"Gotham"Do amerykańskiej premiery “Gotham” pozostały już tylko 2 tygodnie. Z tej okazji TV Guide udostępnił nowe materiały video odsłaniające kulisy produkcji.
Czytaj dalej

DETECTIVE COMICS: FUTURES END #1

Tytuł historii: Anniversary
Miesiąc wydania (okładka): Listopad 2014 (USA)
W sprzedaży od: 03.09.2014 (USA)
Scenariusz: Brian Buccellato
Rysunki: Scott Hepburn, Cliff Richards, Fabrizio Fiorentino
Okładka: Jay Fabok, Brad Anderson
Kolor: Brian Buccellato, Lee Loughridge
Liternictwo: Dezi Sienty
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Batman przenosi swoją wojnę ze zbrodnią na następny poziom, ale potrzebuje pomocy swojego największego sojusznika – Riddlera?

By powstrzymać Calendar Mana Batman decyduje się podjąć olbrzymie ryzyko. Gotów jest współpracować z Riddlerem, by uwolnić zakładników przetrzymywanych przez złoczyńcę na Arkham Island. Tylko Edward, który zaprojektował te miejsce może obejść zabezpieczenia.

Riddler nie jest skory do współpracy i twierdzi, że nie będzie mu przeszkadzać, jeśli Calendar Man zrealizuje swój plan i tak jak kiedyś on pozbawi Gotham zasilania. Ostatecznie bohaterowi udaje się przekonać Edwarda, by ten nie dopuścił, by ktoś wykorzystał jego pomysł.

Podczas drogi na Arkham Island Batman wyjaśnia, że Julian Day chce jego, dlatego, że ten kiedyś pozbawił go opieki nad synem, którym po śmierci żony nie potrafił się zająć.

Z pomocą Riddlera, który w swoim stylu ostrzega go kolejnych elementach systemu zabezpieczeń, bohaterom udaje się dotrzeć do Arkham Island. Przy ostatnim czujniku Batman postanawia działać otwarcie, co powoduje, że od razu włącza się alarm i na placu zjawiają się złoczyńcy. Bitwę przerywa dopiero pojawienie się Calendar Mana, który nigdy się nie spodziewał, że zobaczy jak Batman i Riddler walczą ramię w ramię. Edward, ku swojemu zaskoczeniu, dowiaduje się, że Julian obwinia go za rozpad swojej rodziny. Gdyż 11 lat temu podczas wywołanego przez Riddlera odcięcia Gotham od prądu zginęła żona Juliana. Sytuacja z zakładnikami zostaje zażegnana. Day dostał to czego chciał, a Edward trafia tam gdzie powinien, do Arkham Island, gdyż tym razem dał się przechytrzyć Batmanowi i sam wszedł prosto w pułapkę.

Autor: QPerspektywa historii, których akcja rozgrywa się 5 lat od obecnych wydarzeń specjalnie mnie nie porywa. Trzeba jednak przyznać, że Anniversary sama w sobie jest bardzo przyzwoita. Batman udowodnił, że jest sprytniejszy od Riddlera i nie tylko zażegnał kryzys, ale też wyrównał stare rachunki z Edwardem. Mamy okazję bliżej przyjrzeć się nowej wersji Calendar Mana, który jest teraz mięśniakiem, któremu życie się załamało po śmierci żony. Nie jest może najgorszy sposób na przedstawienie złoczyńcy, ale jednak wcześniejsza wersja bardziej mi się podobała.

Bez zastanawiania się nad zmianami jakie zaszły w Gotham oraz nowym sprzętem Batmana, który widać na początku, otrzymaliśmy opowieść, która równie dobrze mogłaby się rozegrać w aktualnych numerach. Dobrą historię z niespodziewanym zakończeniem.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Jeremy IronsWczoraj do Detroit, gdzie trwają zdjęcia do “Batman v Superman: Dawn of Justice”, przyleciał Jeremy Irons, który wciela się w rolę Alfreda Pennywortha.
Czytaj dalej

"Batman, Tom 4: Rok zerowy - Tajemnicze miasto"Dzisiaj do sprzedaży, nakładem wydawnictwa Egmont, trafił „Batman, Tom 4: Rok zerowy – Tajemnicze miasto”.

