.
Dodano: 28.05.2012

| O GRZE | GALERIA | MEDIA |


LEGO BATMAN 2: DC SUPER HEROES

ROK PRODUKCJI: 2012
PLATFORMY: Nintendo 3DS, PSP, PS2, PS3, Wii, PC, X-Box 360
GATUNEK: Animacja
MULTIPLAYER: Tak
PRODUCENT: Traveller’s Tales
STRONA OFICJALNA: Lego.com
PREMIERA: 19 czerwca 2012

W “LEGO Batman 2: DC Super Heroes” do Batmana oraz Robina dołączy Superman, Green Lantern oraz Wonder Woman i pomogą w obronie Gotham City przed Lexem Luthorem i Jokerem.

Do obsady serialu animowanego “Young Justice” dołączyła Maggie Q, która użyczy swojego głosu Wonder Woman. Po raz pierwszy amazonkę będzie można usłyszeć w odcinku “Agendas”, którego premiera zapowiedziana jest na 24 marca.
Czytaj dalej

W wywiadzie dla CBR Gary Frank opowiedział o swojej współpracy z Geoffem Johnsem m.in. przy “Batman: Earth One”, który trafi do sprzedaży w USA 4 lipca.
Czytaj dalej

BATMAN 1/1995

Tytuł historii: Wizerunki (Images)
Miesiąc wydania: styczeń 1995 [NR 50]
Format: B5
Papier: offsetowy
Oprawa: miękka
Scenariusz: Dennis O’Neil
Rysunki: Bret Blevins
Kolor: Lovern Kindzierski
Okładka: Brian J. Bolland
Ilość stron: 52
Druk: kolor
Tłumaczenie: Arkadiusz Wróblewski
Liternictwo: Anna Krywal
Redakcja: Marcin Rustecki
Wydawca: TM-Semic
Wydawca oryginalny: DC Comics

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Historia przedstawiająca pierwsze spotkanie Batmana z Jokerem. Batman przerywa spotkanie grupy gangsterów, zaproszonych przez Jokera, który proponuje im współpracę w terroryzmie. Jednak Bruce, nieświadomy, że to właśnie Joker był pomysłodawcą tego spotkania, puszcza go wolno sądząc, że był on ofiarą przestępców. Tymczasem Joker, wykorzystując chemiczny talent swego ograniczonego umysłowo kuzyna, tworzy super-truciznę. Wkrótce wysyła do znanego bankiera informację, że czeka go śmierć. Pomimo wzmożonych środków ostrożności bankier zostaje zatruty podczas przemówienia i umiera na miejscu. Okazuje się, że trucizna była w papierze, na którym było napisane przemówienie. Wkrótce ostrzeżenie Jokera otrzymuje kolejny znany mieszkaniec Gotham. Tym razem wszyscy zdają sobie sprawę, że to nie żarty i człowiek ten zostaje zamknięty w pancernym sejfie, gdzie ma przeczekać godzinę, na którą Joker wyznaczył jego śmierć. Termin mija i wszyscy są szczęśliwi, jednak minutę po terminie człowiek ten dostaje ataku śmiechu i umiera. Nie ma wątpliwości, że to robota Jokera. Okazuje się, że wstrzyknął on truciznę ofierze wiele wcześniej przewidując, o której godzinie zacznie ona działać. Tymczasem Batman wpada na trop kuzyna Jokera i wyrusza do jego domu. Po drodze mija go samochód, w którym widzi Jokera. Natychmiast atakuje pojazd, który wpada do rzeki. Kilka godzin później policja wyciąga z niego zwłoki Jokera. Batman odkrywa jednak, że martwy człowiek to nie Joker tylko jego kuzyn, przebrany za Jokera !! Szaleniec jest nadal na wolności i wysyła kolejne ostrzeżenie, tym razem żądając wysokiego okupu. Podczas przekazania okupu Batman ponownie atakuje. Tym razem udaje mu się schwytać szaleńca. Jednak do końca życia Batman będzie żył z poczuciem winy, że gdy spotkał Jokera po raz pierwszy pozwolił mu odejść, przyczyniając się pośrednio do śmierci trzech osób…

“Jeżeli przegapisz ten numer, już nigdy nie będziesz w stanie spojrzeć sobie w twarz!” Po takiej zapowiedzi Arka Wróblewskiego czym prędzej popędziłem po ów komiks do kiosku, pamiętam jak dziś, chociaż od polskiej premiery tego numeru minęło jakieś sto lat… lub coś koło tego. Pech chciał, że albo cały nakład został szybko wykupiony albo dystrybucja nawaliła (hm… czyżby zmowa kioskarzy?) i dopiero po dwunastu latach bezustannych poszukiwań w końcu udało mi się dopaść ten komiks. Czy był on wart tych poszukiwań? Bez wątpienia tak! Komiks przez te wszystkie lata ani trochę się nie zestarzał jeśli chodzi o sposób narracji jak i o warstwę wizualną. Był on swoistym powiewem świeżego powietrza pośród wcześniejszych jak i późniejszych historii o Batmanie. Odnowił po raz kolejny Legendę Mrocznego Rycerza, który w prezencie swojego małego jubileuszu (jak na Polskę, całkiem sporego) mógł kolejny raz spotkać się po raz pierwszy ze swoim arcy wrogiem – Jokerem. Historia ta została napisana przez mistrza Dennisa O’Neila, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi Batmana. Za rysunki odpowiadał pan Bret Blevins, wspaniale wyróżniający się na tle innych twórców komiksów o Nietoperzu. Jego żywa kreska zadowoli każdego miłośnika niebanalnej ilustracji. Ten duet, scenarzysta/rysownik zaserwował nam Czytelnikom rzecz, która jest naprawdę warta uwagi. Jeśli więc jeszcze zastanawiasz się czy przeczytać ten komiks, zrób to czym prędzej… inaczej nie będziesz w stanie spojrzeć sobie w twarz!

Numer bez wątpienia specjalny, stylowy… wart co najmniej pięć i pół nietoperka, nie jestem nim ani trochę rozczarowany.

Ocena: 5,5 nietoperka


Numer powstał na podstawie komiksu: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #50 (wczesny wrzesień 1993). Okładka pochodzi z LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #50.


 
na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
9
godzin
2
3
minut
1
2
sekund
4
4

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293