Ilustracja Franka Millera do "The Dark Knight Returns #2"Jeśli nie narzekacie na brak gotówki albo planujecie wygrać w totka, to Heritage Auctions właśnie znalazł dwa powody na wydanie ogromnej ilości pieniędzy.

Na licytację została przeznaczona ilustracja Franka Millera (z nałożonym tuszem), która pojawiła się na okładce drugiego numeru legendarnej miniserii “The Dark Knight Returns”. Dwa lata temu splash page z tego komiksu sprzedał się za pół miliona dolarów. Ponadto, możliwy do wylicytowania będzie także pierwszy numer serii “Batman” wydany w 1940 roku, gdzie po raz pierwszy pojawiły się takie postaci jak Joker, Catwoman, czy Hugo Strange. “Batman #1” oceniony jest przez CGC na stan 9.2. Ostatnim razem egzemplarz w podobnym stanie został sprzedany za 850 tysięcy dolarów. Strony przedmiotów znajdziecie kolejno tutaj i tu.

Źródło: Bleeding Cool

Batman: Arkham OriginsCreative director Eric Holmes z Warner Bros. Games Montreal podzielił się kilkoma nowymi faktami na temat “Batman: Arkham Origins” za pośrednictwem swojego Twittera:

  • pierwsze spotkanie Batmana i Catwoman zostanie pokazane w “Batman: Arkham Origins Blackgate”,
  • nie zabraknie kobiecych postaci w grze,
  • do preorderów na PC oraz Wii U również zostanie dołączone DLC z Deathstrokiem,
  • ponownie pojawi się opcja “New game plus”,
  • po skończeniu głównej fabuły naturalnie będzie można rozwiązać niedokończone wcześniej misje poboczne, ponadto pojawią się też wtedy zupełnie nowe zadania.
BATMAN/SUPERMAN #1

Tytuł historii: Cross World, Part 1
Data wydania: 26.06.2013 (USA)
Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Jae Lee, Ben Oliver
Okładki: Jae Lee, June Chung; Guillem March; Kenneth Rocafort
Kolor: June Chung, Daniel Brown
Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Nowa epopeja rozpoczyna się wraz z debiutem tej nowej regularnej serii! Nie przegap pierwszego brzemiennego w skutkach spotkania Batmana i Supermana The New 52!

Dwóch wielkich bohaterów, dwa wielkie nazwiska… Tak mógłbym określić nową serię Batman/Superman, która od początku była skazana na sukces. Duet najsławniejszych postaci ze świata DC doczekał się miejsca w odświeżonym uniwersum i ich nowy debiut stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Historia opowiada o pierwszym spotkaniu Mrocznego Rycerza z Człowiekiem ze Stali. Inne spojrzenie na kodeks moralny oraz odmienne metody działania już od początku poróżniają herosów. Bruce Wayne przypomina tu swoje mroczne wcielenie z komiksów Franka Millera, zaś Clark Kent to dobrze znany czytelnikom wrażliwy chłopak, starający się pomóc potrzebującym. Ciężko na razie powiedzieć coś o fabule, ponieważ mamy tu do czynienia z pierwszym zeszytem, ale relacja pomiędzy protagonistami oraz dialogi to małe mistrzostwo. W następnych numerach zobaczymy jak scenarzysta poradzi sobie z główną intrygą.

Największą zaletą tytułu jest oprawa graficzna. Rysunki Jae Lee są realistyczne i bardzo szczegółowe, dzięki czemu komiks ogląda się obłędnie. Jeśli poziom prac nie spadnie w następnych odcinkach to będziemy mieli do czynienia z najładniejszą serią wydawaną obecnie przez DC Comics. Jedyny mankament w kwestii graficznej to zmiana rysownika pod koniec historii. Ben Oliver jest bardzo dobrym artystą, ale jego styl kompletnie nie pasuje do rysunków Jae Lee.

