Na stronach serwisu IGN można zobaczyć jakie sekrety skrywa wydane przez Andrews McMeel Publishing “The Batman Files”. Są to m.in. akt zgonu Jasona Todda, ulotki na cyrkowy pokaz Latających Graysonów, notatki Batmana na temat jego pierwszego spotkania z Catwoman oraz plany Batwinga.

Przygotowany przez Mathew K. Manninga tom zawiera pełno wpisów z dziennika Bruce’a Wayne’a, wycinki z gazet, tajne akta, policyjne raporty, fotografie i wiele więcej.

Na stronach “The Batman Files” znajduje się kompletna historia Mrocznego Rycerza, od wczesnych dni najbogatszego dzieciaka w Gotham City po Batman, Incorporated.

JUSTICE LEAGUE #2

Tytuł historii: Justice League, Part Two
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2011 (USA)
W sprzedaży od: 19.10.2011 (USA)
Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Jim Lee
Okładki: Jim Lee, Alex Sincalair i Scott Williams; Ivan Reis, Andy Lanning i Rod Reis
Kolor: Alex Sincalair
Tusz: Scott Williams
Liternictwo: Patrick Brosseau
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Barry Allen (w rozmowie telefonicznej): “Who’s that?”
Green Lantern: “I’m with Batman.”
Barry Allen: “Batman’s real?”
Green Lantern: “Yeah, and he’s a total tool.”

Laboratorium kryminalne w Central City. Barry Allen próbuje przekonać swojego przełożonego, aby ponownie otwarto pewną sprawę, ale nie ma na to czasu, gdyż priorytetem policji jest obecnie rozwiązanie innej zagadki – kim jest Flash?

Tymczasem, Superman atakuje Batmana, gdyż zauważa przy Mrocznym Rycerzu pudełko, które sam wcześniej widział w budynku, który został zniszczony przez kosmitę samobójcę. Obrońca Gotham próbuje wytłumaczyć Człowiekowi ze Stali, że również miał styczność z takim samym osobnikiem, ale rozmowę przerywa Green Lantern, który odciąga Supermana od bohatera. Wściekły heros z Metropolis atakuje dwójkę bohaterów z jeszcze większą siłą, dlatego Hal postanawia wezwać na pomoc Flasha, który przybywa, lecz niechętnie, ze względu na to, jak ostatnio władze publiczne odebrały ich wspólną akcję. Barry odciąga Supermana od reszty, a po chwili Batman w końcu wszystkich uspokaja i tłumaczy Człowiekowi ze Stali, że również spotkali kosmitę, który podłożył dziwny pakunek i chcieli zasięgnąć jego rady, gdyż sam też ponoć jest osobnikiem pozaziemskim. Superman zapewnia, że nie spotkał się jeszcze z takim stworzeniem, po czym na miejsce przylatują wojskowe helikoptery, na widok których bohaterowie uciekają do kanałów.

Laboratorium S.T.A.R. Dr Stone wraz z asystentami badają dziwne pudełko, które znaleziono na miejscu ostatniej walki Supermana. Ze względu na sygnał, który nadawany jest także z tych samych miejsc, co aktywność super-ludzi, podejrzewają, że mają oni z nim coś wspólnego. Po chwili do laboratorium przychodzi syn Dr Stone’a, który ma do niego pretensje, że ten nie pojawił się znowu na jego meczu. Ojciec mówi Victorowi wprost, że jego umiejętności w dzisiejszym świecie będą niczym w porównaniu z super-ludźmi i nie zamierza przyjść na żaden z jego meczy.

Superman, Flash, Batman oraz Green Lantern zastanawiają się w opuszczonej drukarni nad tajemniczym pudełkiem. Każda z postaci ma swoją propozycję, co do sprawdzenia zawartości, gdy nagle przedmiot wybucha i uwalnia armię stworzeń. To samo dzieję się także w laboratorium S.T.A.R., gdzie eksplozja ciężko rani Victora…

Komiks zawiera również:

  • fragment tajnej rozmowy Amandy Waller z kapitanem Stevem Trevorem, który trafił na wyspę amazonek na temat Wonder Woman,
  • szkice koncepcyjne Batmana i Supermana na bazie projektów Jima Lee autorstwa Cully’ego Hammera.
Autor: kelen


Za nami już drugi numer serii Justice League, w której do czynienia mamy z mistrzowskim duetem Geoffa Johnsa i Jima Lee. Całe szczęście, jakość komiksu nie spadła w porównaniu do pierwszego numeru i czytelnik nadal może czuć się spokojnie.

