Wszystkich czytelników BatCave zapraszamy na konkurs, w którym do wygrania jest komiks “Batman – Zabójczy żart” – legendarne dzieło Alana Moore’a oraz Briana Bollanda, z którym każdy czytelnik komiksów musi absolutnie się zapoznać, a w szczególności fani Batmana. Aby wziąć udział, wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania: Czytaj dalej

HUNTRESS #6

Tytuł historii: Crossbow at the Crossroads, Part Six
Miesiąc wydania (okładka): Maj 2012 (USA)
W sprzedaży od: 07.03.2011 (USA)
Scenariusz: Paul Levitz
Rysunki: Marcus To
Okładka: Guillem March
Kolor: Andrew Dalhouse
Tusz: John Dell
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Czytając w porannej prasie doniesienia o śmierci Chairmana sprawiają, że Ibn Hassan pragnie zemsty, a zapewnienia ambasadora, że bohaterka zostanie aresztowana mu nie wystarczają. Dlatego wyznacza nagrodę w wysokości 1 miliarda euro za głowę Huntress.

Policji udało się zdobyć zdjęcia z kamer bezpieczeństwa przedstawiające bohaterkę bez maski, dlatego Helena jest zmuszono do ucieczki, kiedy na jednej z lokalnych dróg natrafiła na blokadę policyjną. Chociaż funkcjonariusze próbują ją aresztować, to udaje się jej ukraść morówkę i bezpiecznie odpłynąć.

Po tych wydarzeniach Helena kontaktuje się z Alessandro, który przekazuje jej złe wieści na temat nagrody i akcji policyjnej, ale ma też dobrą wiadomość, bo wie, że Ibn przebywa na Capri.

Przykładowe Strony


Pod osłoną nocy Huntress zakrada się do fortecy, w której przebywa Ibn. Przez system kanalizacyjny dostaje się do basenu i wykorzystując element zaskoczenia nokautuje dwóch strażników. Następnie zakrada się do pokoju Hassana. Po obudzeniu się, przerażony widokiem mierzącej do niego z kuszy bohaterki, mężczyzna prosi ją o litość i obiecuje, że zwróci wolności kobietom z Kufry i odwoła nagrodę za głowę Huntress. Helena zgadza się na jego propozycję, ale ostrzega, że jeśli tylko sprzeda jedną dziewczynę, to wróci by wyrównać rachunki. Jeśli zaś chodzi o nagrodę, każe mu ją podwoić, a jeśli nikt jej nie złapie jej w ciągu roku, to wtedy pieniądze mają trafić do organizacji charytatywnej zajmującej się maltretowanymi kobietami.

Na lotnisku Helena próbowała odlecieć z Włoch, ale zostaje zauważona przez policję. Skacząc po kontenerach i unikając wystrzeliwanych kul bohaterka wpada wprost na Power Girl, która zabiera ją do Japonii, gdyż tam jest już gotowy nowy tunel kwantowy.

Autor: Q

Gdzie jest Giuseppe? Tego nie wiadomo. Tak liczyłem na jego powrót, ale otrzymałem tylko wielkie rozczarowanie. I to właśnie za brak rozwinięcia jego wątku ocena niższa o pół nietoperka.

Miniseria rozpoczęła się całkiem przyzwoicie, ale im dalej tym gorzej. Kolejne działania Huntress były, co raz bardziej schematyczne i nawet rysunki Marcusa To nie mogły tego wynagrodzić. Patrząc na całą serię wydaje się, że gdzieś w połowie postanowiono zmienić koncepcje, przez to końcówka nie ma wiele do zaoferowania, a niektóre motywy wydają się być wrzucone na siłę. Mam nadzieje, że taki był powód, bo jeśli Levitz od początku wszystko zaplanował tak jak zostało to przedstawione w Huntress to nie wróży do dobrze World’s Finest.

Jeśli ktoś liczył, że zakończenie miniserii rzuci więcej światła na Helenę Wayne, to się przeliczył, bowiem pojawienie się Power Girl, która ratuje z opresji bohaterkę, to zdecydowanie za mało.

Ocena: 2,5 nietoperka

Autor: Q

Na oficjalnym blogu DC Comics można się już zapoznać z zapowiedziami Bat-tytułów na czerwiec.

  • BATMAN, INCORPORATED #2
    To jest historia mężczyzny i kobiety walczących o serce i duszę dziecka. Niestety dla świata, mężczyzną jest Batman, kobietą jest Talia al Ghul, a dziecko to Damian.
  • BATMAN #10
    Batman podejmuje walkę z Court of Owls!
    Odkryj, kto jest geniuszem zła stojącym za Court of Owls.

Czytaj dalej

Serwis HeroesMovies.pl postanowił wyjść z inicjatywą i przygotował petycję w sprawie wydania w Polsce komiksowej kontynuacji serialu “Smallville”.

Petycja została skierowana do wydawnictwa Mucha Comics, które specjalizuje w wydawaniu komiksów z superbohaterami.

PODPISZ PETYCJĘ

W 7. numerze “Suicide Squad” kontynuowana będzie historia “The Hunt for Harley Quinn” i tym samym ujawniony zostanie origin Harley Quinn w nowym DCU.

Przykładowe strony do “Suicide Squad #7” (scenariusz: Adam Glass, rysunki: Clayton Henry i Ig Guara) można obejrzeć w serwisie IGN.

Na forum SHH zamieszczono zdjęcia zabawek z filmu “The Dark Knight Rises”, które przedstawiają Batmana i jego pojazdy oraz Bane’a.
Czytaj dalej

Kalendarium

Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki