Forum

Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,
DETECTIVE COMICS #21

Tytuły historii: Shadows and Ghosts; Territorial
Miesiąc wydania (okładka): Sierpień 2013 (USA)
W sprzedaży od: 05.06.2012 (USA)
Scenariusz: John Layman
Rysunki: Scott Eaton; Andy Clarke
Okładka: Jason Fabok i Jeromy Cox
Kolor: Jeromy Cox; Blond
Tusz: Jaime Mendooza
Liternictwo: Jared K. Fletcher; Taylor Esposito
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Harper Row wraz z Batmanem pracuje nad sprawą, która prowadzi z powrotem do „Detective Comics # 0”, ale czy Mroczny Rycerz jest gotów by przyjąć jej pomoc? Gościnnie rysunki autorstwa Scotta Eatona!

“Shadows and Ghosts”

Scenariusz: John Layman
Rysunki: Scott Eaton
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Jaime Mendooza
Liternictwo: Jared K. Fletcher

10 lat temu w Himalajach Mio, dziewczyna w której zakochał się Bruce, nie zginęła po tym jak zabiła jego mistrza. Wróciła do swojego tajemniczego mistrza i kontynuowała swój trening by zostać najlepszą na świecie zabójczynią.

Obecnie w Gotham City. Batman rozprawił się z grupą najemników, ale wiedząc, że w mieście przebywa obecnie na szczycie premier, podejrzewa, że ktoś mógł chcieć tylko odciągnąć jego uwagę.

W międzyczasie Harper Row w Wayne Tower monitoruje zużycia energii elektrycznej. Jej uwagę przekuwa jednak tajemnicza kobieta, która od pewnego czasu kręci się po okolicy. Kiedy zabójczyni przygotowuje się do realizacji swojego zadania Harper podąża za nią, ale szybko zostaje zauważona.

Alfred od dłuższego czasu mający oko na wydarzenia z Wayne Tower, gdzie przebywa premier, informuje o zaistniałej sytuacji Bruce’a. Zmuszony do jak najszybszej interwencji bohater wbija się do pomieszczenia gdzie znajdują się obie bohaterki swoim Batplane.

Głos tajemniczej zabójczyni, która przedstawia się jako Penumbra wydaje się być Batmanowi znajomy. Szybko też rozpoznaje jej styl walki oraz wykorzystywanie manipulacji energii cieni. Jednak dopiero kiedy Harper oświetla przy użyciu reflektorów pomieszczenie w którym walczą, Batman rozpoznaje w swojej przeciwniczce Mio. Słysząc swoje imię zabójczyni jest w szoku. Nie rozpoznawszy w Batmanie Bruce’a Penumbra zaczyna się cofać i nie zauważywszy krawędzi spada z budynku.

Bohater nie zdążył jej uratować. Ale kiedy chce zobaczyć jej ciało policjantka wyjaśnia mu, że zabójczyni spadała, aż nagle w pewnym momencie po prostu znikła. Chwilę później Batman przywołuje do siebie Harper. Nie jest zachwycony, że ta znowu nie trzymała się z dala od kłopotów, ale wręcza jej narzędzia, które zostawiła, żeby przynajmniej była w najmniejszym stopniu przygotowana, kiedy kłopoty ją znajdują.

Po powrocie do Wayne Manor w rozmowie z Alfredem Bruce zgadza się, że Harper jest sprytna i mądra, ale też lekkomyślna i niezależna, podobnie jak Damian.

Po nieudanej misji Mio zostaje przez swojego mistrza ukarana. Ra’s al Ghul ma bowiem do dyspozycji jeszcze wielu zabójców.

Autor: Q

“Territorial”

Scenariusz: John Layman
Rysunki: Andy Clarke
Kolor: Blond
Liternictwo: Taylor Esposito

Kirk Langstrom po wysłuchaniu porannych wiadomości jest przerażony, kiedy dowiaduje się, że pod jednym z mostów znaleziono rozszarpane ciała. Natychmiast udaje się na miejsce, gdzie dostrzega gniazdo nietoperzy, a to oznacza, że w nocy kiedy przemienia się w Man-Bata to jest jego także jego gniazdo.

W nocy Kirk wypija serum Man-Bata, żeby przyjrzeć się całej sprawie. Na miejscu znajduje zmutowanego psa, którego po walce zabija. Następnego dnia przy śniadaniu Kirk ponownie wysłuchuje wiadomości i wszystko jest dobrze aż do czasu gdy okazuje się, że zmutowany pies nie mógł zabić tych ludzi pod mostem, a to może oznaczać, że winnym jest Man-Bat. Ale jeśli tak, to dlaczego Kirk tego nie pamięta?

Autor: Q

Główna historia ma pewne intrygujące elementy. Powrót bohaterki z Dective Comics #0 i przeszłości Bruce’a oraz pozostającego w cieniu Ra’s al Ghula. Niestety przedstawienie zabójczyni posługującej się jakąś mistyczną sztuką cieni, mnie nie przekonuje. Działania Harper Row wydają się natomiast wrzucone na siłę. Podsumowując Batman tu za wiele do działania nie ma, bo nawet z zabójczynią rozprawił się dość niespodziewanie.

Swoje drobne plusy ma także dodatkowa historia z Man-Batem, w której nie brakuje odwołań do ostatnich wydarzeń z rożnych Bat-tytułów. Pomysł z pokazaniem Kirka słuchającego porannych wiadomości wprowadza nową tajemnicę, która jeszcze nie została rozwiązana. Czy sam dr Langstrom jest w stanie ją rozwiązać?

Powrót Mio i zaangażowanie Ra’s al Ghula to potencjał na coś znacznie większego. W 21. numerze nie wykorzystano jednak w pełni tych możliwości.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

za
dni
1
3
godzin
1
3
minut
0
1
sekund
5
9


za
dni
7
7
godzin
1
3
minut
0
1
sekund
5
9

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki