Forum

Już wkrótce
  • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
  • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
  • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
  • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,
RED HOOD AND THE OUTLAWS #9

Tytuł historii: Who are You? — Hoo Hoo?
Miesiąc wydania (okładka): Lipiec 2012 (USA)
W sprzedaży od: 16.05.2012 (USA)
Scenariusz: Scott Lobdell
Rysunki: Kenneth Rocafort
Okładka: Kenneth Rocafort, Blond
Kolor:Liternictwo: Dezi Sienty
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Court of Owls atakuje i ostatnią osobą na świecie, po której spodziewalibyście się odpowiedzi na wezwanie Batmana do walki jest Red Hood! Dodatkowo w numerze pojawia się Mr. Freeze.

Wezwanie od Alfreda doprowadziło Jasona i jego towarzyszy wprost na Mr. Freeze’a, który, żeby ochronić się przed Court of Owls zamienił całe Chinatown w lodową twierdzę. Chociaż Todd nienawidzi Batmana, to jednak nie chce dopuścić by grupa szaleńców przejęła kontrolę nad Gotham City.

Podczas gdy Red Hood postanawia odnaleźć Freeze’a, Roy i Kori mają uratować jak najwięcej ludzi uwięzionych pod lodem.

Jason w porę dostaje się do kryjówki złoczyńcy, gdzie Talon już był bliski zabicia Freeze’a, który postanowił więcej nie współpracować z Court of Owls. Ingerencją Jasona lodowy łotr nie jest jednak zachwycony, dlatego zamraża mu rękę i radzi by ten zajął się ochroną kogoś, kto tego potrzebuje. Red Hooda to jednak nie zniechęca i od razu rusza w pościg za Talonem.

Kiedy zabójca Court of Owls po zadanym ciosie sztyletem, prawie skruszył maskę Jasona, ten zaczyna być w nie lada kłopocie, ale wtedy ręce Talona przebite zostają strzałą wystrzeloną przez Roya. Na miejscu zjawia się też Kori, który postanawia zająć się Mr. Freeze’em.

Przykładowe StronyPodążając za Talonem, Jason po jego ruchach, domyśla się, że ten był kiedyś akrobatą, który poszukując lepszego życia dołączył do cyrku Haleya. Podczas rozmowy z Red Hoodem, który wie co to znaczy powrócić do świata żywych, Talon zdradza mu, że może i oddał swoje ciało Court of Owls, ale zachował duszę.

Podczas rozmowy ze Starfire, Mr. Freeze zdradza jej, że wpływowi biznesmeni zwrócili się do niego z planem wykończenia Batmana. I chociaż ich cel był wspólny, to w pewien sposób Court of Owls wykorzystało go, a ten takich rzeczy nie zapomina. Niespodziewanie Freeze zostaje unieszkodliwiony po tym jak Roy Harper trafia go elektryzującą strzałą.

Talon zdradza Jasonowi, że nazywa się Xiao Loong i że od dziecka był trenowany przez Court of Owls. Nawet zdecydowali o jego śmierci. Teraz chce by wreszcie wszystko się zakończyło. Jason przykłada do jego głowy broń.

Na dachu komisariatu, gdzie Batgirl zamieniała Owl-sygnał na Bat-sygnał i przyniosła pokonana przez siebie Talonkę, zjawia się Red Hood, który podrzuca Mr. Freeze’a. Barbara tym razem pozwala mu odejść, ale jeśli znowu zobaczy go w Gotham to umieści go w celi tuż obok lodowatego złoczyńcy.

Autor: Q

Wmieszanie w Night of the Owls Jasona Todda naprawdę dostarcza sporo dobrej akcji, co w połączenie z pełnymi ruchu panelami Rocaforta stwarza świetną mieszankę.

Akcja czy to ze strony Red Hooda, czy jego przyjaciół stoi, więc na wysokim poziomie. Zawodzi jednak Talon, którego zestawienie z Red Hoodem daje co prawdę okazję do pokazania innej strony zbójcy Court of Owls. Opowieść o biednym Xiao, który szukał tylko lepszego życia mnie nie przekonuje. Jako Talon też się nie sprawdza, bo zamiast walczyć i najpierw zrealizować swój priorytet, to praktycznie cały czas tylko ucieka.

Interesująco wypada natomiast końcówka numeru, w której pojawia się Batgirl. Tym razem bohaterka zachowuje się zupełnie inaczej niż w Batgirl #9. Nie rozpacza, że na niebie wyświetlany jest Owl-sygnał, bo po prostu z powrotem włącza Bat-sygnał. Lobdell naprawia, więc kilka niedorzeczności, które wcześniej zaserwowała czytelnikom Gail.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

| 2012 | 2013 |


CATWOMAN #9

Tytuł historii: Mirros Come in all Sizes
Miesiąc wydania (okładka): Lipiec 2012 (USA)
W sprzedaży od: 16.05.2012 (USA)
Scenariusz: Judd Winnick
Rysunki: Guillem March
Okładka: Guillem March
Kolor:Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


CATWOMAN #13

Tytuł historii: Burnt Offerings
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2012 (USA)
W sprzedaży od: 17.10.2012 (USA)
Scenariusz: Ann Nocenti
Rysunki: Rafa Sandoval
Okładka: Greg Capullo i FCO Plascencia
Kolor:Tusz: Jordi Tarragona
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


Poprzednia Strona

CATWOMAN #9

Tytuł historii: Mirros Come in all Sizes
Miesiąc wydania (okładka): Lipiec 2012 (USA)
W sprzedaży od: 16.05.2012 (USA)
Scenariusz: Judd Winnick
Rysunki: Guillem March
Okładka: Guillem March
Kolor:Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Catwoman i Spark zmuszeni zostają chronić Pingwina przed Court of Owls!

