Tytuł odcinka: “SECRETS”
Pierwsza data emisji: 20 lipca 2013
Reżyseria: Rick Morales
Scenariusz: Mitch Watson
Twoja ocena:
GD Star Rating
loading...

Obsada:
Anthony Ruivivar
Sumalee Montano
JB Blanc
Kurtwood Smith
Grey DeLisle
Tara Strong
Cree Summer
Ian James Corlett
Batman/Bruce Wayne
Tatsu Yamashiro
Alfred Pennyworth, Lunkhead
Porucznik James Gordon
Margaret Sorrow/Magpie
Barbara Gordon
Bethany Ravenclaw
Joe Braxton, policjant

Batman depcze po piętach niezwykle sprytnej i niebezpiecznej złodziejce zwanej Magpie, która nie tylko posługuje się ostrymi jak brzytwa szponami z dodatkiem trucizny oraz jest niewrażliwa na ból, ale także kradnie wspomnienia swoich ofiar. Batman nie jest jedynym, który wpadł na jej trop. Porucznik James Gordon także ją ściga… w końcu obu bohaterów czekać będzie wspólna konfrontacja, aby złapać złodziejkę.

Podobnie jak w przypadku Young Justice także Beware the Batman wzorem obecnych produkcji nie składa się tylko z oderwanych od siebie odcinków, które można oglądać w dowolnej kolejności. Drobne elementy fabuły się zazębiają, a wcześniejsze wydarzenia nie pozostają bez wpływu na bohatera, dlatego np. Alfred cały czas ma nogę w gipsie.


Pod względem fabuły Secrets jest naprawdę dobrze zbudowany. Poznajemy nowych bohaterów jak Barbarę Gordon i jej ojca, którego występ w poprzednim odcinku ograniczył się do krótkiego komunikatu w mediach. Wiele dowiadujemy się też o samym Bruce’ie, który nawet w zwykłej porannej rozmowie potrafi pokazać, że jest bardziej spostrzegawczy niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oko. Jeśli lubicie detektywistycznego Batmana, to ten odcinek powinien wam się spodobać. Bohater wielokrotnie udowadnia, że potrafi łączyć różne fakty, ale za to nie popisuje sie w bezpośrednich starciach z główną przeciwniczką. Magpie, która swoim wyglądem przypomina Lady Gagę, a relacjami z Batmanem Catwoman, wypada nieźle. Powiązanie jej z więzieniem Blackgate sprawia, że widz wie, że twórcy rezygnując z bardziej znanych złoczyńców nie zapomnieli o charakterystycznych lokacjach.

Dzięki bardziej rozbudowanej fabule oraz umocowywanym działaniom Maqpie otrzymaliśmy lepszy odcinek niż poprzednio. Zasygnalizowanie kilku pobocznych wątków jak Barbary Gordon, którą interesuje Batman, czy też Katany i jej relacji z Alfredem sprawiają, że kolejne historie zapowiadają się dość ciekawie.

Jako, że jest to pierwszy serial z Batmanem w całości realizowany przy wykorzystani animacji komputerowej, to nie sposób ponownie o tym nie wspomnieć. Niestety jeśli CGI w serialach animowanych wam nie odpowiada to w tej kwestii w Beware the Batman nie ma żadnej zmiany. Ruchy postaci są płynne, ale już samo otoczenie pozostawia wiele do życzenie, nie ma więc co liczyć na jakieś szczegóły, czy też mniej sztuczności w otaczających bohaterów przedmiotów.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • Miskatonic Psychiatric Hospital to nawiązanie do Miskatonic University, czyli fikcyjnego uniwersytetu w Arkham znanego z twórczości H.P. Lovecrafta.
  • Kostium Magpie inspirowany jest scenicznymi kostiumami Lady Gagi.

CYTATY:

Magpie: Hey, you just hit a girl.
Batman: No, I just hit a criminal.

Barbara: So, what perp are you after today?
Lt. Gordon: First, it’s “dad,” not “lieutenant.” Second, “perp”?
Barbara: Yeah, perp. Bad guy.
Lt. Gordon: I know what perp means, Barbara.

