Forum

Już wkrótce
  • “The Batman” w HBO - 28 maj 2022, 09:25
  • “The Batman” w HBO - 28 maj 2022, 22:55
  • Nieskończony kryzys. Tom 2 (WKKDC BiZ) - 08 cze 2022,
  • Batman Detective Comics – Droga do zagłady. Tom 6 - 15 cze 2022,

Do sieci trafiły już już klipy i zdjęcia promujące nowy odcinek serialu animowanego “Beware the Batman” pt. “Control”.

Zdesperowana by uzyskać dostęp do Ion Cortexu, po tym jak plan porwania Jasona Burra się nie powiódł, League of Assassins wysyła jednego ze swoich wyspecjalizowanych członków, by ten wykradł informacje z umysłu Burra. Pół człowiek pół komputer, Cypher włamuje się do laboratorium Jasona i przejmuje jego umysł. Batman i Katana próbują go powstrzymać, ale Katana przypadkowo pozwala się schwytać, kiedy widzi, że Jason jest ranny. Kontrolując Jasona i Katanę, Cypher ucieka, a Batman rusza za nim w pościg. Teraz Batman musi nie tylko zmierzyć się z Cypherem, ale także ze swoją dobrze wyszkoloną protegowaną Kataną!
Czytaj dalej

Wcześniej mieliśmy możliwość zobaczenia zdjęć z Batmanem, Wonder Woman, Shazamem i Darkseidem, a teraz możemy przyglądnąć się Green Lanternowi “Justice League: War”.

Animacja zostanie oparta na historii Geoffa Johnsa i Jima Lee przedstawionej w pierwszych 6 zeszytach serii “Justice League” z New 52 (polska edycja wydania zbiorczego tego komiksu pod tytułem “Liga Sprawiedliwości. Tom 1: Początek” już w sprzedaży). Film wyreżyseruje Jay Oliva, a scenariuszem będącym adaptacją historii Geoffa Johnsa zajmie się Heath Corson.

Źródło: CBM

BATMAN AND ROBIN #23.4: KILLER CROCNa stronach Comic Vine zamieszczono już preview z “Batman and Robin #23.4”.

BATMAN AND ROBIN #23.4: KILLER CROC
Scenariusz TIM SEELEY
Rysunki FRANCIS PORTELA
Okładka 3D PATRICK GLEASON i MICK GRAY
W sprzedaży od 25 września • 32 pg, FC, $3.99 US • RATED T
Kiedy bitwa o Gotham City cały czas się formułuje, pomiary wychodzą poza skalę, kiedy okrutny Killer Croc wkracza do walki!

Czytaj dalej

Hot Toys na swoim profilu na Facebooku zaprezentowało zdjęcia figurek Batmana i Robina z serialu telewizyjnego z lat 60-tych w skali 1:6. Kolekcjonerskie figurki zostały wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, a wśród różnego rodzaju dodatków znalazł się również legendarny sprej odstraszający rekiny.

Wkrótce Hot Toys wprowadzi też do sprzedaży Batmobil z serialu z Adamem Westem w roli głównej.
Czytaj dalej

BATMAN #23.2

Tytuł historii: Solitare
Miesiąc wydania (okładka): Listopad 2013 (USA)
Data wydania: 11.09.2013 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, Ray Fawkes
Rysunki: Jeremy Haun
Okładka: Guillem March
Kolor: John Rausch
Liternictwo: Taylor Esposito
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Po tym jak Mroczny Rycerz znika, Riddler angażuje się w epicką rozgrywkę dla inteligentnych. Dowiedz się jaka irytująca chwila doprowadziła młodego Edwarda Nigmę do zostania księciem intryg Gotham City! I zobacz jak wydarzenia z ZERO YEAR dziś wpływają na Riddlera!

Arkham Asylum 4 lata temu. Riddler grający w pasjansa w swojej celi zostaje przyłapany na tym przez jednego ze strażników.

Obecnie. Edward Nigma równo o godzinie 9:00 rozpoczyna swoje przedstawienie przed budynkiem Wayne Enterprises, przed którym zgromadził się tłum protestujący po ujawnieniu skandalu związanego z jednym z członków zarządu Wayne Charitable. Korzystając z zamieszania Edward dostaje się do środka i po przejściu przez ochronę zakłada maskę i melonik.

Kiedy ochrona orientuje się, że w budynku jest Riddler wysłanemu strażnikowi nie udaje się go zatrzymać. Złoczyńca bez większych problemów dociera do pomieszczenia w którym zgodnie protokołem bezpieczeństwa zostali zamknięci kierownicy. Riddler zabiera ze sobą Caroline Slater, dzięki czemu może przejść przez kolejne systemy bezpieczeństwa. Ku swojemu zaskoczeniu kobieta stawia opór i udaje jej się nawet uderzyć Edwarda, za co ten odwdzięcza się jej paralizatorem.

Windą dyrektorska dociera do swojego starego biura. Na miejscu dopada go jeden z ochroniarzy, George Lesley, który wcześniej pracował w Akrham i tam nie ułatwiał życia Riddlerowi. Złoczyńca jak już wcześniej pokazał ma przy sobie kilku użytecznych gadżetów i dzięki jednemu z nich odstrzeliwuje Lesleyowi prawą rękę, którą ten kiedyś raczył go popchnąć.

