Serwis CBR cały czas kontynuuje publikowanie wywiadów z twórcami Bat-tytułów, na łamach których w maju rozegra się crossover “Night of the Owls”. Tym razem zamieszczono wywiad ze scenarzystą “Batman and Robin”.

Tomasi zdradził, że 9. numer “Batman and Robin” będzie pełny akcji i zgodnie z zapowiedzią Robin w pojedynkę będzie walczył, poza Gotham, z Talonem. Batman będzie miał bowiem, w Wayne Manor, pełne ręce roboty z sprawami, w które wrzucił go Scott Snyder. Tomasi ujawnił również, że w kolejnych numerach serii pojawi się zupełnie nowy złoczyńca.

W wywiadzie dla Kotaku Geoff Johns zdradził, że trwają pracę nad grą opartą na serii komiksowej “Suicide Squad”, w której grupa superzłoczyńców wykonuje na zlecenie rządu bardzo niebezpieczne misji.

Crossover “Night of the Owls” rozegra się na łamach wielu Bat-tytułów, m.in. w “All-Star Western #9”. Z tego powodu serwis CBR zamieścił wywiad z Justinem Grayem i Jimmy’m Palmiottim.

Natomiast na oficjalnym blogu DC Comics Greg Capullo opowiedział o projektowaniu wyglądu pierwszego Talona. Czytaj dalej

W ramach bloku DC Nation na amerykańskim Cartoon Network pokazywane będą m.in. krótkometrażówki z Teen Titans. W klipie z “New Teen Titans” Robin, Starfire, Cyborg, Beast Boy i Raven oglądają film w 3D nieświadomi tego, że jest to część złowieszczego planu przeciwko nim. Czytaj dalej

Serwis BatCave serdecznie zaprasza wszystkich swoich czytelników na wzięcie udziału w konwencie Gathering, który odbędzie się w Bytomiu 10 marca i potrwa do dnia następnego. Na imprezie, której głównymi tematami są magia, fantasy oraz manga nasza redakcja przygotowała dwie atrakcje dla fanów Batmana! Aby zapoznać się ze szczegółami, zapraszamy do rozwinięcia newsa. Czytaj dalej

“Witaj. Przybyłem porozmawiać. Dużo ostatnio myślałem. O tobie i o mnie. O tym, co się z nami stanie pod koniec. Pozabijamy się nawzajem, nieprawdaż? Zapewne ty zabijesz mnie. Przypuszczalnie ja ciebie. Pewnie wcześniej. Albo później.”

Koło Komiksu Collegium Civitas wraz z wydawnictwem Egmont, Magazynem Miłośników Komiksu KZ oraz serwisem BatCave zapraszają na konferencję dotyczącą historii obrazkowej „Batman: Zabójczy Żart”, komiksowego klasyka opublikowanego w ramach ekskluzywnej serii „Mistrzowie Komiksu”!
Czytaj dalej


W czasie występu w cyrku, kiedy Dick ma wykonać pierwszą akrobację, matka chłopaka stoi po jego lewej stronie. Po zmianie ujęcia matka stoi już po prawej. Po lewej natomiast pojawia się nie wiadomo skąd jakiś klown. Dodatkowo kobieta nie stoi już na tej samej desce co Dick. Podobnie dzieje się przed i po scenie fikołka Dicka w powietrzu - tym razem pani Grayson zamienia się miejscami ze starszym synem (dolne zdjęcia).


Batman z Robinem dopływają do wyspy Riddlera - widać, że O'Donnella i Kilmera zastępują kaskaderzy.

Zanim Riddler po raz pierwszy pojawia się w filmie, można zauważyć, że grający go Jim Carrey stoi za dekoracjami, czekając na swoje wejście (zdradza go zielony kapelusz).

Kiedy Batman wylatuje samolotem z jaskini na pierwszym ujęciu widzimy, że maszyna nie ma górnego skrzydła.

Okulary strażnika w rzeczywistości nie spadają do końca. W pewnym momencie po prostu same znikają.

