Batman: The MovieDzisiaj późną nocą o godzinie 00:35 telewizja Polsat przypomni widzom film “Batman: The Movie” (Batman zbawia świat) z Adamem Westem i Burtem Wardem w rolach Dynamic Duo.

Bogaty przedsiębiorca Bruce Wayne i jego podopieczny Dick Grayson sprawiają wrażenie normalnych, ale tak na prawdę mają wiele do ukrycia, gdyż jako Batman i Robin walczą ze złem wszelkiej maści. Tym razem jednak człowiek Pingwin ukradł dehydrator, urządzenie pozwalające zamieniać ludzi w proch i ma zamiar przejąć władzę nad światem. Co gorsza pomagają mu w tym Joker, Kobieta-kot i Zagadka. Film jest kontynuacją kinową serialu o Batmanie…

Pracownnik DC Comics Hank Kanalz wyjaśnia idee DC2 MultiversePodczas wystawy “The Future of Storytelling” firmy Time Warner w Nowym Jorku władze DC Comics zaprezentowały nowe rozwiązania w opowiadaniu historii za pomocą komiksów w cyfrowej dystrybucji. Są to kolejno DC2 oraz DC2 Multiverse. Jim Lee tłumaczy chęć rozwinięcia pomysłów związanych z cyfrową dystrybucją ich rosnącą popularnością i sprzedażą.

DC2 wprowadza interaktywne ilustracje oraz wiele warstw, co przekładać się ma na zupełnie nowe doznania dla czytelnika. DC2 Multiverse dodatkowo ma zawierać efekty dźwiękowe oraz możliwość dodania muzyki. Najważniejszym atutem i nowością ma być jednak danie czytelnikowi możliwości decydowania o tym, jak potoczyć się ma historia. Odbiorca będzie mógł sam zadecydować o losie fabuły, czy postaci (zarówno dobrych jak i złych). Dzięki temu komiksy będą mieć wiele różnych zakończeń.

Pierwszym przedstawicielem DC2 ma być seria “Batman ’66” (komiks na podstawie serialu z Batmanem z lat 60), natomiast cyfrowy komiks bazujący na grze “Batman: Arkham Origins” będzie posiadał możliwości DC2 Multiverse.

Źródła: Comic Book Resources, CNET News

"Batman: Black and White #1"Wrzesień tego roku nie przyniesie tylko okładek 3D oraz miesiąca złoczyńców. W tym samym czasie zadebiutuje także nowa miniseria, na łamach której powróci znana także polskiemu czytelnikowi seria komiksów – “Batman: Black and White“. Dla przypomnienia, formuła “Black and White” polegała na przedstawianiu krótkich niekanonicznych historyjek przez wielu różnych scenarzystów oraz rysowników w czerni i bieli.

Pierwszy numer z sześciu posiadać będzie 48 stron, a jego cena okładkowa wynosi 4,99$. Pojawią się w nim następujący scenarzyści: Chip Kidd, Neal Adams, Joe Quinones, Maris Wicks, John Arcudi oraz Howard Mackie. Oprawą wizualną zajmą się Michael Cho, Neal Adams, Joe Quinones, Sean Murphy i Chris Samnee. Okładkę Marca Silvestriego do pierwszego numeru w pełnym rozmiarze znajdziecie klikając na miniaturę w newsie lub tutaj.

Źródło: MTV Geek

James TuckerJames Tucker, osoba obecnie odpowiedzialna za filmy z serii DC Universe Animated Original Movies, był gościem jednego z podcastów, podczas którego opowiedział o nowym podejściu do animacji.

Przede wszystkim, sprostował informację o jego dołączeniu do ekipy i zastąpienia Bruce’a Timma – nie stało się to nagle. Tucker już od dwóch lat zajmuje tą pozycję. Timm sam go o to zapytał, gdyż czekały go obowiązki związane z “Green Lantern: The Animated Series”.

