W ostatnim czasie Bat in the Sun przygotowuje internetową serię, w której walczą ze sobą ikony popkultury. Od internautów zależy, kto zwycięży. W najnowszym odcinku zmierzyli się ze sobą Batman i Wolverine. Kto wyszedł zwycięsko z tego starcia? Przekonajcie się o tym sami oglądając “Batman vs Wolverine”:
Czytaj dalej

Batman i Superman wkrótce razem pojawią się na wielkim ekranie. Nie chodzi jednak o film o Justice League, ale o “Lego: The Piece of Resistance”. Będzie to połączenie filmu aktorskiego z animacją w stylu LEGO. Głosu Batmanowi ma użyczyć Will Arnett, a Supermanowi Channing Tatum.

Premiera “Lego: The Piece of Resistance” w reżyserii Phila Lorda i Christophera Millera zapowiedziana jest na 28 lutego 2014 roku.

Źródło: Variety

Świetna wiadomość dla fanów twórczości Paula Diniego. Twórca “Batman TAS”, a także scenarzysta m.in. “Detective Comics” pracuje nad nową powieścią graficzną z Mrocznym Rycerzem.

Przygotowuje dużą historię o Batmanie, na którą właśnie otrzymałem zgodę od DC. Będzie to bardzo osobista opowieść. Jestem bardzo podekscytowany możliwością napisania tej powieści graficznej.
Czytaj dalej

Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono alternatywną okładkę autorstwa Jasona Faboka do 3. numeru “Batman Incorporated”.

Debiut Matchesa Malone’a w nowym DCU?
Batman jest na tropie osoby planującej zabić Damiana – ale to co odkryje nie spodoba mu się!

Jim Lee otrzymał nominację do Spike TV’s All Access Game Changer Award za wprowadzenie The New 52.

Na stronach Entertainment Weekly można obejrzeć preview do “Justice League #10”, a na Newsaramie do “All-Star Western #10”

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #3

Tytuł historii: The Crime Never Committed
Data wydania: 21.06.2012 (USA)
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Nicola Scott
Okładka: Ethan Van Sciver, Brian Miller (Hi-Fi)
Kolor: Allen Passalaqua
Tusz: Wayne Faucher
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Batmana i Robin wykorzystują wszystkie swoje detektywistyczne umiejętności, by odkryć brutalną zbrodnią nim ta się wydarzy… ale czy uda im się zdążyć na czas?

Przy komputerze w jaskini Batmana analizuje wydatki niejakiego Mike’a Careya, który właśnie stracił pracę. Mężczyzna nawet nie starał się zatrzeć śladów, że planuje napad.

W nocy Batman odwiedza Mike’a Careya i zabiera go na dach, gdzie dołącza do nich Robin. Bohaterowie wiedzą, że córka mężczyzny jest ciężko chora. Dlatego planował on włamać się do akwarium i ukraść rzadkie ryby. Niby jego plan był nieźle przemyślany. Kupił maskę narciarską by nikt go nie rozpoznał oraz wynajął van, by przewieźć ryby. Jednak cała jego akcja mogłaby się zakończyć nie wesoło. W pierwszym wariancie powstrzymaliby go Batman i Robin w wyniku, czego trafiłby do więzienia. W drugim zaś sprawy przyjęłyby jeszcze gorszy obrót. Mike bowiem nie chcąc nikogo skrzywdzić nie kupił naboi do strzelby. Chciał zastraszyć strażnika, ale nie wiedział, że jest to niezrównoważony były policjant, który został zwolniony ze służby za nadmierne stosowanie siły. Strażnik nie wahałby się zabić Mike’a, i w ten sposób przy próbie kradzieży kilku rybek Carey pozostawiłby swoją rodzinę na pastwę losu.

Dynamic Duo dają Mike’owi dugą szansę. Następnego dnia ma zwrócić strzelbę. W mieście jest już, bowiem zbyt dużo kryminalistów, a lepiej zapobiegać niż leczyć. Po odejściu bohaterów Carey sam musi znaleźć nowy sposób by pomóc swojej córce.

Autor: Q

Żeby zapobiec popełnieniu zbrodni wcale nie potrzebni są jasnowidze. Batman sam potrafi wydedukować takie sprawy. Historia The Crime Never Committed udowadnia, że Batman wcale nie potrzebuje jakieś wielkiej sprawy i potężnego złoczyńcy. Czasami działając przy jakby się wydawało się błahej sprawie, nie tylko może uratować życie zdesperowanego mężczyzny, ale także nie dopuścić, by na ulicach pojawił się kolejny kryminalista.

The Crime Never Committed zalicza się do tych przyjemnych opowieści, w których akcja nie jest najważniejsza. Kolejny numer Legends of the Dark Knight udowadnia więc, że cały czas jest miejsce dla historii lekko oderwanych o obecnych wydarzeń z uniwersum DC, w których można pokazać mniej epickie historie, ale równie wciągające.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Już jutro do sprzedaży trafi 10. numeru “Batman: The Dark Knight”, do którego przykładowe strony można obejrzeć pod tym adresem, w którym scenarzysta Gregg Hurwitz rozpocznie historie ze Strachem na Wróble. W wywiadzie dla Newsaramy Hurwitz zdradza czego czytelnicy mogą spodziewać po nowych numerach “Batman: The Dark Knight”.

W serii “Batman: The Dark Knight” Greggowi najbardziej podoba się możliwość pisania historii nastawionych na thriller z dużą dawką akcji, w których nie brakuje też bardzo intensywnych kwestii psychologicznych. Pierwsza historia z Strachem na Wróble rozgrywać się będzie na łamach 6 numerach, w tym także w pewnym stopniu w “Batman: The Dark Knight #0”.

Można już obejrzeć zwiastun “Batman: The Dark Knight Returns, Part 1”. Niestety jego jakość jest bardzo słaba, ale można się przekonać jak w roli Batmana wypada Peter Weller.
Czytaj dalej

Jeśli potwierdzą się podane przez Alberta Films Ratings informacje, to wkrótce pojawi się kolejny zwiastun “The Dark Knight Rises”. Wiele wskazuje na to, że nowy, trwający 2:13 trailer dołączony zostanie do “The Amazing Spider-Man”, który swoją premierę będzie miał 3 lipca.

Ostatnio pojawiło się też kilka informacji dotyczących roli Indi Wadsworth w “The Dark Knight Rises”. Jej rzecznik stwierdził, że modelka i początkująca aktorka wcieliła się w rolę córki przywódcy wojskowego, ale według jej oficjalnego życiorysu w “The Dark Knight Rises” wcieliła się w rolę “matki”. Czytaj dalej

Już wcześniej można było wysłuchać fragmentów soundtracku “The Dark Knight Rises”, ale teraz dzięki WaterTower Music fani uzyskali dostęp do zupełnie nowych próbek kompozycji Hansa Zimmera.
Czytaj dalej

Miranda TateDo sieci przedostało się kolejne zdjęcie z “The Dark Knight Rises”. Skan nie jest może najlepszej jakości, ale Marion Cotillard w roli Mirandy Tate prezentuje się olśniewająco.

Źródło: SHH

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
0
5
minut
0
5
sekund
5
6

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293