LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #53

Tytuł historii: Riddler in the Dark, Part 1
Data wydania: 06.06.2013 (USA)
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Dennis Calero
Okładka: Dennis Calero
Kolor: Dennis Calero
Liternictwo: Deron Bennett
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Riddler zjawia się przy frontowych drzwiach komisariatu, skłaniając tym samym Batmana do podążania śladem jego zagadek – czy Mroczny Rycerz zdąży je wszystkie rozwiązać nim będzie za późno?

W deszczową noc Riddler zjawia się na komisariacie policji, gdzie do razu zostaje aresztowany. Po rozmowie z komisarzem Gordonem, który uważa, że Edward uchodzący za sprytnego złoczyńcę zrobił najgłupszą rzecz w życiu, przy jego celi zjawia się Batman. Także i jemu Riddler zadaje zagadkę „Co mam w kieszeniach?”.

Batman szybko orientuje się, że Edward złamał reguły swoich gier, bo tym razem nie zadał zagadki, ale pytanie. Po przeglądnięciu ubrań złoczyńcy bohaterowie znajdują właściwą zagadkę. Chociaż komisarz nie wydaje się tym bardzo przejmować, to Batman zdaje sobie sprawę, że jak Riddler coś przygotował to trzeba brać to na poważnie, bo chociaż jest teraz zamknięty w celi, to jest tak tylko, dlatego, że ten sam tego chciał.

Autor: Q

Riddler należy do tych przeciwników, którzy wystawiają na próbę detektywistyczne umiejętności Batmana. Pierwszą część Riddler in the Dark da się streścić dosłownie w dwóch zdaniach. Akcji, więc nie jest wiele, ale całość zapowiada się obiecująco. Zgłoszenie Riddlera na policję może przypominać poczynania innych sławnych łotrów jak chociażby Jokera w „The Dark Knight”, czy Silvy w „Skyfall”. Niewiadomą pozostaje za to, co też Nigma wymyślił i jak z tym problemem poradzi sobie Batman.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Rysownik Shannon Tindle ujawni ostatnio na swoim blogu, że Warner Bros. w zeszłym roku zgłosiło się do niego z propozycją współpracy z Bruce’em Timmem przy nowym filmie animowanym z Justice League, który byłby inspirowany twórczością Jose Luisa García-Lopeza, który pracował w DC w latach 70-tych. Chociaż bardzo szybko zrezygnowano z projektu, to Tindle prośbę Timma zdążył przygotować kilka concept artów.

Justice League - Shannon Tindle

Nowa Justice LeagueKlucz do przyszłości wspólnego filmowego uniwersum DC Comics cały czas spoczywa w rękach “Man of Steel”. Według najnowszych raportów przed filmem o Justice League najpierw zrealizowany ma zostać sequel “Man of Steel”, ale w planach są także osobne produkcje z Wonder Woman i Aquamanem. Wiele więc wskazuje na to, że realizując film o “Justice Leauge” twórcy inspiracji szukaliby w New 52, gdzie Wonder Woman i Aquaman odgrywają ważne role.

Źródło: The Wrap

Podczas E3 pojawiło się kilka fragmentów gameplayu “Batman: Arkham Origins”, jednakże dopiero na specjalnej prezentacji pokazano pełne, grywalne demo. Film poza fragmentem rozgrywki zawiera także wywiad z Ericem Holmesem na temat produkcji.

Podczas targów E3 Warner Bros. udostępniło cztery nowe screenshoty z gry “Batman: Arkham Origins”, na których zaprezentowano Batmana oraz Bane’a i Anarky’ego.


Źródło: onlysp.com

Podczas dzisiejszej prezentacji Nintendo Direct zostały pokazane nowe, krótkie fragmenty gameplayu zbliżających się produkcji związanych z Batmanem. Były to kolejno “Batman: Arkham Origins Blackgate” (na filmie od 15:38) oraz “Scribblenauts Unmasked” (na filmie od 16:17). Wcześniej przypomniano też o obecności “Batman: Arkham Origins” na Wii U.
Czytaj dalej

David S. GoyerDzisiaj oficjalnie potwierdzono, że David S. Goyer przygotuje scenariusz do kontynuacji “Man of Steel”, ale także ujawniono, że scenarzysta ma podpisaną z Warner Bros. również na film o Justice League, w którym na pewno nie zabraknie Supermana.

Nie wiadomo jeszcze kto miałby zająć się reżyserią “Justice Leauge”. Swoje zainteresowanie wyraził już Zack Snyder, który już rozmawiał ze Warner Bros. na ten temat. Stwierdził również, że nie wyobraża sobie filmu o Justice Leauge bez Supermana stojącego na jej czele.

Źródła: Deadline CBM

New Teen TitansWedług informacji TV Guide Cartoon Network jest bardzo zadowolone ze swojej najnowszej produkcji “Teen Titans Go!” i jej wyników oglądalności i dlatego już postanowiła zamówić drugi sezon.

W “Teen Titans Go!” widzowie śledzą nowe, zabawne przygody Robina, Starfire, Raven, Beast Boya i Cyborga. Głosów bohaterom użyczyli ci sami aktorzy, co w oryginalnej serii, czyli Scott Menville, Hynden Walch, Khary Payton, Greg Cipes i Tara Strong.

W sieci zadebiutował nowy trailer “Batman: Arkham Origins” z okazji odbywających się właśnie targów E3. Poza spojrzeniem na sposób gry, możemy też usłyszeć jak nowi aktorzy sprawują się w roli Batmana oraz Jokera!