Po wyrównaniu rachunków z przed lat Riddler przejmuje kontrolę nad częścią budynku i udaje się na dach, gdzie spokojnie układa sobie pasjansa i zastanawia się kiedy jego przeciwnik powróci. Bo nie ma wątpliwości, że jeszcze spotka się z Batmanem.

Autor: Q

W tym miesiącu z czterech numerów Batmana, to zapewne Batman #23.2 będzie tym po który powinny sięgnąć osoby które śledzą wyłącznie serię autorstwa Snydera. Przy tym numerze Scott był jednak tylko współpomysłodawcą historii, a scenariusz napisał Ray Fawkes, przez co nie jest to do końca taki historia do której przyzwyczaił czytelników Snyder. Nie brakuje drobnych nawiązań do obecnych wydarzeń z Zero Year, a w odróżnieniu od innych numerów wchodzących w skład Villans Month nie mamy tu nieszczęśliwego dzieciństwa Edwarda Nigmy, retrospekcje ograniczają się tylko do kilku kadrów na których w swojej celi w Arkham Riddler układa pasjansa.

Zdecydowanie wszystkie karty w tym numerze rozdaje Riddler, to on trzymając się ściśle swojego planu ma wszystko i wszystkich pod kontrolą. Co prawda zdarza mu się drobna wpadka kiedy nie docenia Caroline Slater, ale oprócz tego nikt mu nie przeszkadza. Zawiły plan złoczyńca dotyczy tylko jednego, wyrównania rachunków ze strażnikiem z Arkham Asylum. To udaje się doskonale, ale czy czytelników naprawdę obchodzi taki fakt z życia Edwarda? Oczywiście mamy kilka interesujących momentów, w którym pokazana jest niechęć Edwarda do bezpośrednich kontaktów, ale wydaje się, że ta historia mogła prowadzić do czegoś większego.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Hot Toys zaprezentowała ostateczny wygląd swojej kolekcjonerskiej figurki w skali 1:4 przedstawiającej Batmana/Bruce’a Wayne’a z filmu “The Dark Knight Rises”.
Czytaj dalej

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #66

Tytuł historii: I…Batman
Data wydania: 05.09.2013 (USA)
Scenariusz: Aaron Lopresti
Rysunki: Aaron Lopresti
Okładka: Aaron Lopresti
Kolor: Wendy Broome
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Za każdym razem kiedy Batmana walczy z jednym z łotrów przejmuje także ich ciosy. Ktoś jednak skrywa się w cieniu z nadzieją na wykorzystanie najdrobniejszej próbki Mrocznego Rycerza przeciwko niemu!

Trzy lata temu. Podczas pościgu za Jokerem, Batman zostaje postrzelony przez klauna, a ktoś ukradkiem pobiera próbkę krwi bohatera.

Norman Carver od dzieciństwa fascynował się Batmanem, nikt jednak nie wierzył, że ten kiedyś spełni swoje marzenia i też zostanie bohaterem.

Dwa lata temu. W kanałach Batman łapie Killer Croca, ale jak to bywa przy starciu z takim przeciwnikiem też obrywa i pozostawia na miejscu swoją krew, której próbkę ktoś później pobiera.

Norman cały czas jest ogarnięty swoją obsesją na punkcie Batmana i wykorzystaniu badań genetycznych, które prowadzi, by móc przekazać umiejętności bohatera innej osobie. Planów Carvera nie pochwalają jednak jego pracodawcy. Mimo tego naukowiec na własną rękę kontynuuje swoją pracę.

Rok temu. Podczas walki z Clayface’em Batman zostaje skaleczony a odłamek szkła z jego krwią spada do śmietnika. Tym razem Norman nie potrzebuje próbki krwi bohatera, potrzebna jest mu osoba do przeprowadzenia testu, a wybór pada na bezdomnego, który akurat był w okolicy.

Obecnie. Norman wreszcie jest gotowy by zakończyć swój eksperyment i dać światu nowego bohatera.

Autor: Q

Szalony naukowiec niczym Frankenstein chce stworzyć własnego bohatera, który maiłby cechy Batmana. Pomysł intrygujący, a Lopresti zwraca też uwagę na ważną kwestie. Mianowicie podczas swoich walki z łotrami Batman nie raz obrywa. Pozostawia tym samym wiele swojego DNA, które może wpaść w niepowołane ręce. Oprócz wykorzystania tego do celów powołania do życia jakiegoś potwora, ktoś mniej szalony mógłby spróbować na podstawie próbek krwi ustalić tożsamość Batmana. Nie mniej jednak historia I…Batman rozpoczęła się naprawdę przyzwoicie i ma potencjał by kolejne części utrzymały ten poziom.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

już w kinach!

już za:

dni
3
9
0
godzin
0
7
minut
5
0
sekund
2
8

Sonda

Które wydanie fizyczne "The Batman" zamierzasz kupić?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292