Chociaż Mark Hamill oficjalnie oświadczył, że po “Batman: Arkham City” kończy z Jokerem, to ostatnio na swoim profilu na Twiterze stwierdził, że mógłby powrócić do roli szalonego klauna tylko jeśli powstałaby animowana adaptacja “The Killing Joke” Alana Moore’a.

Kto wie, może po ekranizacji “The Dark Knight Returns” powstanie też animowana wersja “The Killing Joke” z Hamillem w roli Jokera?

Wczoraj w nocy na planie “The Dark Knight Rises” w Los Angeles kręcono scenę pościgu policji z Mrocznym Rycerzem. Oczywiście fanom udało się wszystko uwiecznić na filmiku, który można obejrzeć na YouTube.
Czytaj dalej

W rozmowie z Total Film George Clooney podzielił się opinią na temat przełomowego filmu dla swojej kariery, którym jest “Batman & Robin”.

[quote]To był trudny film by dobrze w nim wypaść. Z perspektywy czasu łatwo jest spojrzeć wstecz i powiedzieć: “Wow, to był naprawdę gówniany film i zagrałem naprawdę źle”.
Prawda jest taka, zadzwonił telefon, szef Warner Bros. powiedział: “Przyjdź do mojego biura, zagrasz Batmana w nowym filmie.” a ja na to “Yeah!”. Zadzwoniłem do wszystkim przyjaciół, wszyscy wrzeszczeli z radości, ja też, nie mogliśmy w to uwierzyć! Sądziłem, że skoro ostatni filmy był udany, to wezmę udział w odnoszącej wielkie sukcesy serii filmów.
W pewien pokręcony sposób, tak się stało. Batman ciągle jest największym przełomem w moim życiu i całkowicie zmienił moją karierę, nawet jeśli słabo w nim zagrałem, a tak było. To był trudny film by dobrze w nim wypaść. Nie wiem co mógłbym zrobić inaczej.
Ale jeśli mam być Batmanem w “Batman & Robin”, to nie mogę powiedzieć, że coś nie wyszło i nie wziąć części odpowiedzialności za to.[/quote]

DC RETROACTIVE: BATMAN – THE ’70s

Tytuły historii: Terror Times Three!; Dark Messenger of Mercy!
Miesiąc wydania (okładka): Wrzesień 2011 (USA)
W sprzedaży od: 20.07.2011 (USA)
Scenariusz: Len Wein
Rysunki: Tom Mandrake; John Calnan
Okładka: Tom Mandrake i Wes Hartman
Kolor: Wes Hartman; Glynis Oliver Wein
Tusz: Dick Giordano
Liternictwo: Dezi Sienty; Ben Oda
Ilość stron: 56

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

“Terror Times Three!”

Scenariusz: Len Wein
Rysunki: Tom Mandrake
Kolor: Wes Hartman
Liternictwo: Dezi Sienty
Ilość stron: 26

W ostatnim czasie w Gotham City było bardzo spokojnie, za spokojnie. Pewnej nowy uwagę Batmana zwrócił wybuch. Jak się szybko okazało był on spowodowany działaniem specjalnego pojazdu wiertniczego, który Terrible Trio próbowało wykorzystać by okraść bank. Chociaż Batman próbuje ich powstrzymać, to górą są złoczyńcy. Nie są to jednak łotrzy, z którymi miał wcześniej do czynienia. Nowi przeciwnicy mają też znacznie lepszy sprzęt. Po tym jak zdobyli to czego szukali, wymykają się Batmanowi w kanałach ściekowych.

Po powrocie do swojej kryjówki mieszczącej się pod budynkiem fundacji Wayne’a, Bruce przygotowuje się do zajęcia się innymi sprawami. Podczas rozmowy ze swoim synem Lucius Fox jest zaniepokojony, że Timothy Fox zamiast uczyć się do egzaminów spędził minioną noc z przyjaciółmi, którzy zdecydowanie mają na niego zły wpływ. Kłótnia rodzinna zostaje przerwana, kiedy w biurze Luciusa zjawia się Bruce. Jak się okazuje ktoś ostatnio przeprowadza szereg działań mających umożliwić mu przejęcie biznesu Wayne’a.

Po sprawdzeniu w batkomputerze, co obecnie porabiają oryginalni członkowie Terrible Trio, Bruce nie ma wątpliwości, że ma do czynienia z nowym gangiem. Dzięki wcześniejszemu zaprogramowaniu komputera zostaje zaalarmowany o popełnianiu przestępstwa, za które mogą odpowiadać Terrible Trio.


  
Przykładowe Strony:  

Batman zjawia się w samą porę na odbywającym się na statku corocznym balu charytatywnym, by powstrzymać łotrów. Chociaż uważa, że ma do czynienia z amatorami, to jego przeciwnicy przygotowani są na różne okoliczności i za pomocą specjalnej trzyosobowej łodzi podwodnej, która wybucha, pozostawiają bohaterowi wybór, albo uratuje tonący statek, albo będzie ich ścigał. Batman natychmiast wykorzystuje swoją łódź podwodną by zatkać powstałą po wybuchu dziurę w statku.

