Podczas spotkania z fanami Joss Whedon, reżyser “Avengers”, został zapytany jakiego superbohatera chciałby przenieść na duży ekran.

Gdybym mógł dostać w swoje ręce dosłownie każdego, to byłby to Batman. [aplauz publiczności] To marvelowski bohater w uniwersum DC…

Whedon już kiedyś przedstawiał swój pomysł na “Batmana” Warner Bros. Nie spotkał się on jednak z uznaniem szefów studia, teraz na pewno miałby większą szansę na przedstawienie swojego podejścia do Mrocznego Rycerza.
Źródło: SHH

W sieci pojawiły się już grafiki przedstawiające zawartość przedniej i tylnej okładki do filmu “Justice League: The Flashpoint Paradox”. Przy każdej takiej okazji zostawał też ujawniony tytuł kolejnej animacji, gdyż w dodatkach znajduje miejsce jej sneak peek. Nowym filmem z serii DC Universe Animated Original Movie będzie tajemniczo brzmiący obraz “Justice League: War“. Tytuł może kierować skojarzenia z takimi komiksami jak “World War III” lub zbliżającym się wydarzeniem “Trinity War”, lecz więcej informacji na razie brak. Tajemnica fabuły zostanie dopiero odkryta wraz z publikacją sneak peeka dla szerokiej publiczności.

Źródło: World’s Finest

Po śmierci Robina kolejna tragedią dotknęła Bat-rodzinę. Do tragicznych wydarzeń doszło w 4. numerze “Justice League Of America #4”.
SPOILERY
Czytaj dalej

Batman LivePozytywne recenzje w Europie i Ameryce łacińskiej nie przełożyły się na sukces show “Batman Live” w USA. Według najnowszych doniesień przedstawienia w Albuquerque, które odbyły się w października minionego roku, przyniosły straty w wysokości 220 tys. dolarów. Show nie lepiej sprzedawał się również w innych miastach i z tego powodu zrezygnowano z kontynuacji tournee po USA.
Czytaj dalej

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #51

Tytuł historii: The Pain Cellar
Data wydania: 23.05.2013 (USA)
Scenariusz: Frank Hannah
Rysunki: Marco Turini
Okładka: Ed Benes i Kathryn Lanyo
Kolor: Leonardo Paciarotti
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy Burce Wayne szuka pomocy u zaufanej uzdrowicielki, by zażegnać paraliżujący ból pleców, stłumione i traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, które miały miejsce przed śmiercią jego rodziców, skrywają klucz do uwolnienia go od bólu.

Po tygodniach rozdzierającego bólu pleców Bruce Wayne postanawia udać się do Chinatown by tam skorzystać z pomocy Mei Zhen, której dziadek był mistrzem w leczeniu, a teraz ona kontynuuje rodzinną tradycję. Inni lekarze nie znaleźli żadnej przyczyny, która może powodować ból, ale według starożytnych metod ból jest zapisany w komórkach ludzkiego organizmu.

Wszystko zaczęło się kilka tygodni wcześniej. Podczas dnia jak co dzień Batmana wręcz sparaliżował ból. Przez długi czas leżał w alejce by zebrać siły, bo nigdy wcześniej czegoś podobnego nie doświadczył.

Podczas zabiegu Bruce odpręża się by skupić się wyłącznie na bólu. W dzieciństwie miał przyjaciela, Marco, który pewnego dnia zaginął. Na początku całe miasto było w szoku, ale później już nikt nie interesował się zaginionym chłopcem, nikt oprócz jego jedynego przyjaciela, Bruce’a. Rodzice zapewniali go, że nie powinien się zajmować tą sprawę, gdyż jest tylko chłopcem. Przyszły Batman nie zamierzał jednak odpuszczać. Zabrał butelką z barku by przekonać jednego z bezdomnych do powiedzenia mu co ten widział. Niestety mężczyzna po tym jak dostał trunek stwierdził, że nie zna żadnego Marco. Nie pozwolił jednak by inny szemrany facet porwał Bruce’a. Dodał również, że nie obchodzi go żaden chłopak, który został zabrany do Edderling. Podążając za nowym tropem Bruce dotarł do Edderling Drive, opuszczonego apartamentowca. Dla młodego Wayne’a opuszczony budynek jawił się jako istny koszmar. Przerażał go. Na miejscu udało mu się odnaleźć zamkniętego w klatce Marco, który ostrzegł go, że wkrótce porywacz wróci by go zabić. Gdy na miejscu przybył oprawca Bruce’owi ledwo udało się zbiec, ale kiedy zawiadomił o wszystkich rodziców i policję okazało się, że było już za późno. Nikogo w apartamentowcu nie znaleziono.

