W sieci pojawiły się słabej jakości pierwsze zdjęcia z animowanej adaptacji słynnego komiksu Franka Millera “The Dark Knight Returns”.

Źródło: Man of BRONZE

W środę, 16 maja, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

  • NIGHTWING #9
    Nightwing, w ratuszu miejskim, staje do walki z kolejnym łotrem, który uważa się za Talona, gdy w życie zostaje wprowadzony plan Court of Owls – ale czy dowie się, co się dzieje, nim będzie za późno?
  • Czytaj dalej

Miło jest nam poinformować, że komiksowy sklep KiK, który organizuje Spotkania Komiksowe w Poznaniu kilka dni temu zmienił swoją lokalizację, zyskując sporo nowej przestrzeni, dzięki której będziecie mogli swobodniej przeglądać powiększającą się ofertę sklepu. KiK znajdziecie teraz dosłownie po drugiej stronie ulicy, a dokładniej na ulicy Św. Marcin 26.

ZDOBĄDŹ LUDZKICH ROZMIARÓW FIGURĘ BATMANA!

Wyjątkowa oferta wymiany tylko na swap.muve.pl!

Muve swap – nowoczesna platforma wymiany gier, filmów, sprzętu i wszystkiego, co chcesz – przygotowała nie lada gratkę. Tylko do końca maja w ofercie wymiany znalazła się figura Batmana ludzkich rozmiarów. Warto dodać, że jest to prawdziwa gratka dla fanów uniwersum, gdyż rzeczony model nie jest dostępny w żaden inny sposób – nie można go nigdzie kupić, jest to specjalnie przygotowana figura używana do promocji gry Batman: Arkham City!
Czytaj dalej

BATMAN AND ROBIN #9

Tytuł historii: Robin Hears a Hoo
Miesiąc wydania (okładka): Lipiec 2012 (USA)
W sprzedaży od: 09.05.2012 (USA)
Scenariusz: Peter J. Tomasi
Rysunki: Lee Garbett, Andy Clark
Okładka: Gleeson, Gray, Kalisz
Kolor:Tusz: Ray McCarthy, Keith Champagne
Liternictwo: Dezi Sienty
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Robin w pojedynkę walczy z Talonem, kiedy stawką staje się niebo Gotham City!

Po odebraniu wiadomości na temat ataku Talonów Damian chce jak najszybciej wrócić do Wayne Manror, by pomóc swojemu ojcu. Alfred jednak zleca mu inne zadanie. Młody bohater ma ochronić generała Benjamina Burrowsa.

Podczas przeprowadzanych ćwiczeń Burrows obserwując swoich ludzi przez noktowizor zauważa, że część z nich leży na ziemi. Generał nie ma pojęcia co się dzieje, dopóki na miejscu nie zjawia się Robin, który wyjaśnia, że to robota Talona, zabójcy, którego celem jest Burrows.

Chociaż żołnierze natychmiast zmieniają ślepaki na ostrą amunicję, to kule nie są wstanie zatrzymać szybko regenerującego się zabójcy. Generał nie chce opuszczać swoich ludzi, ale mając do wyboru śmierć albo życie, zgadza się odejść z Robinem, podczas gdy część jego ludzi, dla których honorem było służyć razem z Burrowsem, postawia jak najdłużej zatrzymać Talona.

Wykorzystując odrzutowy plecak Robinowi udaje się odlecieć z generałem, ale po chwili spotyka ich bardzo twarde lądowania, po tym jak na moment doczepił się do nich zabójca Court of Owls.

W lesie bohaterowie natrafiają na oddział generała, jednak blisko nich jest też Talon, który po drodze zabił dwójkę wczasowiczów. Jako, że Burrows jest nieprzytomny i ma złamaną nogę, Robin przejmuje dowództwo nad żołnierzami. I chociaż nie są oni zbyt przychylnie nastawieni do tego pomysłu, to kiedy Damian zdradza im, że w wieku 6 lat czytał prace Clausewitza i Jominiego zgadzają się wypełniać jego polecenia. Taktyka Damiana przynosi skutek, ale żołnierzom szybko kończy się amunicja, a wtedy nie pozostaje tylko bezpośrednia walka z bagnetami. Niestety mimo poświęcenia żołnierzy Talon wszystkich ich zabija, a po odrzuceniu Robina zbliża się do rannego generała.