Producent potwierdził także, że nowe animacje nie będą trzymać się dokładnie treści komiksów. Z pewnością pojawi się także więcej animacji typu “Justice League: The Flashpoint Paradox“, dzięki którym mniej znane postacie będą mogły zabłysnąć i zainteresować widza.
Czytaj dalej

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #52

Tytuł historii: Gotham Eye View
Data wydania: 30.05.2013 (USA)
Scenariusz: Robert T. Jeschonek
Rysunki: Declan Shalvey
Okładka: Ed Benes i Kathryn Lanyo
Kolor: Matthew Wilson
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

W “Gotham Eye View,” jeden z kluczowych sojuszników Batmana wychodzi na pierwszy plan, podczas gdy bohater walczy z nowym niebezpiecznym łotrem!

John Pritzyk był kiedyś genialnym inżynierem od akustyki, ale czasy te dawno minęły i teraz jest potworem zwanym Crescendo. Sieje spustoszenie w Gotham, a Batman nie zawsze może uratować wszystkich.

Wszystko zaczęło się 2 lata temu, kiedy ukochana Johna, Lydia, zginęła w wyniku wybuchu gazu. Pritzyk nie obwinił o ten nieszczęśliwy wypadek jednak żadnej konkretnej osoby, ale całe Gotham. Przeprosiny ze strony miasta nie dotarły do niego, postanowił więc zrealizować swoją zemstę i nadać Gotham zupełnie nowy ton.

Kontynuuje swoja krucjatę przeciwko Gotham nie zważając na niewinnych mieszkańców, ale miasto zawsze może liczyć na Batmana, który nie ma zamiaru odpuszczać. Każdy z nich na swój sposób chce uleczyć Gotham, ale Batman już dawno wybrał swoją drogę, chociaż i jego wielokrotnie miasto zawiodło, to cały czas jest to jego miasta i zawsze tak będzie i dlatego będzie o nie walczył. Z niewielką pomocą Gotham Batmanowi udaje się powstrzymać Pritzyk i oddać go w ręce policji.

Autor: Q

Sama historia, a mianowicie Batman walczący z Crescendo specjalnie interesująca nie jest. Kolejny łotr, z którym przyszło się zmierzyć bohaterowi Gotham City. Jednak to co jest tu najważniejsze, to narrator całej historii, bowiem zgodnie z tytułem opowieści, tą poznajemy z punktu widzenia samego Gotham. Miasto staje się tu pierwszoplanowym bohaterem.

Jest to ciekawy zabieg, który pozwala inaczej spojrzeć na Batmana jak i jego wroga. Obu bowiem Gotham mocno zawiodło, ale w gruncie rzeczy zamiast pogłębić tę perspektywę twórcy ograniczyli się do przedstawienia zwykłego człowieka, który zostaje obłąkany przez pragnienie zemsty oraz do alternatywnego podejścia na przykładzie Batmana.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Na stronach NY Post zamieszczono preview z 21. numeru “Batmana”, w którym rozpocznie się “Zero Year”.

"The Zero Year"BATMAN #21
Scenariusz SCOTT SNYDER
Scenariusz dodatkowej historii SCOTT SNYDER i JAMES TYNION IV
Rysunki GREG CAPULLO i DANNY MIKI
Rysunki w dodatkowej historii RAFAEL ALBUQUERQUE
Okładka GREG CAPULLO
1:25 Alternatywna okładka MIKEL JANIN
1:100 B&W Alternatywna okładka GREG CAPULLO
W sprzedaży od 12 czerwca• 40 pg, FC, $3.99 US • RATED T
Bądźcie świadkami nowego originu Mrocznego Rycerza w The New 52 w BATMAN: ZERO YEAR! Niespodziewane zwroty akcji czekają na każdy rogu, kiedy Bruce Wayne podejmuje ostatnie kroki by wypełnić swoje przeznaczenie! W dodatkowej historii, dowiedz się jak odmienne było Gotham City w tych niebezpiecznych czasach.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
3
minut
1
7
sekund
1
4

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293