Na oficjalnym blogu DC Comics można się już zapoznać z zapowiedziami Bat-tytułów na czerwiec 2013.

"The Zero Year"BATMAN #21
Scenariusz SCOTT SNYDER
Scenariusz dodatkowej historii SCOTT SNYDER i JAMES TYNION IV
Rysunki GREG CAPULLO i DANNY MIKI
Rysunki w dodatkowej historii RAFAEL ALBUQUERQUE
Okładka GREG CAPULLO
1:25 Alternatywna okładka MIKEL JANIN
1:100 B&W Alternatywna okładka GREG CAPULLO
W sprzedaży od 12 czerwca• 40 pg, FC, $3.99 US • RATED T
Bądźcie świadkami nowego originu Mrocznego Rycerza w The New 52 w BATMAN: ZERO YEAR! Niespodziewane zwroty akcji czekają na każdy rogu, kiedy Bruce Wayne podejmuje ostatnie kroki by wypełnić swoje przeznaczenie! W dodatkowej historii, dowiedz się jak odmienne było Gotham City w tych niebezpiecznych czasach.


Czytaj dalej

"The Zero Year"Mimo że wciąż brak zapowiedzi dla tytułów związanych z Batmanem na czerwiec, to do internetu trafiła wieść o tym, czego możemy się spodziewać w głównej serii – “Batman”.

W czerwcu 2013 roku Scott Snyder wraz z Gregiem Capullo rozpoczną 11 częściową historię pod tytułem “The Zero Year”. Nowa opowieść ma pokazać jak ukształtował się Batman w realiach odświeżonego uniwersum DC Comics, jak zbudował jaskinię oraz jego pierwsze starcie z super złoczyńcą. Snyder zapewnił jednak, że nie będzie to mieszanie w treści “Batman: Year One”.

Źródło:  The Washington Post

W ramach czerwcowych zapowiedzi DC Comics poznaliśmy już szczegóły dotyczące 1. numeru nowej serii “Batman/Superman”.

Batman/Superman #1BATMAN/SUPERMAN #1
Scenariusz GREG PAK
Rysunki i okładka JAE LEE
1:100 B&W variant cover - JAE LEE
1:25 BATMAN variant cover - KENNETH ROCAFORT
1:25 SUPERMAN variant cover - GUILLEM MARCH
W sprzedaży od 5 czerwca

Nowa epopeja rozpoczyna się wraz z debiutem tej nowej regularnej serii! Nie przegap pierwszego brzemiennego w skutkach spotkania Batmana i Supermana The New 52!

Czytaj dalej

"Batman" z lat 60-tychCzy w jednym z odcinków “Batmana” pojawiły się aluzje do sponsorów serialu?
Tak

W 2. sezonie scenarzysta Robert Mintz wpadł na dziwaczny pomysł na odcinki “The Black Widow Strikes Again”/”Caught in the Spider’s Den”, w których Tallulah Bankhead w roli Black Widow wykorzystuje maszynę do prania mózgów by napadać na banki. Cała historia jest bowiem pełna różnych odniesień do ówczesnych sponsorów serialu.
Czytaj dalej

Maska Batmana z "Batman and Robin"Maska i kaptur noszony przez George’a Clooneya w “Batman and Robin”, 7-częściowy kostium (maska, spodnie, buty, top, rękawice itp.) Catwoman noszony przez Helly Berry oraz wiele innych pamiątek zostało podarowanych w piątek National Museum of American History. Wśród rzeczy, które trafiły do muzeum znalazła się również tablica rejestracyjna motocyklu z “Batman & Robin”, złoty bilet z “Charlie and the Chocolate Factory” oraz płaszcz noszony przez Bette Davis w “Now, Voyager”.

Źródło:
Los Angeles Times

Batman w "The Dark Knight Rises"Brytyjski magazyn filmowy Empire ogłosił nominacje do swoich nagród. “The Dark Knight Rises” został nominowany w 3 kategoriach.

NAJLEPSZY FILM

  • Django Unchained
  • Marvel Avengers Assemble
  • Skyfall
  • The Dark Knight Rises
  • The Hobbit: An Unexpected Journey

Czytaj dalej

Bruce Wayne w "The Dark Knight Rises"Ogłoszono nominacje do tegorocznych MTV Movie Awards, wśród nominowanych filmów nie zabrakło “The Dark Knight Rises”, który uzyskał 5 nominacji w 4 kategoriach.

FILM ROKU:

  • “Django Unchained”
  • “Silver Linings Playbook”
  • “Ted”
  • “The Avengers”
  • “The Dark Knight Rises”

Czytaj dalej

Justice LeaguePo wczorajszych doniesieniach nie długo musieliśmy czekać na kolejne. Jak to bywa z różnymi niepotwierdzonymi informacjami nigdy nie wiadomo, które się sprawdzą. Według źródeł CBM Christopher Nolan faktycznie będzie w pewien sposób zaangażowany w “Justice League”, ale do roli Batmana ma zostać wybrany inny aktor niż Christian Bale. Za produkcję odpowiadać mają Deb Snyder i Zack Snyder, który być może zajmie się również reżyserią.
Czytaj dalej

BATMAN Trybunał sów

Nowy, potężny jak żaden inny dotąd, wróg chce wyrównać z Batmanem stare porachunki. Premiera wydarzenia wydawniczego USA „Batman. Trybunał sów” już w polskich księgarniach.