Gdy Batman wreszcie ratuje Robina, peleryny obojga bohaterów opadają ku dołowi. Jednak po zmianie ujęcia znowu są zwrócone ku górze.

Na samym początku "lotu" Chase, widzimy jak powietrze podnosi do góry jej spódnicę i bluzę. Gdy ratuje ją Batman, ubranie przylega normalnie do ciała.

Ratując Robina, Batman zahacza hak w kształcie symbolu nietoperza o metalową belkę. W zależności od ujęcia hak jest inaczej wbity. Podczas, gdy na pierwszym ujęciu widać, że hak wbił się dolnym ostrzem, to na drugim jest wbity górnym.

Zanim Bruce dostaje się do gabinetu Chase, aby pokazać jej zagadkę, widzimy go jak wychodzi z samochodu, idzie korytarzami i w końcu wyważa drzwi. Nie ma jednak zagadki w rękach, aż do momentu, kiedy doktor Meridian go o nią zapyta. Koperta z zagadką jest jednak zbyt duża aby włożyć ją do kieszeni, z której Bruce ją wyjmuje (a przynajmniej tak to wygląda).

W zależności od ujęcia strażnik bankowy jest inaczej ułożony w sejfie. Na pierwszym zdjęciu widać, że jest zaraz przy ścianie. Na drugim leży już po przekątnej podłogi.

Gdy Bruce próbuje rozwiązać zagadkę Riddlera z samogłoskami zaczyna od jej pierwszej części: "We're five little items of an everyday sort." Następnie przyciska guzik i przełącza na drugą: "You will find us all in a tennis court." Chwile potem, kiedy kamera jeszcze raz pokazuje tabliczkę, znowu widzimy pierwszą część.

Kiedy Riddler i Dwie-Twarze wkraczają do rezydencji Wayne'a i ogłuszają Alfreda, ten upada na ziemię razem z tacą. Gdy jednak przyjrzymy się tej scenie w zwolnieniu widać, że grający lokaja Michael Gough przesuwa prawą ręką tace w bok tak, aby Jim Carrey mogł później bez problemu otworzyć drzwi.

Kiedy Bruce ogląda w telewizji scenę oszpecenia Harveya Denta, widzimy, że kwas oblewa całość, a nie tak jak powinno to być, połowę twarzy prokuratora.

W zależności od sceny, strażnik bankowy zmienia sposób w jaki trzyma się spadającego sejfu. Ponadto, kiedy sejf wchodzi z powrotem do dziury w ścianie nie widzimy strażnika, ponieważ ujęcie to jest odtworzoną od tyłu wersją sceny wyciągania sejfu z budynku.

               - 1 | 2 | 3 DALEJ >>>


W pierszych zarysach fabuły filmu z 1993 roku komisarz Gordon miał zostać zabity przez Dwie-Twarze. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, ponieważ producenci chcieli, aby "Batman Forever" był kinem familijnym, przeznaczonym głównie dla młodszej widowni.

W filmie miała pojawić się postać detektywa Harveya Bullocka, jednak studio Warner Bros. zrezygnowało z tego pomysłu, chcąc uniknąć zbieżności z Harveyem Dentem.

W jednym z pierwszych scenariuszy "Batman Forever" pierwszoplanowymi złoczyńcami byli Dwie-Twarze i Strach na Wróble.

Plotka głosi, że początkowo w rolę Dwóch-Twarzy miał wcielić się Mel Gibson.

John McTiernan był pierwszym reżyserem, któremu studio Warner Bros. zaproponowało nakręcenie trzeciej części "Batmana". Twórca jednak nie mógł przyjąć tej propozycji, ponieważ był już zaangażowany w produkcję innego filmu - "Szklanej pułapki 3".

Will Shortz, mistrz w układaniu puzzli z National Public Radio i wydawca szarad dla pisma NY Times, wymyślał zagadki Riddlera.