Gotham City, rok 1665. Kiedy Talon miał zgładzić kolejny cel, uznał, że to nie honorowe zabijać mężczyznę błagającego o życie, który szykował się do spania. Zabójca dał mu sztylet i szansę na obronę. Ten jednak uciekł na zatłoczoną ulicę i wtedy także brytyjscy żołnierze zauważyli Talona. Nie mając innego wyjścia zabójca Court of Owls zabił wszystkich, ale przy okazji zgubił jeden z sztyletów. Po takiej wpadce Ephraim Newhouse został zmuszony do przejścia na emeryturę. Pozbawiono go również jego zbroi, tak by odszedł z poczuciem wstydu.

Gotham City, obecnie. Podczas gdy Catwoman i Spark szykują się by skraść Pingwinowi cenny sztylet z logo sowy, Court of Owls przywraca do życia Talonów. Ephraim Newhouse ma okazję by odkupić swoje winy. Musi zabić Pingwina.

Przykładowe StronyOkoło 2 nad ranem Talon wdziera się do gabinetu Pingwina i od razu zamierza go zabić, ale jego uwagę przykuwa sztylet z logo sowy. Jest przekonany, że los mu wreszcie sprzyja i że odnalazł swoją zgubę.

Widząc, w jakich kłopotach znalazł się Pingwin, Spark sugeruje, że wraz z Catwoman powinni jak najszybciej się ulotnić. Bohaterka jednaka postanawia włączyć się do akcji. Chociaż Pingwin zasłużył sobie na śmierć, ale na pewno nie zasłużył sobie na tak nieuczciwą walkę. Z pomocą Sparka udaje jej się powstrzymać przeciwnika, a nawet wbić w jego szyję jeden z jego sztyletów. Jednak, kiedy bohaterowie są już pewni, że ich przeciwnik nie żyje, ten podnosi się i wyciąga wbity sztylet. Za pomocą bicza Catwoman zaczyna dusić Sparka, bo za wszelką cenę chce odzyskać swój dawno zaginiony sztylet. Selina powstrzymuje go, kiedy wspomina, że ma pozostałe sztylety, które odda mu jeśli ten oszczędzi Sparka. Kiedy Talon zaczyna rozważać nową propozycję, Pingwin przy użyciu swoje parasolowej broni wpakowuje mu kulkę prosto w głowę. Chociaż Spark sugeruje, żeby wziąć sztylety i zwiać, Catwoman przeczuwa, że cała sprawa z tajemniczym zabójcą jest znacznie poważniejsza. Dlatego zostawia związanego Talon z pięcioma sztyletami na dachu komisariatu policji i zapala Bat-sygnał.

Autor: Q

Judd Winnick, jako scenarzysta kilku Bat-tytułów, należycie przygotował się do crossoveru Night of the Owls. Wydarzenia z Catwoman chronologicznie mają miejsce, przed głównym atakiem Talonów, dlatego trochę dziwne jest, że przed wprowadzeniem całego planu w życie najpierw wysłano zabójcę by wyeliminować Pingwina.

Sama opowieść bardzo dobrze wkomponowuje się w cały crossover. Scenarzysta już w poprzednim numerze zasugerował, co może spotkać Catwoman, tak więc wszystko ma ręce i nogi i Talon nie jest tu wrzucony na siłę. W Catwoman #9 poznajemy bliżej historię Ephraima Newhouse’a, który nie był perfekcyjnym Talonem. Jak widać już w przeszłości nie zawsze wszystko układało się pomyśli Court of Owls. Nie wątpliwe jednak wszyscy ich zabójcy znali się na swoim fachu, a za sprawą rysunków Marcha jest to doprawdy brutalny i przerażający Talon.

Włączenie w walkę z Court of Owls Catwoman nie było łatwym zadaniem, bo bohaterka nie stoi po stronie prawa. Winickowi udało się jednak w sensowny sposób nie tylko wplątać w całą akcje Selinę, ale także wytłumaczyć jej pomoc Pingwinowi. Może i jest w tym nuta naiwności, ale obserwując zachowanie Catwoman nie odczuwa się tego. Czytelnik zdaje sobie jednak sprawę, że w życiu Seliny doszło do pewnego punktu zwrotnego, a tym samym crossover z Night of Owls nie był wrzucony na siłę, tylko stanowi część większego planu.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
5
5
godzin
0
8
minut
2
2
sekund
1
1

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292