"Batman: Trybunał Sów, tom 1" - okładkaW 2011 roku wydawnictwo DC Comics rozpoczęło wydawanie aż pięćdziesięciu dwóch nowych serii komiksowych. Tym samym przygody znanych od dziesięcioleci kultowych postaci komiksu i popkultury zaczęły się oficjalnie od początku. Rewolucyjny zamysł wydawców pozwala wszystkim fanom komiksu poznawać Batmana, Supermana czy członków Ligi Sprawiedliwych bez oglądania się na ich zawiłą przeszłość. Autorzy serii twórczo i ambitnie podeszli do wymagającego tematu, pozostawiając główne rysy osobowości i atrybuty postaci, a jednocześnie rozbudowując ich charakterystyczne światy.
Czytaj dalej

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #39

Tytuł historii: I Hate It When He Does That, part 2
Data wydania: 28.02.2013 (USA)
Scenariusz: Joshua Williamson
Rysunki: Wes Craig
Okładka: Wes Craig
Kolor: Lee Loughridge
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Alfred raczej nie chciałby się znaleźć pomiędzy skorumpowanymi glinami i bandą rebeliantów, ale młody Bruce Wayne jest zdeterminowany by uratować dziewczynę, która znalazła się między młotem i kowadłem.

W przebraniu tajlandzkich kelnerów Bruce’owi i Alfredowi udaje się podsłuchać rozmową Brekke’a z podwładnymi na temat ich zamiarów wobec Mekhali. Opiekun młodego panicza uważa, że już czas na powrót do Gotham, bo zaangażowanie się w sprawy skorumpowanych policjantów może być ponad ich możliwości. Bruce pragnie jednak jeszcze raz spotkać dziewczynę, która zrobiła na nim tak kolosalne wrażenie. Alfred zgadza się pomóc ją odnaleźć, ale tylko po to, by ten mógł się pożegnać.

Wiedząc, że policja jest coraz bliższa odnalezienia Mekhali Bruce postanawia, że najłatwiej będzie ich śledzić i sprawdzić czy są na właściwym tropie. Domyśla, że w takiej sytuacji na pewno będzie funkcjonariuszy obserwować również sama poszukiwana dziewczyna. Plan przyszłego Batmana sprawdza się perfekcyjnie i odnajduje on Mekhale, która bezpiecznie z dachów budynków obserwowała działania policjantów.

Kolejne spotkanie z dziewczyną jest dla Bruce’a tak stresujące, że ten przedstawia się jako Alfred. Walcząc z nią zyskuje jej szacunek, dzięki czemu dziewczyna zdradza mu, że walczyć nauczył ją jej ociec, i że jej imię oznacza „boginię księżyca”. Po tym jak Mekhala zrzuca Bruce’a z budynku sama zostaje złapana przez policjantów. Alfred nie pozwala jednak by Bruce interweniował, gdyż jest to zbyt niebezpieczne.

Przez pojawienie się Bruce’a Mekhala na chwilę straciła koncentracje i dała się zauważyć policjantom. Młody panicz ma poczucie winy i postanawia odbić dziewczynę. Chociaż Alfred nie jest z tego powodu zachwycony, to zgadza się pomóc Wayne’owi, bo przecież dla miłość robi się wiele rzeczy.

Pod osłoną nocy Bruce’owi udaje się dotrzeć do celi dziewczyny i ją uwolnić. Niestety policja przypuszczała, że ojciec Mekhali przybędzie jej na ratunek i tym samym wszystkie oddziały były przygotowane do akcji. Kiedy włącza się alarm grupa funkcjonariuszy rusza w pościg za młodymi bohaterami, a Alfred zostaje aresztowany.

Autor: Q

Młodzieńcze lata Bruce’a są nie mniej interesujące niż jego działania w roli Batmana. Cała opowieść jest bardzo przyjemne. Może nie ma w niej czegoś specjalnie zaskakującego, ale możliwość zobaczenia jak młody Bruce potrafił przewidzieć pewne ludzkie zachowania jest bezcenna. Już za młodu w Wayne’ie dostrzec można było intelekt, z którego słynie Batman.

Batman zazwyczaj walczy z różnego rodzaju złoczyńcami, a tym razem mamy okazję zobaczyć jak bohater radzi sobie ze zwykłymi przeciwnikami. Skorumpowani policjanci to na pozór nic nadzwyczajnego. Ale kiedy jest się młodym chłopcem i nie ma się pod ręką różnych gadżetów, to taka sytuacja nie jest już tak prosta.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
9
godzin
2
3
minut
5
2
sekund
0
6

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293