Pod koniec filmu, w zakładzie psychiatrycznym Arkham, pojawia się postać doktora Burtona. Jest to oczywiście ukłon w kierunku reżysera dwóch poprzednich filmów o Batmanie, Tima Burtona.

Kostium Robina ważył 18,5 kg.

W scenie kiedy Dick ma zamiar opuścić rezydencję Wayne'a, Bruce wspomina o Metropolis, czyli rodzinnym mieście Supermana.

Val Kilmer przyjął rolę Batmana zanim zapoznał się ze scenariuszem.

Zadrapania na "złej" stronie monety Dwóch-Twarzy układają się w litery HD - czyli inicjały Harveya Denta.

Ścieżka dźwiękowa do "Batman Forever" nagrywana była w 11 dni.

Batmobil z filmu został zakupiony na aukcji przez Davida Coperfielda.

W filmie miała pojawić się postać Mefista, granego przez wokalistę U2 - Bono. Artysta stworzył tę postać na czas trasy ZOOTV i nie dał się przekonać Schumacherowi, by ją wskrzesić. U2 wykonało za to piosenkę do filmu - "Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me".

Decyzja Joela Schumachera, o tym by wzbogacić Bat-kostiumy w sutki oraz wyposażyć Robina w kolczyk, wywołała spory. Niepokoiło to nawet twórcę Batmana, Boba Kane'a. Schumacher stwierdził, że chciał, aby kostiumy wyglądały bardziej anatomicznie i seksownie, a kolczyk miał uczynić Robina modniejszym.

Val Kilmer dowiedział się, że został nowym Batmanem będąc w prawdziwej jaskini nietoperzy w Afryce, podczas badań do innego projektu.

W filmie jest scena, w której Dwie-Twarze rzuca swoją monetą, dopóki nie padnie zadowalający go rezultat. W komiksach główną cechą jego rozdwojonej osobowości jest fakt, iż Dwie-Twarze całkowicie przyjmuje wynik jednego rzutu monetą odnośnie każdej decyzji, jaką podejmuje.

Pojazd Batmana zwykle prowadzony był przez kaskaderów, jednak Chris O'Donnell nalegał, by poprowadzić go samemu w jednej ze scen. Los sprawił, iż zawadzając o krawężnik, wgniótł błotnik.

Po tym gdy Michael Keaton zrezygnował z wystąpienia w trzeciej części "Batmana", początkowo planowano zatrudnić na jego miejsce Toma Hanksa. Mało brakowało też, aby Alec Baldwin dostał tytułową rolę.

Do roli Zagadki rozpatrywano kandydatury Marka Hamilla (Luke Skywalker z "Gwiezdnych wojen"), Brada Dourifa oraz Robina Williamsa, który ostatecznie nie mógł się zdecydować.

O rolę Robina ubiegali się m.in. Scott Speedman, Michael Worth, Christian Bale oraz Leonardo DiCaprio. Ten ostatni przegrał minimalnie z Chrisem O'Donnell'em, którego ostatecznie - spośród ponad 6 tyś. kandydatów - wybrał reżyser Joel Schumacher.

Olimpijski gimnastyk, Mitchell Gaylord, był dublerem Chrisa O'Donnella.

Sandra Bullock zrezygnowała z roli dr. Chase Meridian, na rzecz obrazu "Ja cię kocham, a ty śpisz". Na nic nie zdały się błagania producentów - nie chciała zagrać ukochanej Człowieka-Nietoperza, wybierając z pozoru mniej efektowną rolę w komedii romantycznej Jona Turteltauba. "Scenariusz Ja cię kocham, a ty śpisz po prostu mnie zachwycił - może dlatego, że sama jestem romantyczką. Wybór był więc łatwy, tym bardziej, że Chase Meridian wydała mi się mało ciekawa na tle barwnej galerii przeciwników Batmana. Co innego, gdyby zaproponowano mi rolę 'czarnego charakteru', najlepiej siostry Jokera," miała powiedzieć aktorka.


Przygotował: Woland

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
5
minut
3
6
sekund
5
8

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293