Forum

Już wkrótce
  • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
  • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
  • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
  • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,

Kręcenie sceny z Batpodem i Catwoman zaowocowało drobnym wypadkiem na planie “The Dark Knight Rises”, kiedy kaskaderka zjeżdżająca pojazdem Batmana uderzyła w jedną z kamer IMAX. Według informacji TMZ kamerzyście i kamerze nic się nie stało, ale na filmikach, na których został uwieczniony ten wypadek, widać, że jednak bez zniszczeń się nie obyło. Czytaj dalej

W rozmowie z CVG Dax Ginn zdradził kilka nowych szczegółów na temat możliwości gry w misjach pobocznych Catwoman i Robinem w “Batman: Arkham City”.

Odkrywanie miasta w postaci Catwoman pozwoli wykorzystać “thief vision”. W odróżnieniu od trybu wizji stosowanej przez Batmana, ta pozwoli graczom zlokalizować przedmioty, które można ukraść, nie będzie zawierała jednak żadnych wskazówek taktycznych czy strategicznych. Jedną z pierwszych misji dla Catwoman będzie wytropienie więźniów z Arkham City.

Granie Robinem oznacza dostęp do nowych gadżetów i trybu walki, a także do “explosive vision”, która wskazuje graczom najlepszy sposób na ominięcie lub zastosowanie materiałów wybuchowych.

Źródło: ArkhamCity.co.uk

FLASHPOINT – BATMAN: KNIGHT OF VENGEANCE #3

Miesiąc wydania (okładka): Październik 2011 (USA)
W sprzedaży od: 03.08.2011 (USA)
Scenariusz: Brian Azzarello
Rysunki: Eduardo Risso
Okładka: Dave Johnson
Kolor: Patricia Mulvihill
Liternictwo: Clem Robins
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Batman wyważa drzwi i wchodzi do posiadłości Wayne’ów, gdzie znajduje zwłoki Gordona oraz dzieci Dentów. Okazuje się, że dziewczynka jeszcze żyje. Bohater polewa ją palącym proszkiem, który ma dać dziecku większe szanse na przeżycie.

Jednocześnie Thomas przypomina sobie noc, której zginął Bruce. Jego żona nie mogła otrząsnąć się po tym przez wiele miesięcy, a lekarze nie potrafili jej pomóc. Żeby przywrócić uśmiech na twarzy swojej żony Thomas własnoręcznie zabił Joe Chilla. Gdy wrócił, żeby jej o tym powiedzieć, okazało się, że Martha rozcięła sobie usta, tworząc na swojej twarzy karykaturę uśmiechu.


  
Przykładowe Strony:  

Tymczasem w teraźniejszości Joker wychodzi z ukrycia, zaczyna okładać młotkiem Batmana po czym ucieka z posiadłości. Mroczny Rycerz dogania ją i mówi, że ma szansę odmienić świat na taki, gdzie nie istnieje ani on, ani ona, a Bruce wciąż żyje. Thomas pyta się swojej żony, czy powinien to zrobić, a ona wręcz prosi go, aby jej obiecał, że odmieni świat. Kobieta prosi również, żeby opowiedział jej, co będzie robił Bruce w tamtym świecie. Gdy Martha dowiaduje się, że jej syn pójdzie w ślady ojca i zostanie Batmanem, zaczyna przerażona uciekać. Batman goni ją, lecz Joker przypadkowo wpada do jaskini nietoperzy i ginie od uderzenia o kamieniste dno.

Autor: Roy_v_beck

Tak właśnie powinna wyglądać wzorowa historia poboczna każdego wielkiego komiksowego wydarzenia. Sama w sobie stanowi zamkniętą całość, a dodatkowo sprawia, że można doskonale zrozumieć postać. Już nikt nie powinien mieć wątpliwości, dlaczego Thomas Wayne pomaga Flashowi.

Już w drugim numerze autorzy uraczyli nas niesamowitymi zwrotami akcji, stąd oczekiwania wobec ostatniego odcinka były spore. Azzarello i Risso nie zawiedli fanów i w prosty, ale zabójczo wyrazisty sposób zakończyli swoją opowieść. Ostatnie sceny Knight of Vengeance są niczym grecka tragedia. Na scenie stoi dwóch tragicznych bohaterów, których własne przeznaczenie doprowadza do destrukcji. Joker jest zdecydowanie bardziej ludzki, nie tak złowieszczy jak ten, którego znany z regularnego uniwersum, ale w tej opowieści to nawet lepiej, bo dzięki temu cała historia wywołuje o wiele większe emocje.