W Gotham City pojawił się nowy zamaskowany złoczyńca. Szaleniec znany jako Red Hood werbuje armię zastraszanych i szantażowanych mieszkańców miasta. Metropolię zalewa fala przestępstw tak przypadkowych, że mogą być one fragmentem znacznie większego planu. Okazuje się, że kulą, którą Red Hood chcę wystrzelić w serce Gotham, jest firma należąca dawniej do rodziny Wayne’ów – Wayne Enterprises. Aby powstrzymać rządy terroru gangu szaleńca, młody Bruce Wayne będzie musiał nauczyć się, jak samemu siać postrach pośród zwyczajnych ludzi. Pora wyłonić się z mroku i stać się… nietoperzem! Twórcy stojący za takim bestsellerami jak Trybunał Sów czy Śmierć rodziny – Scott Snyder, Greg Capullo, Danny Miki, Rafael Albuquerque oraz James Tynion IV – przedstawiają niesamowitą nową wizję genezy Mrocznego Rycerza oraz jego pierwsze spotkanie z Riddlerem i Red Hoodem!
Czytaj dalej

BATMAN: FUTURES END #1W środę, 10 września, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

  • BATMAN: FUTURES END #1
    Przyszłość za 5 lat. Bruce Wayne wykorzystuje niebezpieczne zdobycze nauki by kontynuować swoją walkę ze zbrodnią. Co to jest i co zmusiło Bruce’a po sięgnięcie po tak skrajne środki?
  • BATGIRL: FUTURES END #1
  • BIRDS OF PREY: FUTURES END #1

Czytaj dalej

"The Origin of Batman"Czy Bob Kane narysował wprowadzenie postaci Joego Chilla?
Raczej tak

W “The Origin of Batman” (“Batman #47”) z 1948 roku autorstwa Billa Fingera po raz pierwszy pojawia się Joe Chill i Batman ma okazję rozprawić się z mordercą swoich rodziców.

Interesującą kwestię stanowią rysunki w tej historii, które obrazują słynną konfrontacje. Przez wiele lat uważano, że rysownikiem widmo, który jest za nie odpowiedzialny jest Lew Schwartz. W rozmowie z historykiem komiksów Craigiem Delichem Schwartz zdradził jednak, że nie jest to jedna z jego prac. Stwierdził, że całość narysował osobiście Bob Kane.
Czytaj dalej

 Robin Lord Taylor jako Oswald CobblepotNowy 2-minutowy materiał promocyjny “Gotham” prezentuje widzom postać Oswalda Cobblepota, w którego wciela się Robin Lord Taylor.

W poniedziałek, 22 września, rozpocznie się historia GOTHAM. Seria przedstawi losy policjanta skazanego na sukces, który balansuje między dobrem i złem w pełnym niebezpieczeństw i korupcji mieście oraz kroniki powstania wielkich superzłoczyńców i strażników znanych z komiksów DC Comics. Zupełnie nowy, wcześniej nieopowiedziany, rozdział od producenta wykonawczego/scenarzysty Bruno Hellera (“The Mentalist,” “Rome”) w którym występują Ben McKenzie (“Southland”, “The O.C.”), Donal Logue (“Vikings”, “Sons of Anarchy”) i Jada Pinkett Smith (“Hawthorne”, “Collateral”).
Czytaj dalej

Superheroes A Never-Ending BattleJutro o godzinie 10:30 w Ale kino+ będzie można obejrzeć dokument “Superbohaterowie: niekończąca się walka: Prawda, sprawiedliwość i amerykańska tradycja” stanowiący pierwszą część przybliżającą historię i fenomen komiksowych superbohaterów. Premiera kolejnych dwóch w kolejne niedzielne przedpołudnia.

