Forum

Już wkrótce
  • “The Batman” w HBO - 28 maj 2022, 09:25
  • “The Batman” w HBO - 28 maj 2022, 22:55
  • Nieskończony kryzys. Tom 2 (WKKDC BiZ) - 08 cze 2022,
  • Batman Detective Comics – Droga do zagłady. Tom 6 - 15 cze 2022,

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia z planu “The Dark Knight Rises”:

Od kilku dni różne serwisy zamieszczają swoje recenzje najnowszego filmu o Batmanie. Jakie oceny zbiera “The Dark Knight Rises”? Tych bardzo pozytywnych jest zdecydowana większość.
Czytaj dalej


Czytaj dalej

Pod koniec sierpnia większość fanów Batmana będzie już po seansie “The Dark Knight Rises”, będzie to więc dobra okazja by przypomnieć sobie jak zaczęła się trylogia Nolana, w piątek 24 sierpnia umożliwi to telewizja TVN, która o godzinie 20:00 przypomni widzom film “Batman – Początek”.

W jaki sposób jeden człowiek może zmienić świat?To pytanie prześladuje Bruce’a Wayne’a (Christian Bale) jak widmo rodziców zastrzelonych na jego oczach na ulicach miasta Gotham w nocy, która na zawsze zmieniła jego życie. Dręczony poczuciem winy i gniewem, walcząc z demonami, które podsycają w nim żądzę zemsty oraz potrzebą uszanowania altruistycznego dziedzictwa rodziców, pozbawiony złudzeń dziedzic przemysłowego imperium znika z Gotham i w tajemnicy podróżuje po świecie, szukając sposobów walki z niesprawiedliwością i sprawienia, żeby ci, którzy żerują na strachu innych, sami zaczęli się bać.

Netmarble Mobile ogłosiło, że pracuje nad grą z bohaterami DC Comics pt. “Justice League: Earth’s Final Defense” na systemy iOS, która powinna trafić do sprzedaży po koniec tegorocznego lipca.

Grywalnymi postaciami będą: Batman, Superman, Wonder Woman, The Flash i Green Lantern. W trakcie gry gracz będzie miał możliwość odblokowania nowych kostiumów i funkcji, a za pomocą “Support Hero Cards” będzie mógł zmaksymalizować umiejętności swojej postaci.
Czytaj dalej

Warner Bros. udostępniło kolejny spot “The Dark Knight Rises” zatytułowany “odliczanie”, który zawiera kilka nowych ujęć.
Czytaj dalej

Podczas tegorocznego Comic-Conu w San Diego pokazano zwiastun nowych odcinków “Young Justice” oraz ujawniono kilka nowych informacji, które zawierają spoilery.
Czytaj dalej

Dziennikarze mili już okazję obejrzeć “The Dark Knight Rises”, dlatego już pojawiły się spoty telewizyjne zawierające cytaty z ich recenzji.
Czytaj dalej

Podczas panelu “DC Comics: Young Justice” na Comic-Conie Scott Lobdell ujawnił kilka szczegółów na temat “Teen Titans #0”. Najważniejsza informacja to ta, że Tim Drake nigdy nie był Robin. W Nowym DCU od razu został Red Robinem. Oficjalnie przez żaden okres czasu nie był Cudownym Chłopcem. Z tych powodów origin Tima zostanie znacznie zaktualizowany, a punkt wyjścia ma stanowić fakt, że Drake był jedną z nielicznych osób, które mogły domyślić się sekretnej tożsamości Bruce’a Wayne’a.

Źródło: CBR

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #6

Tytuł historii: Crisis in Identity, Part 3
Data wydania: 12.07.2012 (USA)
Scenariusz: B. Clay Moore
Rysunki: Ben Templesmith
Okładka: Ben Templesmith
Kolor: Ben Templesmith
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Pranie mózgów przez Jokera przynosi niespodziewane efekty. Czy PRAWDZIWY Batman powstrzyma go nim Bruce Wayne wpadnie w jego ręce? Finał “Crisis in Identity”!

Joker przebrany za komisarza Gordona wykorzystuje hipnotyzujące umiejętności Mad Hattera by Bruce Wayne uważał siebie za Batmana. Efekty są lepsze niż można było przewidzieć.

Mad Hatter jednak cały czas nie jest zbyt skory do współpracy z Jokerem. Były pomocnik Killer Croca, Riley, odpowiada na pytanie śmiejącego się łotra, które ten zadał Jarvisowi. Joker dziękuje mu za to, a następnie zabija innego pomocnika, czym uzmysławia Rileyowi, że nawet tak idealnego pracownika jak Miller może zabić.

Złoczyńca znowu poświęca uwagę Wayne’owi, któremu zakłada kaptur Nietoperza i każe zająć się Clayface’em. Cały proces zostaje jednak przerwany przez niespodziewane pojawienie się Killer Croca.

Croc sieje spustoszenie w kryjówce Jokera, a Bruce’owi udaje się odzyskać kontrolę nad swoim umysłem. Wiedząc kim naprawdę, dalej gra swoją rolę i unieszkodliwia Killer Croca przy pomocy żyrandola oraz zmusza Mad Hattera by ten uśpił łotra za pomocą swojego hipnotyzującego kapelusza.

Killer Croc przed zapadnięciem w sen zdążył rozprawić się z resztą pomocników Jokera. Bruce podnosi broń Jokera i celuje w niego. Mówi mu, że nie może być Batmanem, bo musi mieć czas na przyjęcia na jachcie i partyjki polo. Chce jednak widzieć, jaki był cel Jokera. Szaleniec nie miał jednak żadnego planu, nie o to w tym wszystkim chodziło.

Autor: Q

Koniec 3-częściowej historii Crisis in Identity jest na takim samym poziomie jak dwa poprzednie numery. Rysunki Bena Templesmitha tworzą niepowtarzalny nastrój. Są mroczne i zarazem groteskowe. Joker raz przeraża, ale w innych scenach potrafi rozbawić czytelnika. Cała opowieść tak naprawdę należy do Jokera. W pierwszym numerze jeszcze Batman miał coś do powiedzenia, ale później uśmiechnięty złoczyńcy zgarnął wszystko. Joker jest najważniejszy, a znając jego metody działania, wiemy, że w tym wszystkim nie należy dopatrywać się logiki. Wszystko jest szalone, bo jest dziełem prawdziwego szaleńca.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

W środę, 18 lipca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Źródło: DC Comics

już w kinach!

już za:

dni
3
9
0
godzin
0
7
minut
3
8
sekund
1
0

Sonda

Które wydanie fizyczne "The Batman" zamierzasz kupić?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292