A wszelkie wzruszające sceny są jeszcze bardziej potęgowane przez niesamowite rysunki Eduardo Risso. Bardzo dobrze potęgują one ponury nastrój opowieści, który osiąga swój szczyt na przedostatniej stronie. Panel z wylatującymi nietoperzami świetnie podsumowuje ten niezwykły, psychodeliczny dramat, jaki zafundowali czytelnikom twórcy.

Szkoda tylko, że nie będzie okazji poznać wcześniejszych dziejów Thomasa Wayne’a. Azzarello i Risso udowodnili, że potrafią świetnie tworzyć nowe światy i szkoda, że więcej historii z tego uniwersum nie poznamy. Tym nie mniej Knight of Vengeance to najlepszy tytuł z Batmanem w tym roku.

Ocena: 5,5 nietoperka

Autor: Roy_v_beck

W niedzielę kontynuowano zdjęcia do filmu “The Dark Knight Rises” na planie na stadionie Heinz Field. Jednak o ile w sobotę udział w zdjęciach wzięło 10 tys. statystów to w niedziele było ich tylko 700. Większość z nich przebrana była za fanów, a pozostali za fotografów, sprzedawców i businessmanów. Cześć scen kręcono przy użyciu kamer IMAX.
[toggle title_open=”Spoiler” title_closed=”Spoiler” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]Głównie kamery IMAX wykorzystano do scen zniszczenia loży VIPów, gdzie prawdopodobnie gościł burmistrz lub inny ważny urzędnik Gotham City. Nie wiadomo jaki spotkał ich los. W scenach udział wzięli też kaskaderzy i mała grupka statystów.
W niedziele na planie ponownie pojawił się Bane i jego najemnicy. Kręcono głównie sceny wyjścia złoczyńcy na boisko, po eksplozji na stadionie.
Podczas zdjęć na stadionie Heinz Field nie zauważono Batmana.
Nakręcone przez fanów filmiki: 1, 2, 3. Natomiast różnorakie zdjęcia z planu można obejrzeć na forum SHH.[/toggle]

Po zakończeniu zdjęć na stadionie Heinz Field wiadomo, że kolejne lokalizacje do których zawita ekipa “The Dark Knight Rises” to: Trinity Cathedral, gdzie kręcone będą sceny m.in. w sali chóru oraz Wabash Tunnel, który na potrzeby zdjęć zostanie zamknięty w środę i czwartek.

Źródła: wpxi.com, trinitycathedralpgh.org, post-gazette.com

Reakcje na pierwsze oficjalne zdjęcie Anne Hathaway w kostiumie Catwoman dalekie były od zachwytów. W rozmowie z MTV aktorka zdecydowała się opowiedzieć na te negatywne reakcje.
[quote] Nie chciałam się do tego przyznawać, ale poprosiłem kogoś by przesłał mi kilka reakcji [na zdjęcie]. Tak się składa, że znam reakcje MTV, która była “meh”. Cieszy mnie możliwość powiedzenia, że jeśli nie spodobało ci się zdjęcie, to widziałeś tylko 1/10 możliwości tego kostiumu. A jeśli spodobało ci się zdjęcie, to masz doskonały gust.[/quote]

Na różnych serwisach ujawnione zostały okładki do listopadowych Bat-tytułów. iFanboy zamieścił okładkę autorstwa Patricka Gleasona do “Batman and Robin #3”, a Comics Alliance do “Batwing #3”. Okładki autorstwa Tony’ego Daniela do “Detective Comics #3” (Batman vs Dollmaker), Kennetha Rocaforta do “Red Hood and the Outlaws #3” i Davida Fincha do “Birds of Prey #3” można obejrzeć natomiast na stronach serwisu CBR. Serwis IGN zamieścił zaś okładki autorstwa Adama Hughesa do “Batgirl #3” i Davida Fincha do 3. numeru “Batman: The Dark Knight”, na której przedstawiono nową łotrzycę – White Rabbit.

Przykładowe strony do “Detective Comics #881” zamieszczone zostały zaś na oficjalnym blogu DC Comics.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
5
5
godzin
0
7
minut
0
1
sekund
4
5

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292