Obezwładniają przestępców, ratują świat przed zagładą, a przy okazji zarabiają miliony dolarów. Kim są współcześni następcy mitologicznych herosów? Czy pod maską i fantazyjnym kostiumem kryje się coś więcej niż sekretna tożsamość?
Czytaj dalej


Tytuł odcinka: “MONSTERS”
Data premiery: 22 marca 2014
Reżyseria: Rick Morales
Scenariusz: Greg Weisman
Twoja ocena:
GD Star Rating
loading...

Obsada:
Anthony Ruivivar
Sumalee Montano
Adam Baldwin
Christopher McDonald
Wallace Langham
Jeff Bennett
Emmanuelle Chriqui
Robin Atkin Downes
Laraine Newman
Batman/Bruce Wayne
Tatsu Yamashiro/Katana, Madison Randall
Rex Mason/Metamorpho
Harvey Dent
Anarky, zbir #1
Simon Stagg, sklepikarz, zbir #2
Sapphire Stagg
Dane Lisslow, wpływowy zbir
Właścicielka restauracji

Batman i Katana łączą siły z Rexem Masonem (którego media określają jako “Golem of Old Gotham”) by zwalczyć armię uzbrojonych zbirów terroryzujących Stare Gotham, po tym jak ci zostali wyposażeni w zaawansowane technologicznie zbroje z Stagg Enterprises. Ponadto muszą sobie poradzić z Harveyem Dentem i jego nowo-utworzoną jednostką specjalną, której zadaniem jest złapanie uzbrojonych kryminalistów i walczących z nimi bohaterów.

Batman cały czas skupia się wyłącznie na swojej bohaterskiej działalności. Bez wsparcia Alfreda Bruce Wayne praktycznie nie istnieje. W Gotham nie brak też innych bohaterów. Jednym z nich jest Rex Mason, który w Starym Gotham walczy ze zbirami.

Sama historia zbyt skomplikowana nie jest. Grupy zbirów zaczynają terroryzować Stare Gotham, czyli zaniedbany rejon miasta. Ktoś zaczyna z nimi walczyć. Nie jest to jednak Batman. Wiadomo, że bohater prędzej czy później wkroczy do akcji. Sytuacja jednak prosta nie jest, bo swoje plany ma także Harvey Dent, który nie omieszka w przyszłości nawet sięgnąć po pomoc z niespodziewanej strony.

Oprócz głównego wątku, który jest przewidywalny na uwagę zasługują sceny retrospekcji ze śmierci rodziców Bruce’a, które odżywają, gdy Batman wkracza na Crime Alley. W pobliskim kinie widać też zniszczony już afisz promujący “Mark of Zorro”. Końcówka sugeruje zaś, że w tej części sezonu złoczyńcą, który najwięcej namiesza w życiu Batmana, będzie Anarky. Jeśli ten będzie cały czas działać głównie w cieniu, to być może uda mu się wystawić Nietoperza na ciężką próbę. Na razie jednak mamy tylko zatracającego się w swojej misji Batmana.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • Odcinek swoją premierę miał w Nowej Zelandii 22 marca 2014 roku.
  • Komentarz Metamorpho dotyczący “autsajderów” odnosi się do serii Batman and the Outsiders, gdzie Batman, Katana i Rex tworzyli drużynę.

CYTATY:

Katana: So what do I call you? You don’t like Rex. You’re not the Golem.
Metamorpho: Why do you need to call me anything?
Katana: At least a code name. We all have code names. How about “Muto”?
Metamorpho: No.
Katana: “Changeamarian”? “Mr. What Is That?” Okay, I’ll keep working on it.

Sapphire: Surprised?
Batman: I gave up being surprised long ago. Occupational hazard.na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
3
minut
4
1
sekund
2
1

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293