Bruce: I don’t like secrets, Alfred.
Alfred: You are the very definition of a secret, Bruce.

Magpie: You know, after I last met, I couldn’t help wondering what makes someone put on a bat costume. Something to hide?
Batman: Who said this was a costume?
Magpie: Umm, I like that.
Batman Incorporated #13Na stronach USA Today zamieszczono przykładowe strony z “Batman Incorporated #13” oraz wywiad z Grantem Morrisonem w związku z ostatnim numerem stworzonej przez niego serii.

BATMAN, INCORPORATED #13
Scenariusz GRANT MORRISON
Rysunki i okładka CHRIS BURNHAM
1:25 alternatywna okładka GRANT MORRISON
1:100 B&W alternatywna okładka CHRIS BURNHAM
W sprzedaży od 24 lipca • 32 pg, FC, $2.99 US • RATED T
OSTATNI NUMER • Combo pack edition: $3.99 US
Batman uratował świat i stracił wszystko.

BATMAN, INCORPORATED #13W środę, 31 lipca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Czytaj dalej

Justice LeagueW 2007 roku Warner Bros. wraz z reżyserem George’em Millerem poczyniło bardzo duże przygotowania do realizacji filmowej “Justice League”. Film nigdy nie powstał, ale co raz wyciekają różne informacje na jego temat. Ostatnio do sieci trafiły prawdopodobne fragmenty scenariusza “Justice League: Mortal” i wiele wskazuje, że film byłby mocno inspirowany takimi historiami jak “JLA: Tower of Babel”, “Superman: Sacrifice”, a także na samym końcu znalazłoby się odniesienie do “Crisis on Infinite Earths #8”.
Czytaj dalej

alex_ross_superman_batman_postersWedług najnowszych doniesień zdjęcia do kontynuacji “Man Of Steel”, która będzie wspólnym filmem z udziałem Batmana i Supermana, mają być w głównej mierze realizowane w Toronto. Zdjęcia do poprzedniego filmu realizowano też w Kanadzie, ale w Vancouver. W ostatnim czasie wiele wysokobudżetowych produkcji z Hollywood rezygnuje Vancouver i wybiera lokalizacje, które zapewniają lepsze ulgi podatkowe, jako chociażby prowincja Ontario.

Źródło: vancitybuzz

Warner Home Video udostępniło video wywiady z obsadą “Justice League: The Flashpoint Paradox”, w tym z Kevinem McKiddem, który użyczył swojego głosu Batmanowi. Oprócz tego pojawiły się również nowe zdjęcia.
Czytaj dalej

Na stronach serwisu IGN można już obejrzeć previe w z “Batman Annual #2”.

Batman Annual #2BATMAN ANNUAL #2

Scenariusz SCOTT SNYDER
Rysunki AARON LOPRESTI
Okładka JOCK
W sprzedaży od 31 lipca • 48 pg, FC, $4.99 US • RATED T
Specjalny tie-in ZERO YEAR! Pierwszy rok Bruce’a Wayne’a w roli Mrocznego Rycerza ledwo zaczął… a już niebezpieczne elementy zlewają się, prowadząc Bruce ku jego ostatecznemu przeznaczeniu.

Czytaj dalej

Barbara Gordon - Zero YearW listopadzie wydarzenia “Zero Year” obejmą różne Bat-tytuły w tym “Batgirl. DC Comics właśnie ujawniło art autorstwa Alexa Garnera do okładki z numeru “Batgirl Zero Year” i tym samym wiemy już jak w tej historii prezentować się będzie Barbara Gordon.

Mająca w tym numerze około 15 albo 16-lat Barbara Gordon będzie zmuszona do ochrony swojego brata i domu w oczekiwaniu na nadchodzącą burzę. Nie będzie tylko zmuszono do określenia co dla niej tak naprawdę oznacza “dom”, ale także po raz pierwszy zda sobie sprawę, że może być samodzielną bohaterką.

Gościnnie do numeru “Zero Year” z Batgirl scenariusz przygotuje Marguerite Bennett, za rysunki odpowiadać będą Fernando Pasarin i Jonathan Glapion.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
9
godzin
2
3
minut
2
2
sekund
2
0

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293