Bruce zamknął w głębokiej podświadomości poczucie winy, że nie udało mu się uratować przyjaciela, że go zabił. Ponowne zmierzenie się ze wspomnieniami z pomocy Mei Zehn pozwoliły mu uporać się z bólem.

Autor: Q

Kolejna ciekawa i oryginalna historia. Niektóre elementy jak działający na własną rękę młody Bruce ostatnio pojawiają się dość często, ale co raz pozwalają odkryć coś nowego na temat dzieciństwa Wayne’a. Tym razem poznajemy historię przyjaciela Bruce’a, który zaginął. Dla Batmana rozwiązanie takiej sprawy byłoby zwykłą rutyną, ale dla małego chłopca jest to zupełnie inne wyzwanie.

W tej historii nie mamy żadnych złoczyńców, tym razem Batman musi się zmierzyć z własnymi wypartymi wspomnieniami i jak się okazuje mogę być one bardziej niebezpieczne niż niejeden zbir. Nie miałbym nic przeciwko kolejnym opowieściom w tym stylu, bo życie Bruce’a Wayne’a skrywa jeszcze wiele tajemnic.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Rysownik Francesco Francavilla zamieścił na swoim profilu na tumblr.com wyjątkowe arty przedstawiające Batmana i jego przyjaciół w latach 70-tych.

Mroczny Rycerz w tej wersji pali, nosi skórzany płaszcz, golf i jeździ BatMobilem z ówczesnych czasów. Jednym słowem jest to istny BATPLOITATION.

Batman: The Dark Knight Annual #1Na stronach Newsaramy można obejrzeć preview z “Batman: The Dark Knight Annual #1” do którego rysunki przygotował Szymon Kudrański.
W “Once Upon a Midnight Dreary” trzech największych wrogów Mrocznego Rycerza jednoczy siły przeciwko Batmanowi. Czy Batman da sobie radę z diabolicznym planem Stracha na Wróble, Mad Hattera i Pingwina?

Przykładowe strony z “Red Hood and the Outlaws Annual #1” można obejrzeć w serwisie CBR.

Earth 2 Annual #1W środę, 29 maja, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

  • BATMAN NOIR: EDUARDO RISSO DELUXE EDITION
  • BATMAN: THE DARK KNIGHT ANNUAL #1
    W “Once Upon a Midnight Dreary” trzech największych wrogów Mrocznego Rycerza jednoczy siły przeciwko Batmanowi. Czy Batman da sobie radę z diabolicznym planem Stracha na Wróble, Mad Hattera i Pingwina?
  • CATWOMAN ANNUAL #1
    Kot vs Ptak w ciemnym sercu Gotham City! Początek nowej wybuchowej historii, która kontynuowana będzie w CATWOMAN, Selina musi wybrać pracę dla pana, albo zapłaci wysoką cenę za swoją wolność!

Czytaj dalej

Young Justice: LegacyDostępny jest już pierwszy zwiastun gry “Young Justice: Legacy”.

Akcja “Young Justice: Legacy” rozgrywać się będzie pomiędzy dwoma pierwszymi sezonami serialu i zobaczymy w niej 12 grywalnych bohaterów (Nightwing, Superboy, Aqualad, Artemis, Miss Martian, Kid Flash, Robin, Rocket, Tempest, Zatanna, Beast Boy, Batgirl), 12 przeciwników do pokonania i gościnne występy herosów z Justice League oraz ich wrogów.

Produkcja trafi do sprzedaży 10 września 2013 roku i dostępna będzie na Xboksie 360, PlaySation 3, Nintnedo 3DS, Nintendo Wii-U oraz PC (Steam).
Czytaj dalej

Na stronie Figures zamieszczono zdjęcia 10 calowej figurki Play Arts Kai Batman Black Metallic. Wygląd figurki wzorowany jest na Batmanie z “The Dark Knight Rises” i kosztować będzie 64.99 dolarów. Chętni na jej zakup powinni szybko się decydować, bo przygotowano tylko 1000 egzemplarzy.


Natomiast na stronach CBR zaprezentowano figurki z serii DC Collectibles, które dostępne będą podczas Comic-Conu w San Diego. Na fanów czeka Hugo Strange z “Batman: Arkham City” wyrzeźbiony przez Sama Greenwella, za którego trzeba będzie zapłacić 29.9$ oraz trój-pak Super Best Friends Forever action figures zaprojektowany przez Lauren Faust i wyrzeźbione przez Irene Matar. W zestawie kosztującym 49,95$ znajdą się figurki Supergirl (6.5 cali), Batgirl (5.45 cali) i Wonder Girl (6.8 cali).

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
0
godzin
0
0
minut
1
5
sekund
1
6

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293