Flying GraysonsW rozmowie z EW Bruno Heller, twórca serialu “Gotham”, zdradził jakich postaci mogą spodziewać się fani w kolejnych odcinkach.

Zgodnie z tym co wcześniej zdradził Ben McKenzie, w serialu pojawią się Graysonowie. Nie zobaczymy co prawda Dicka Graysona, ale poznamy historię jak poznali się jego rodzice.

Fani nie powinni jednak liczyć na pojawienie się Harley Quinn, przynajmniej nie w obecnym sezonie. Wkrótce poznamy natomiast dziewczynę Riddlera.

BATMAN ETERNAL #32

Tytuł historii: Whisper Campaign
W sprzedaży od: 12.11.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, Kyle Higgins i Tim Seeley
Rysunki: Jason Fabok
Okładka: Rafael Albuquerue
Kolor: Bob Anderson
Liternictwo: Taylor Esposito
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Spoiler jest bliska poznania prawdy, która skrywa się za koszmarem w Arkham!

W chwili, kiedy Hush ma zamiar zastrzelić Spoiler na miejscu zjawia się Batman. Chociaż podczas walki przewaga jest po stronie Bruce’a, to rzut grantem skutecznie umożliwia Tommy’emu ucieczkę.

Później z ruin Arkahm Asylum Batman wyciąga Batwinga. Nadszedł czas by wszyscy wrócili do domu. W jaskini Alfred spotyka się z córką.

W międzyczasie Jason Bard na dachu jednego z budynków spotyka się z Hushem, który wręcza mu kolejne instrukcje.

Po powrocie do jaskini Bruce zaniepokojony jest faktem, że ktoś dostał się do bazy danych, w której przechowywane były informacje o wszystkich bazach i bezpiecznych kryjówkach Batmana w Gotham. Chociaż placówki są zabezpieczone, to można się do nich dostać przez DNA Bruce’a lub Alfreda.

Jason Barrd odwiedza Vicki Vale i wręcza jej materiały, które otrzymał od Husha. Jak się okazuje są to plany sekretnych placówek, w których przechowywana jest różnorodna broń. Do jednego z takich miejsc dostaje się Hush korzystając z DNA Alfreda. Złoczyńca doprowadza do eksplozji, a na miejscu pozostawia batarang Batmana.

Autor: Q


Całkiem udany numer. Wszystko nabiera tempa, którego tak brakowało. Historia jest pełna uproszczeń, ale czegoś takiego potrzeba było. Sytuacja z Hushem zostaje załatwiona w dość kuriozalny sposób, ale skoro w sprawę zamieszana była Spoiler to można się było tego spodziewać. Nie wiadomo czemu Batman nie ściga złoczyńcy. Chociaż wydawało się, że uwięzieni w Akrham Asylum bohaterowie będą mieli jakieś problemy, to wyszło na to że uratować ich można było bez większych problemów, nawet już żaden łotr nie przeszkadzał bohaterowi. Ciekawiej robi się zaś wraz z kolejnym etapem planu Husha. Spalenie kryjówek Batmana, to dobre posunięcie. Zastanawia mnie tylko fakt, po co Bruce’owi takie składy broni palnej skoro wiadomo, że sam z niej nie korzysta? Koniec jest mocnym akcentem, który oznacza poważne kłopoty dla Batmana.

Batman Eternal #32 to jest to co powinno być co tydzień w tej serii. Niezbyt wymagająca rozrywka na dobrym poziomie, której czytanie sprawia przyjemność i nie warto się zastanawiać jak przy tych wszystkich zabezpieczeniach Hush dostał się do jaskini i zdobył bezcenne informacje.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

The LEGO Movie - BatmanW wywiadzie dla Empire Chris Miller, producent “The LEGO Batman Movie”, zdradził, że w filmie twórcy wykorzystają każdą epokę istnienia Batmana oraz różne interpretacje słynnego bohatera Gotham City.

Premiera “The LEGO Batman Movie” zaplanowana jest na 2017 rok. Głosu tytułowemu bohaterowi ponownie użyczy Will Arnett. Reżyserią zajmie się Chris McKay, scenariuszem Seth Grahame-Smith a produkcją Roy Lee, Dan Lin, Phil Lord oraz Christopher Miller.