Później podczas charytatywnego przyjęcia fundacji Wayne’a Terrible Trio ponownie atakuje, dokładnie tak jak spodziewał się tego Bruce. Za pomocą kapsułki z gazem Wayne odwraca uwagę wszystkich, umożliwiając tym samym wkroczenie do akcji Batmanowi. Po zablokowaniu stalowymi kurtynami okien, nie ma on większych problemów z powstrzymaniem złoczyńców, ale kiedy Lis grozi, że wysadzi cały budynek w powietrze, Lucius Fox sądzący, że to jego syn, ogłusza go. Po zdemaskowaniu łotrów, okazuje się, że pod maską lisa nie krył się Timothy Fox. Mający wszystko oprócz uwagi ojca chłopak ukrywał się za maską sępa. Batman od razu domyśla się, że ktoś znacznie mądrzejszy musiał dostarczać sprzęt nowym Terrible Trio.

Oglądająca całe zajście na ekranach swoich monitorów Talia al Ghul jest pod wrażeniem dedukcji swojego ukochanego, ale to jeszcze nie koniec jej planów.

Autor: Q

Powrót do lat 70-tych za sprawą DC’s Retroactive: Batman 1970’s to naprawdę robiące wrażenie przeżycie. Sama historia nie jest może najlepszą. Kiedy tylko pojawia się Timothy Fox od razu domyślamy się, że jest on we wszystko zamieszany. Oczywiście końcówka opowieści Weina aż prosi się o kontynuację, ale tak naprawdę to co stanowi o sile tego numeru to detale, które różnią dzisiejsze komiksy od tych wydawanych w latach 70-tych.

Obecnie w różnych mediach panuje moda na uwspółcześnianie pewnych bohaterów, ale czasami wracamy do tych, wydawałoby się, przestarzałych opowieści, żałując, że już nic nowego w tym stylu nie zobaczymy. Dzięki DC’s Retroactive: Batman 1970’s i twórcom takim jak Len Wein i Tom Mandrake ponownie można poczuć klimat tamtych lat. Podział paneli, styl rysowania, kolory, liternictwo, czy też sposób narracji nie pozostawiają żadnych złudzeń, z jakiego okresu jest to historia. To właśnie dla tych drobiazgów, dla batkomputera zajmującego całe pomieszczenie, czy Batmobila z owego okresu, warto sięgnąć po tą historię, bo jeśli nie jest się nawet fanem komiksów z lat 70-tych, to zawsze warto zobaczyć jak przez te kilka dekad zmieniły się komiksy o Batmanie.

Dodatkowo w numerze znajduje przedruk oryginalnej historii Weina z lat 70-tych, która pierwotnie ukazała się w Batman #307.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

 

DC RETROACTIVE: BATMAN – THE ’70s

Tytuły historii: Terror Times Three!; Dark Messenger of Mercy!
Miesiąc wydania (okładka): Wrzesień 2011 (USA)
W sprzedaży od: 20.07.2011 (USA)
Scenariusz: Len Wein
Rysunki: Tom Mandrake; John Calnan
Okładka: Tom Mandrake i Wes Hartman
Kolor: Wes Hartman; Glynis Oliver Wein
Tusz: Dick Giordano
Liternictwo: Dezi Sienty; Ben Oda
Ilość stron: 56

Streszczenie i recenzja


DC RETROACTIVE: BATMAN – THE ’80s

Tytuły historii: The Revenge of The Reaper!; Batman Year Two, Chapter One: Fear The Reaper
Miesiąc wydania (okładka): Październik 2011 (USA)
W sprzedaży od: 03.08.2011 (USA)
Scenariusz: Mike W. Barr
Rysunki: Jerry Bingham; Alan Davis, Paul Neary
Okładka: Jerry Bingham
Kolor: Carlos Badilla; Adrienne Roy
Liternictwo: Carlos M. Mangual; Richard Starkings
Ilość stron: 56

Streszczenie i recenzja


DC RETROACTIVE: BATMAN – THE ’90s

Tytuły historii: One Night In The Rest of My Life; Trash
Miesiąc wydania (okładka): Październik 2011 (USA)
W sprzedaży od: 17.08.2011 (USA)
Scenariusz: Alan Grant
Rysunki: Norm Breyfogle
Okładka: Norm Breyfogle, Carlos Badilla
Kolor: Carlos Badilla, Andrew Elder; Adrienne Roy
Liternictwo: Carlos M. Mangual; Todd Klein
Ilość stron: 56