Przykładowe StronyOkazuje się, że zabójca Court of Owls w 1778 roku podczas Wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych miał zabić szpiega Edwina Wilkinsa, który podjął się wykonania niebezpiecznej misji, pod warunkiem, że w razie jego śmierci jego rodzina zostanie otoczona opieką. Generał Waszyngton osobiście obiecał, że tak się stanie. Misja Wilkinsa powiodła się, ale tuż po jej wykonaniu został schwytany przez Brytyjczyków i uwięziony na fregacie stacjonującej w porcie w Gotham City. Kiedy amerykanom udało się schwytać kilku ważnych brytyjskich dowódców miało dojść do wymiany więźniów. Wtedy Court of Owls postanowiło zadbać o własne interesy i zleciło Talonowi zabić wszystkich krewnych Wilkinsa, tak by po jego śmierci mogli bez przeszkód przejąć kluczowy kawałek ziemi. Po zabiciu Edwina Talon poczekał do roku 1783, aż ziemia trafiła w ręce spadkobierców Wilkinsa, z zgładzeniem jego krewnych. Mimo odniesionych ran najmłodszemu synowi Edwina, Samuelowi, udało się przeżyć. Został wychowany przez rodzinę Burrowsów, przyjaciół Wilkinsów, a Court of Owsl zdobyło ziemię. Kiedy nadarzyła się okazja do zabicia ostatniego potomka Edwina Wilkinsa Talon specjalnie poprosiło o te zadanie.

By powstrzymać zabójcę Robin wbija w jego oko batarang wystrzelony z wyrzutni haków. Ale to za mało by poostrzyć Talona. Na szczęście Damianowi udaje się powiesić swojego przeciwnika na pobliskim drzewie, a następnie ścina jego głowę.

Autor: Q

Formuła przyjęta przez Tomasiego sprawdza się. Akcja rozgrywa się poza Gotham City i w żaden sposób niekłuci się z wydarzeniami z innych serii. Czytelnicy mają natomiast okazję bliżej przyjrzeć się postaci Robina. Jak Damian sam słusznie zauważa, ma on wiele wspólnego z Talonami. Też został wytrenowany by stać się zabójcą. Teraz jednak jego wyszkolenie i znajomość taktyk wojennych pomaga ocalić życie ważnego generała.

Powiązanie Benjamina Burrowsa z przeszłością Talona jest trochę naciągane, ale sama opowieść dotycząca Wojny o niepodległość Stanów jest wciągająca i świetnie zilustrowana przez Clarka. Od lat Court of Owls zlecała zabójstwa całych rodzin by tylko osiągnąć swój cel.

Zobaczyć jak Robin przejmuje dowództwo na grupą żołnierzy też jest bezcenne. Stracie pomiędzy Damianem a Talonem nie zajmuje zbyt wiele miejsca, ale finał ich walki jest taki jak można by się spodziewać po chłopaku wychowanym na zabójcę. Damian nie patyczkuje się tylko przy nadarzającej się okazji ścina swojemu przeciwnikowi głowę.

Batman and Robin #9 nic specjalnego nie wnosi do całego crossoveru, ale też nie zawiera żadnych rażących błędów. Po porostu jest to przeciętna historia z kilkoma godnymi uwagi elementami.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

| 2011 | 2012 | 2013 |


BATMAN AND ROBIN #9

Tytuł historii: Robin Hears a Hoo
Miesiąc wydania (okładka): Lipiec 2012 (USA)
W sprzedaży od: 09.05.2012 (USA)
Scenariusz: Peter J. Tomasi
Rysunki: Lee Garbett, Andy Clark
Okładka: Gleeson, Gray, Kalisz
Kolor:Tusz: Ray McCarthy, Keith Champagne
Liternictwo: Dezi Sienty
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


Poprzednia Strona

BATGIRL #9

Tytuł historii: In the Line of Fire
Miesiąc wydania (okładka): Lipiec 2012 (USA)
W sprzedaży od: 09.05.2012 (USA)
Scenariusz: Gail Simone
Rysunki: Ardian Syaf
Okładka: Syaf, Cifuentes i Arreola
Kolor:Tusz: Vincente Cifuentes
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Batgirl, by chronić życie swojego ojca – komisarza Gordona, walczy z Court of Owls!