Harvey Dent w "Gotham"Debiut postaci Harveya Denta w “Gotham” przyciągnął przed ekrany telewizorów w USA więcej widzów niż poprzedni odcinek. 9. odcinek serialu pt. „Harvey Dent” obejrzało 6,49 mln widzów przy współczynniku 2.3 w grupie widzów w wieku 18-49. W poprzednim tygodniu było to 6,35 mln, 2.2.

Źródło: Zap2it.com

Na stronach serwisu CBR można się już zapoznać z zapowiedziami Bat-tytułów na luty 2015.

DETECTIVE COMICS #39DETECTIVE COMICS #39
Scenariusz FRANCIS MANAPUL i BRIAN BUCCELLATO
Rysunki i okładka FRANCIS MANAPUL
Harley Quinn variant cover DAVE JOHNSON
1:25 variant cover YUKO SHIMIZU
W sprzedaży od 4 lutego • 32 pg, FC, $3.99 US • RATED T

Czy Batman położyć kres Anarky’emu raz na zawsze? Czy mieszkańcy Gotham City pozwolą mu chociaż spróbować?

Czytaj dalej

Bruce Wayne w "Gotham"W następnym tygodniu swoją 24 listopada premierę będzie miał 10. odcinek “Gotham” pt. „LoveCraft”, będzie to zarazem jesienny finał, którego pełną akcji zapowiedź można już obejrzeć. Na kolejne odcinki trzeba będzie poczekać aż do przyszłego roku.

W konsekwencji popełnionego błędu Gordon zostaje przeniesiony na służbę w Arkham Asylum. W międzyczasie Selina (Camren Bicondova) prowadzi nowego przyjaciela w niebezpieczną podróż przez Gotham by uniknąć zabójców na jej tropie.
Czytaj dalej

Serwis BatCave serdecznie zaprasza swoich czytelników na konferencję naukową organizowaną z okazji 75-lecia istnienia postaci Mrocznego Rycerza. Odbędzie się w dniach 21 i 22 listopada (piątek oraz sobota) we Wrocławiu. Organizatorem jest stowarzyszenie badaczy popkultury i edukacji popkulturowej Trickster. W trakcie dwóch dni prezentowane będą 33 referaty związane z różnymi aspektami Batmana. Z pełną listą wraz z rozkładem dniowym i godzinowym możecie zapoznać się pod tym linkiem.

Konferencja odbędzie się w CaféTHEA (Przejście Żelaźnicze 4).

LEGO Batman 3 Season PassW “LEGO Batman 3: Beyond Gotham” gracze mają multum postaci do wyboru, a za sprawą różnych dodatków mogą m.in. zagrać bohaterami znanymi z filmów Nolana. Nowy zwiastun “season pass” prezentuje zawartość dodatków, w tym nowe poziomy odtwarzające słynne sceny z filmów.
Czytaj dalej

Sklep OtherTees, z którym współpracuje nasz serwis, wprowadził kolejną koszulkę związaną z Mrocznym Rycerzem do oferty ważnej do dnia dzisiejszego godziny 22:00. Autorem wzoru „The Good the Mad and the Ugly ” jest ddjvigo. Na hasło „BatCave” nasi czytelnicy otrzymują rabat na zakup w wysokości 3 zł.

The Good the Mad and the Ugly The Good the Mad and the Ugly

BATMAN #36

Tytuły historii: Endgame, Part Two, Saved
Miesiąc wydania (okładka): Styczeń 2015 (USA)
W sprzedaży od: 12.11.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder; James Tynion IV
Rysunki: Greg Capullo; Graham Nolan
Okładki: Greg Capullo, Danny Miki, FCO Plascencia; Andy Kubert, Brad Anderson
Kolor: FCO Plascencia; Gregory Wright
Tusz: Danny Miki
Liternictwo: Steve Wands; Taylor Esposito
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

„Endgame” część 2 – jest to historia tak przesiąknięta tajemniczością, że to jedyne co możemy zdradzić!