Streszczenie i recenzja


Poprzednia Strona

Budzisz się zlany potem i przerażony, umysł masz trzeźwy, ale ciało go nie słucha. Od tej pory nie będziesz już wyśmiewał zabobonnych mitów, bo oto jeden z nich stał się rzeczywistością. Dopadła Cię Zmora. Słowiański demon nie odejdzie, dopóki nie nasyci się Twoją krwią i strachem. Gorzej mają tylko ci, których dopadnie podróżując przez strumień czasu. Chcesz więcej? Wypatruj Zmory. Premiera w najbliższy piątek, 30 września. Komiks przeznaczony dla dojrzałego Czytelnika. Preview do pobrania na stronie www.hkaydan.com

Pod żadnym pozorem nie mów znajomym o ZMORZE. Chyba, że chcesz, by do nich przyszła…
Zespół HK

Rysunki: Jakub Martewicz
Scenariusz: Jakub Martewicz i Agata Jaczun
Litery: Agata Jaczun
Redakcja: Roman Martewicz
Wydawnictwo: AJ Management
Ilość stron: 32
Okładka: miękka
Druk: czarno-biały
Cena okładkowa: 9,90 zł
Patron medialny: Carpe Noctem

Strony przykładowe: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Źródło: informacja prasowa

Z planu “The Dark Knight Rises” co raz wyciekają jakieś zdjęcia, czy filmiki ujawniające większe lub mniejsze szczegóły na temat nowego filmu o Batmanie. To dzięki takim szpiegowskim fotkom internauci zobaczyli jak na planie prezentują się Bane, czy Catwoman. Podczas rozmowy z Jonathanem Nolanem dziennikarz IGN postanowił poprosić współscenarzystę “The Dark Knight Rises” o komentarz na temat tych wycieków z planu.

[quote]To było wspaniałe, ponieważ pracowaliśmy [przy “Person of Interest”]. Więc jedynym sposobem by zobaczyć co się dzieje na planie było obejrzenie tego na YouTube!
Wydaje mi się, że celem takich filmów jest zrobienie czegoś… No wiesz, Chris uwielbia pracować korzystając z tych ogromnych kamer IMAX. Jak tylko coś takiego jak zwiastun zostanie pokazane w kinach, ludzie nagrywają go na swoich iPhone’ach lub kamerach i umieszczają w sieci. Ale kiedy po raz pierwszy pokazaliśmy nakręcony w formacie IMAX prolog do “The Dark Knight”, to obraz był tak ogromny, że nikt nie mógł go w całości uchwycić na swoich kamerach. Więc na YouTube miałeś dwa filmiki, jeden pokazywał górną część obrazu, a drugi dolną.
Myślę, że celem takich filmów i tego co robi Chris jest stworzenie czegoś niesamowitego, filmu tak wielkiego, że nie będziesz wstanie tego wszystkiego ogarnąć. Nawet w małych kawałeczkach, cały czas nie dostrzeżesz pełnej skali. Pewnego dnia widziałem co nieco, i skala tego wszystkiego jest po prostu ogromna.
[/quote]

Serwis CBR opublikował ostatnio listę 50 najlepszych bohaterów DC Comics. Oczywiście w takim zestawieniu znalazło się wielu bohaterów związanych z Batmanem, ale to Mroczny Rycerz pokonał Supermana i został uznany za najlepszego bohatera DC Comics.

10. Barbara Gordon (Batgirl/Oracle)
9. Flash (Barry Allen)
8. Tim Drake (Robin/Red Robin)
7. Wonder Woman
6. Flash (Wally West)
5. Green Lantern (Hal Jordan)
4. Joker
3. Dick Grayson (Robin/Nightwing/Batman)
2. Superman
1. Batman (Bruce Wayne)

Z pełną listą najlepszych bohaterów DC Comics można zapoznać się pod tym adresem.

MTV zamieściło na swoich stronach przykładowe strony do 2. numeru “Detective Comics” Tony’ego Daniela.
Batman ma oko na Gotham Rippera, a złoczyńca ma oko na Batmana. W międzyczasie Bruce Wayne rozpoczyna romans z dziennikarką telewizyjną Charlotte Rivers, która odwiedza Gotham City by zająć się sprawą makabrycznych morderstw, a także by odkryć sekret Wayne’a. Ale czas ucieka szybko, kiedy komisarz Gordon i Batman pracują nad odkryciem prawdziwej tożsamości nowego seryjnego mordercy.

Przykładowe strony do “Batgirl #2” można zaś obejrzeć w serwisie EW.com.

Fani twórczości Grega Capullo powinni zajrzeć na jego profil na Facebooku. Rysownik zamieścił tam dwa nowe ary z “Batmana”.

Według najnowszych plotek, na planie “The Dark Knight Rises” w Los Angeles widziano Cilliana Murphy’ego, który w dwóch poprzednich filmach o Batmanie wcielił się w postać Stracha na Wróble.

Pojawił się nawet opis sceny, w kręceniu której udział miał brać Murphy. Uwaga, zawiera on spoilery mogące zdradzać ważne elementy filmu.

Źródło: Forum SHH (1, 2)

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
5
minut
5
0
sekund
5
6

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293