Byłem bardzo ciekaw, jak skończy się pojedynek Supermana i Batmana. Bynajmniej nie dostaliśmy typowego rozwiązania, w którym Mroczny Rycerz wygrywał dzięki swoim zabawkom i innym pomocom. Tym razem w końcu twórcy ruszyli głową i dali nią ruszyć też postaciom – nie dostaliśmy bezsensownej nawalanki rozciągniętej na cały numer, tylko została szybko i sensownie przerwana. W międzyczasie twórcy wprowadzili w ciekawy sposób postać Flasha, który, jak się okazuje, współpracował już wcześniej z Green Lanternem. A to prowadzi nas do kolejnych informacji na temat stosunku ludzi do superbohaterów. W końcu ktoś “odważył się” wspomnieć, że akcje ratunkowe tych osobników to także zniszczenia w mieście, których policja nie puści płazem. Aż przypomina mi się serial animowany Kleszcz, w którym ciągle pokazywano jak główny bohater niszczył swoimi skokami budynki i jego pomocnik musiał płacić wszelakie kary.

Większość numeru skupia się na relacjach między głównymi postaciami, dlatego też motyw tajemniczego pudełka zostaje zrzucony na bok i wraca z dosłownie wielkim boom na końcu zeszytu. Wszelkie wątpliwości, co do tego, jak Vic stanie się Cyborgiem zostały rozwiane, zresztą, nie trudno było się domyśleć, że to właśnie najeźdźcy z kosmosu będą tego przyczyną.

Do przedstawiania zostało nam dwóch bohaterów, którzy utworzą Ligę, numerów kilka, a głównego złego wciąż brak. Zastanawia mnie, czy pokazanie Darkseida jest odwlekane dlatego, że poznamy go w innej formie, niż zwykle, czy też jest to typowy zabieg, by na końcu któregoś z ostatnich zeszytów uderzyć ociekającą “epickością” stroną.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na następny numer, w którym poznamy Wonder Woman i dostaniemy pierwszą walkę bohaterów z przybyszami z kosmosu.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: kelen

Od kilku dni w internecie dostępny jest już najnowszy, 68 numer magazynu KZ. Treść notki prasowej przedstawia się następująco:

68 numer magazynu KaZet poświęcony jest twórczości Briana Azzarello.
Wśród tekstów o twórcy “100 naboi” znajdziecie m.in. wywiad z Azzarello, omówienie miniserii “Jonny Double” oraz niedawno opublikowanej miniserii “Batman: Knight of Vengeance”, wydanej w ramach crossoveru DC Comics “Flashpoint”. Ponadto polecamy artykuł omawiający religię w serii “Transmetropolitan” Warrena Ellisa oraz tekst przybliżający postać Moon Knighta z uniwersum Marvela.

Dodatkowo w numerze przygotowaliśmy pokaźną liczbę wywiadów (m.in. drugą część rozmowy z Arkiem Wróblewskim i Michałem Antosiewiczem, redaktorem magazynu “Krakers”) oraz recenzji zarówno zagranicznych pozycji, jak i filmów dotyczących komiksów. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Według nieoficjalnych informacji drugi zwiastun “The Dark Knight Rises” ma zostać dołączony do filmu “Sherlock Holmes: A Game of Shadows”, który swoją premierę będzie miał 16 grudnia.

Jeśli potwierdzą się wcześniejsze doniesienia na temat prologu, to 16 grudnia będzie bardzo znaczącym dniem dla fanów Batmana.

Źródło: Batman on Film

W sieci pojawiły się kolejne dobrej jakości zdjęcia z planu “The Dark Knight Rises”. Dobrze widać na nich Matthew Modine’a, który wciela się postać Nixona, oraz Josepha Gordona-Levitta, który w filmie gra policjanta Johna Blake’a.
Obaj aktorzy brali udział w kręceniu scen na Wall Street, które wczoraj zagrało Gotham Stock Exchange.
[toggle title_open=”Spoiler” title_closed=”Spoiler” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]W kręconej scenie widać było jak grupa maklerów opuszcza giełdę z rękami podniesionymi do góry. Kiedy wychodzą na schody przejeżdżają obok nich na motocyklach najemnicy Bane’a. Oprócz Blake’a i innych policjantów próbujących zatrzymać łotrów, także postać grana przez Modine’a miała strzelać w kierunku najemników.[/toggle]
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
5
0
sekund
5
7

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293