“Endgame, Part Two”
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Kolor: FCO Plascencia
Tusz: Danny Miki
Liternictwo: Steve Wands

Nie mogąc dotrzeć do Clarka, Bruce zdaje sobie sprawę, że wszystkimi środkami musi walczyć o życie. Najpierw wykorzystuje kastet ze światłem z czerwonego słońca, czym może osłabić przeciwnika. Jednak to nie wystarcza, a co gorsza Superman nie waha się zniszczyć znajdujących się w okolicy budynków tylko po to by wygrać. Wiedząc, że Clark nie jest sobą Bruce zdaje sobie sprawę, że nie ma wiele opcji, które może wykorzystać. Kiedy ten zrywa mu ochrony hełm, Batman opluwa go substancją zawierającą pył z Kryptona, którą Alfred określa mianem kryptońskiej gumy, co przynosi skutek.

W rozmowie z Alfredem i Julią Bruce próbuje odkryć plan Joekra, ale jedno jest pewne, kiedy Justice League została wyeliminowana na kilka dni, to oznacza, że złoczyńca planuje coś dużego. Żeby go odnaleźć Batman postanawia odkryć w jaki sposób szaleniec zainfekował członków Ligi. Nie mogąc znaleźć żadnego tropu, Bruce postanawia sprawdzić starą celę Jokera w Arkham Asylum. Na miejscu bohater zastaje Erica Bordera, który powinien być w Arkham Manor. Mężczyzna jednak nie jest tym za kogo się podawał i kiedy zamyka Batmana w starej celi Jokera, odsłania też swoje prawdziwe oblicze. Okazuje się, że Joker cały czas był bliżej Batmana niż ten się spodziewał. W Gotham już zaczęły wybuchać zamieszki po tym jak został uwolniony gaz Jokera, i Batman nie będzie mógł tego powstrzymać, bo tak naprawdę wcale nie zna Jokera tak dobrze jak przypuszczał.

Autor: Q

“Saved”
Scenariusz: James Tynion IV
Rysunki: Graham Nolan
Kolor: Gregory Wright
Liternictwo: Taylor Esposito

Jednak z pacjentek Arkham nim trafiła zakładu myślała, że cała jej rodzina została zastąpione przez złe roboty. Pewnego dnia nie wytrzymała i wszystkich zabiła. Lekarze próbowali ją wyleczyć, ale kiedy w jej celi zjawił się Joker i zaczął podsycać jej obsesję nie było szans by jej stan się polepszył. Teraz realizuje jego plan i w Gotham wybuchają pierwsze zamieszki.

Autor: Q

Od zakończenia Death of the Family wszyscy się zastanawiali co się dzieje z Jokerem. W tym numerze Król Zbrodni powraca i jak się okazuje cały czas był bliżej niż można się było spodziewać. Batman ma poważne kłopoty, bo chociaż zazwyczaj jest przygotowany na wszystko, tym razem daje się zaskoczyć. Joker przygotowywał swój plan od wielu miesięcy i to praktycznie pod samym nosem Batmana. Naprawdę zapowiada się interesująca rozgrywka. Klaun nie jest tu tylko szaleńcem, ale doskonałym strategiem, który długo potrafił czekać na właściwy moment by zaatakować.

W poprzednim numerze Batman walczył z kilkoma członkami Ligi tym razem toczy bój tylko z Supermanem. Ale co to jest za starcie. Ostatecznie Bruce wygrywa. O ile pomysł z wykorzystaniem czerwonego słońca był czymś nowym to już użycie “gumy kryptonitowej” jest niczym słynny sprej odstraszający rekiny. Dobrze widzieć Bruce’a gotowego na wszystko i przygotowanego na starcie z Supermanem, ale chciałoby się zobaczyć coś bardziej odkrywczego.

Dodatkowa historia w odróżnieniu od tej z poprzedniego numeru za sprawą kreskówkowego stylu Grahama Nolana prezentuje zupełnie inny klimat i nie wydaje się tak mroczna jak powinna.

Całość ma kilka zgrzytów, kiedy zacznie się bliżej wszystkiemu przyglądać. Np. Batman wspomina o walce z Cyborgiem, a nic takiego nie widzieliśmy. Z jednej strony wydaje się, że wszystko powinno być dopracowane, a tak nie jest.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

już za:
dni
3
8
godzin
0
2
minut
0
7
sekund
4
2

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fjijoppauaquzch 272203077 fjev_newuaqgn01 the-batman-poster_5 fjedsmcxeag7nw1 fjedq3fxoamzvrq