DETECTIVE COMICS #21

Tytuły historii: Shadows and Ghosts; Territorial
Miesiąc wydania (okładka): Sierpień 2013 (USA)
W sprzedaży od: 05.06.2012 (USA)
Scenariusz: John Layman
Rysunki: Scott Eaton; Andy Clarke
Okładka: Jason Fabok i Jeromy Cox
Kolor: Jeromy Cox; Blond
Tusz: Jaime Mendooza
Liternictwo: Jared K. Fletcher; Taylor Esposito
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Harper Row wraz z Batmanem pracuje nad sprawą, która prowadzi z powrotem do „Detective Comics # 0”, ale czy Mroczny Rycerz jest gotów by przyjąć jej pomoc? Gościnnie rysunki autorstwa Scotta Eatona!

“Shadows and Ghosts”

Scenariusz: John Layman
Rysunki: Scott Eaton
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Jaime Mendooza
Liternictwo: Jared K. Fletcher

10 lat temu w Himalajach Mio, dziewczyna w której zakochał się Bruce, nie zginęła po tym jak zabiła jego mistrza. Wróciła do swojego tajemniczego mistrza i kontynuowała swój trening by zostać najlepszą na świecie zabójczynią.

Obecnie w Gotham City. Batman rozprawił się z grupą najemników, ale wiedząc, że w mieście przebywa obecnie na szczycie premier, podejrzewa, że ktoś mógł chcieć tylko odciągnąć jego uwagę.

W międzyczasie Harper Row w Wayne Tower monitoruje zużycia energii elektrycznej. Jej uwagę przekuwa jednak tajemnicza kobieta, która od pewnego czasu kręci się po okolicy. Kiedy zabójczyni przygotowuje się do realizacji swojego zadania Harper podąża za nią, ale szybko zostaje zauważona.

Alfred od dłuższego czasu mający oko na wydarzenia z Wayne Tower, gdzie przebywa premier, informuje o zaistniałej sytuacji Bruce’a. Zmuszony do jak najszybszej interwencji bohater wbija się do pomieszczenia gdzie znajdują się obie bohaterki swoim Batplane.

Głos tajemniczej zabójczyni, która przedstawia się jako Penumbra wydaje się być Batmanowi znajomy. Szybko też rozpoznaje jej styl walki oraz wykorzystywanie manipulacji energii cieni. Jednak dopiero kiedy Harper oświetla przy użyciu reflektorów pomieszczenie w którym walczą, Batman rozpoznaje w swojej przeciwniczce Mio. Słysząc swoje imię zabójczyni jest w szoku. Nie rozpoznawszy w Batmanie Bruce’a Penumbra zaczyna się cofać i nie zauważywszy krawędzi spada z budynku.

Bohater nie zdążył jej uratować. Ale kiedy chce zobaczyć jej ciało policjantka wyjaśnia mu, że zabójczyni spadała, aż nagle w pewnym momencie po prostu znikła. Chwilę później Batman przywołuje do siebie Harper. Nie jest zachwycony, że ta znowu nie trzymała się z dala od kłopotów, ale wręcza jej narzędzia, które zostawiła, żeby przynajmniej była w najmniejszym stopniu przygotowana, kiedy kłopoty ją znajdują.

Po powrocie do Wayne Manor w rozmowie z Alfredem Bruce zgadza się, że Harper jest sprytna i mądra, ale też lekkomyślna i niezależna, podobnie jak Damian.

Po nieudanej misji Mio zostaje przez swojego mistrza ukarana. Ra’s al Ghul ma bowiem do dyspozycji jeszcze wielu zabójców.

Autor: Q

“Territorial”

Scenariusz: John Layman
Rysunki: Andy Clarke
Kolor: Blond
Liternictwo: Taylor Esposito

Kirk Langstrom po wysłuchaniu porannych wiadomości jest przerażony, kiedy dowiaduje się, że pod jednym z mostów znaleziono rozszarpane ciała. Natychmiast udaje się na miejsce, gdzie dostrzega gniazdo nietoperzy, a to oznacza, że w nocy kiedy przemienia się w Man-Bata to jest jego także jego gniazdo.

W nocy Kirk wypija serum Man-Bata, żeby przyjrzeć się całej sprawie. Na miejscu znajduje zmutowanego psa, którego po walce zabija. Następnego dnia przy śniadaniu Kirk ponownie wysłuchuje wiadomości i wszystko jest dobrze aż do czasu gdy okazuje się, że zmutowany pies nie mógł zabić tych ludzi pod mostem, a to może oznaczać, że winnym jest Man-Bat. Ale jeśli tak, to dlaczego Kirk tego nie pamięta?

Autor: Q

Główna historia ma pewne intrygujące elementy. Powrót bohaterki z Dective Comics #0 i przeszłości Bruce’a oraz pozostającego w cieniu Ra’s al Ghula. Niestety przedstawienie zabójczyni posługującej się jakąś mistyczną sztuką cieni, mnie nie przekonuje. Działania Harper Row wydają się natomiast wrzucone na siłę. Podsumowując Batman tu za wiele do działania nie ma, bo nawet z zabójczynią rozprawił się dość niespodziewanie.

Swoje drobne plusy ma także dodatkowa historia z Man-Batem, w której nie brakuje odwołań do ostatnich wydarzeń z rożnych Bat-tytułów. Pomysł z pokazaniem Kirka słuchającego porannych wiadomości wprowadza nową tajemnicę, która jeszcze nie została rozwiązana. Czy sam dr Langstrom jest w stanie ją rozwiązać?

Powrót Mio i zaangażowanie Ra’s al Ghula to potencjał na coś znacznie większego. W 21. numerze nie wykorzystano jednak w pełni tych możliwości.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
0
4
minut
4
0
sekund
3
6

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293