Listopad 1944 rok, Japonia. Młoda Ayumi wraz z innymi dziewczętami przygotowuje balonowe bomby, które dzięki strumieniom powietrznym mają dotrzeć do USA.

Gotham City, rok 1946. W cyrku Haleya Court of Owls zainteresowało się młodą akrobatką, Mary, która w wyniku balonowych bomb straciła swoją rodzinę. Chociaż dziewczyna nie ma języka, a jej twarz jest mocno zdeformowana, to dla Court of Owls najważniejsze są jej umiejętności.

Wszystko zaczęło się od balonowej bomby, która wybuchła w jednej z dzielnic miasta. Batgirl jest w trakcie walki z Talonką, która w swoich ruchach pod wieloma względami przypomina Nightwinga. Chociaż Mary ma okazję by zepchnąć Barbarę z dachu, to tego nie robi, bo ma inne zadanie.

Podczas przechadzki komisarz Gordon spotyka tajemniczego mężczyznę, który opuszcza monetę z logo Court of Owls i stwierdza, że należy ona do Jamesa. Ostrzega go, by się nie odwracał, odzywał, ani nie sięgał po broń, bo wtedy jego córka zginie. Sugeruje mu pozostanie w swoim biurze, podczas gdy wielu wpływowych mieszkańców będzie ginąć, bo w innym wypadku jego córkę spotka podobny horror, co trzy lata temu. Chociaż funkcjonariusze informacją komisarza o pewnych zajściach, to Jim nie podejmuje żadnych działań.

Przykładowe StronyPo powrocie do swojego mieszkania Barbra przygląda się kawałkowi papieru jaki udało jej się wyrwać tajemniczej przeciwniczce. Znajduje się na nim japoński napis „listopad 1944”. Bohaterka od razu przypomina sobie o balonowych bomach, które podczas II Wojny Światowej przygotowali Japończycy.

Wraz za napływem kolejnych niepokojących raportów, komisarz Gordon postanawia zacząć działać. Natychmiast chce ostrzec Barbarę, ale kiedy wybiera jej numer telefonu w słuchawce odzywa się głos tajemniczego mężczyzny, który ostrzegał go by nie podejmował żadnych działań. Do komisariatu policji nadlatują balonowe bomby.

Batgirl odbiera wiadomość od Alfreda na temat ataku Talonów. Teraz wszystko nabiera dla niej sensu.

Chociaż cały komisariat płonie od balonowych bomb, komisarz Gordon za wszelką cenę postanawia dotrzeć na dach by włączyć Bat-sygnał. Uważa, że mieszkańcom potrzebna jest nadzieja.

Batgirl dostrzega swoją przeciwniczkę, której misją jest zabicie Gordona. Podczas walki Barbara wie już, że Talony bardzo szybko się regenerują, dlatego zrzuca Mary z dachu wprost na jedną z nadlatujących bomb. Umierająca dziewczyna w odpowiedzi na pytanie Batgirl, dlaczego ta jej nie zabiła, kiedy miała okazję, pisze krwią na chodniku: „Też miałam maskę. Rozumiem”.

Komisarzowi Gordonowi udaje się włączyć Bat-sygnał, ale na niebie nie pojawia się symbol nietoperza, ale sowy. Court of Owls od początku chciało by James włączył sygnał.

Widząc symbol Court of Owls, Batgirl obawia się, że walka o Gotham City została przegrana.

Autor: Q

Na liście celów Court of Owls nie mogło zabraknąć sojusznika Batmana, komisarza Gordona. Tylko zamiast otwarcie go zaatakować, jeden z wysłanników Court of Owls spotyka się z nim na ulicy, by go ostrzec o zbliżających się morderstwach, tak by ten nie podjął żadnych działań, bo inaczej coś złego spotka jego córkę. Po co ostrzegać komisarza? Gdyby od razu go zabić, to w działania policji wkradłby się jeszcze większy chaos. Dla Gordona przewidziana została zupełnie inna rola. Wiadomo, że uparty komisarz nie pozwoli, że bezkarnie mordowano wpływowych mieszkańców i że włączy Bat-sygnał. Tylko, że tym razem to nie Bat-sygnał, ale Owl-sygnał. Cała intryga służy tylko temu, by na niebie pojawił się symbol Court of Owls. Abstrahując już od tego, że ktoś inny oprócz Gordona mógłby włączyć Bat-sygnał, to także przecież widząc, co wyświetla się na niebie komisarz powinien od razu go wyłączyć. Jednak nic takiego nie czyni. Niech mieszkańcy Gotham dowiedzą się o Court of Owls, która za pomocą bombowych balonów zaatakowała komisariat policji.