Pierwszy numer pomimo nieco szczątkowej fabuły dał znak, że popularna niegdyś seria może odrodzić się w chwale. Bardzo przypadła mi do gustu ilustracja z porównawczymi genezami bohaterów, będąca nawiązaniem do komiksu „Superman/Batman” Jepha Loeba. Nowy tytuł Grega Paka i Jae Lee ma potencjał stać się jedną z najlepszych serii z The New 52. Warto dodać, że będzie to chyba najmroczniejsza dostępna w tej chwili pozycja z przygodami Człowieka Nietoperza…

Ocena: 4,5 nietoperka
BATMAN/SUPERMAN #1

Tytuł historii: Cross World, Part 1
Data wydania: 26.06.2013 (USA)
Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Jae Lee, Ben Oliver
Okładki: Jae Lee, June Chung; Guillem March; Kenneth Rocafort
Kolor: June Chung, Daniel Brown
Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 32

Opis i recenzja


Poprzednia Strona

Joker - Andy ClarkeWe wrześniu w ramach Villains Month ukaże się nowy one-shot z Jokerem autorstwa scenarzysty Andy’ego Kuberta i rysownika Andy’ego Clarke’a. Ta unikalna opowieść, której akcja rozgrywać będzie się przez wszystkimi numerami 1. New 52, nie tylko zasugeruje możliwy origin Jokera, ale także przedstawi orogin klasycznego przeciwnika Batmana, którego czytelnicy mogą nie łączyć z Księciem Zbrodni.

Źródło: Blog DCU

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #56

Tytuł historii: The Beautiful Ugly, Part 1
Data wydania: 27.06.2013 (USA)
Scenariusz: Derek Fridolfs, Kenneth Elliot Jones
Rysunki: Jason Shawn Alexander
Okładka: Jason Shawn Alexander
Kolor: Sherard Jackson
Liternictwo: Deron Bennett
Ilość stron: 22

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Gotham City to idealne miejsce dla turystów, ale miejscowi wiedzą, że trzeba rządzić, albo ktoś będzie rządził tobą. Kiedy członkowie gangu Kingz rozpoczynają powodować problemy w metrze, Batman musi wytłumaczyć im, gdzie jest ich miejsce.

Batman przygotowywał się do walki ze zbirami, ale nie może być wszędzie, ale mimo wszystko cały czas robi swoje. Tym razem ratuje ludzi uwięzionych w zagazowanym metrze, które zostało zaatakowane przez gang Kingz. Jego członkowie cieszą się na spotkanie z Batmanem, ale bardzo szybko się przekonuje, że są z zupełnie innej ligi.

Chociaż Batman dostarcza komisarzowi dwóch zbirów, to cały czas wiele problemów czeka jeszcze na rozwiązania, a w wyniku ostatnich działań Kingzów szpitale miejskie są przepełnione. W jednym z takich szpitali pracuje Marrisa, która widzi jak z roku na rok jest co raz gorzej i tylko prawdziwy Gothamczycy to dostrzegają i z trudem nie dają się w pełni zatracić. Marrisa ma jednak wsparcie w osobie Aidena. Chociaż noc spędzają w swoim domu, to nie mogą czuć się bezpiecznie, gdyż to jest Gotham. W nocy niespodziewaną wizytę składa im wraz ze swoimi Two-Face, który pragnie sprawiedliwości.

Autor: Q

Kolejna 3-częściowa historia zapowiada się naprawdę bardzo interesująco. Co ciekawe działania Batmana nie są tu najważniejsze, ale rzecz jasna tych nie brakuje. Twórcy w pierwszej części The Beautiful Ugly pozwalają spojrzeć na Gotham City oczami zwykłych mieszkańców, którzy żyją od lat w mieście, w którym nie brakuje przemocy. Taki inny punkt widzenia oraz zwyczajni bohaterowie sprawiają, że Gotham staje się bardziej realne. Już sam kostium Batmana prezentuje się na rysunkach jak zwykły materiałowy kostium, a nie wojskowa zbroja pełna gadżetów.

Początek jest intrygujący i być może otrzymamy coś więcej niż standardową potyczkę Batmana i Two-Face’a.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
1
0
sekund
2
8

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293