Forum

Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,
LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #66

Tytuł historii: I…Batman
Data wydania: 05.09.2013 (USA)
Scenariusz: Aaron Lopresti
Rysunki: Aaron Lopresti
Okładka: Aaron Lopresti
Kolor: Wendy Broome
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Za każdym razem kiedy Batmana walczy z jednym z łotrów przejmuje także ich ciosy. Ktoś jednak skrywa się w cieniu z nadzieją na wykorzystanie najdrobniejszej próbki Mrocznego Rycerza przeciwko niemu!

Trzy lata temu. Podczas pościgu za Jokerem, Batman zostaje postrzelony przez klauna, a ktoś ukradkiem pobiera próbkę krwi bohatera.

Norman Carver od dzieciństwa fascynował się Batmanem, nikt jednak nie wierzył, że ten kiedyś spełni swoje marzenia i też zostanie bohaterem.

Dwa lata temu. W kanałach Batman łapie Killer Croca, ale jak to bywa przy starciu z takim przeciwnikiem też obrywa i pozostawia na miejscu swoją krew, której próbkę ktoś później pobiera.

Norman cały czas jest ogarnięty swoją obsesją na punkcie Batmana i wykorzystaniu badań genetycznych, które prowadzi, by móc przekazać umiejętności bohatera innej osobie. Planów Carvera nie pochwalają jednak jego pracodawcy. Mimo tego naukowiec na własną rękę kontynuuje swoją pracę.

Rok temu. Podczas walki z Clayface’em Batman zostaje skaleczony a odłamek szkła z jego krwią spada do śmietnika. Tym razem Norman nie potrzebuje próbki krwi bohatera, potrzebna jest mu osoba do przeprowadzenia testu, a wybór pada na bezdomnego, który akurat był w okolicy.

Obecnie. Norman wreszcie jest gotowy by zakończyć swój eksperyment i dać światu nowego bohatera.

Autor: Q

Szalony naukowiec niczym Frankenstein chce stworzyć własnego bohatera, który maiłby cechy Batmana. Pomysł intrygujący, a Lopresti zwraca też uwagę na ważną kwestie. Mianowicie podczas swoich walki z łotrami Batman nie raz obrywa. Pozostawia tym samym wiele swojego DNA, które może wpaść w niepowołane ręce. Oprócz wykorzystania tego do celów powołania do życia jakiegoś potwora, ktoś mniej szalony mógłby spróbować na podstawie próbek krwi ustalić tożsamość Batmana. Nie mniej jednak historia I…Batman rozpoczęła się naprawdę przyzwoicie i ma potencjał by kolejne części utrzymały ten poziom.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy okładka (Dark Age):

Sonda

Najlepszy okładka (Bronze Age):