W numerze oczywiście pojawia się także Talon, ale bynajmniej jej zamiarem nie jest zabicie Gordona, bowiem ktoś musi włączyć Bat-sygnał. Zabójczyni nawet na chwilę bezpośrednio nie zagraża komisarzowi. Czyżby jej jedyną pracą było przygotowanie balonowych bomb? Na pewno nie była to walka z Batgirl, której mimo nadarzającej się okazji nie zabiła. Dlaczego? Bo Barbara tak samo jak ona nosi maskę.

Po przeczytaniu pierwszych stron może się wydawać, że Batgirl #9 będzie dobrym numerem. Niestety szybko się okazuje, że cofnięcie się do czasów II Wojny Światowej i pokazanie jak Court of Owls rekrutowało Talonów z cyrku Haleya tak naprawdę nic nie znaczy. Całość mimo ładnych rysunków ma zbyt wiele niedorzeczności i jeśli zacznie się bliżej przyglądać pewnym zachowaniom bohaterów to jest coraz gorzej.

Ocena: 2,5 nietoperka

Autor: Q

Kotobukiya zaprezentowała nowe statuetki przedstawiające Batmana z filmu “The Dark Knight Rises”, na których bohater trzyma wyrzutnie haków albo miotacz EMP. Wykonane z wielką dbałością o szczegóły statuetki, w skali 1:6, wyrzeźbione zostały przez MIC, mają 15 cali wysokości (38,1 cm) i trafią do sprzedaży w listopadzie tego roku.
Czytaj dalej

| 2011 | 2012 | 2013 |


BATGIRL #3

Tytuł historii: A Breath of Broken Glass
Miesiąc wydania (okładka): Styczeń 2012 (USA)
W sprzedaży od: 09.11.2011 (USA)
Scenariusz: Gail Simone
Rysunki: Ardian Syaf
Tusz: Vicente Cifuentes
Okładka: Adam Hughes
Kolor: Ulises Arreola
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

Opis i recenzja


BATGIRL #9

Tytuł historii: In the Line of Fire
Miesiąc wydania (okładka): Lipiec 2012 (USA)
W sprzedaży od: 09.05.2012 (USA)
Scenariusz: Gail Simone
Rysunki: Ardian Syaf
Okładka: Syaf, Cifuentes i Arreola
Kolor:Tusz: Vincente Cifuentes
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


BATGIRL #13

Tytuł historii: A Blade of Memory
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2012 (USA)
W sprzedaży od: 10.10.2012 (USA)
Scenariusz: Gail Simone
Rysunki: Ed Benes
Okładka: Greg Capullo i FCO Plascencia
Kolor:Tusz: Ed Benes
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


Poprzednia Strona

Podczas odbywającej się kolejnej edycji Festiwalu Komiksowa Warszawa ze stoiska Egmontu można było dowiedzieć się kilku rzeczy na temat zbliżających się premier komiksowych z Batmanem w Polsce.
Tak oto w lipcu tego roku, w twardych oprawach i przed premierą “The Dark Knight Rises” pojawią się takie komiksy jak “Powrót Mrocznego Rycerza” (kolekcja “Mistrzowie Komiksu”) z tłumaczeniem zrobionym od nowa, “Batman: Najlepsze opowieści” oraz “Batman: Nawiedzony Rycerz”. Potwierdzono również dodruk albumu “Joker”, który niedawno znowu pojawił się w ofertach sklepowych. Nie ma jednak takich planów jeśli chodzi o “Batman: Zabójczy Żart”. Ponowne wydanie “Batman: Rok Pierwszy” była tylko plotką.

Z kolei po festiwalu przewijała się inna, bardzo ciekawa wieść, którą należy traktować na razie jako plotkę – prawdopodobnie jeszcze tej jesieni w Polsce ukaże się wydanie zbiorcze “The Court of Owls”, które zawiera pierwszych 6 zeszytów z nowej serii “Batman” pisanej przez Scotta Snydera po odświeżeniu uniwersum DC. Scenarzysta  ma być również prawdopodobnym gościem na kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
3
minut
4
5
sekund
0
1

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293