BATMAN #32

Tytuł historii: Savage City, Part 3
Miesiąc wydania (okładka): Sierpień 2014 (USA)
W sprzedaży od: 26.06.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Okładki: Greg Capullo, Danny Miki, FCO Plascencia; Tony Moore; Jim Fletcher
Kolor: FCO Plascencia
Tusz: Danny Miki
Liternictwo: Steve Wands
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Przedostatni numer ZERO YEAR! Batman jest jeden krok bliżej od zakończenie rozgrywki z Riddlerem, kiedy ostatni rozdział ZERO YEAR: SAVAGE CITY zbliża się do oszałamiającego finału!

Bruce daje bezdomnemu sporo gotówki, gdyż potrzebuje nowego kamerdynera i ma dla niego pewne zadanie.

Batman próbuje się dostać z powietrza do kryjówki Riddlera, która wedle namierzonego sygnału znajduje się w Old Wayne Tower, podczas gdy Gordon i ludzie z oddziału specjalnego przedzierają się przez zalane kanały. Niestety Bruce za późno się orientuje, że zostali przechytrzeni przez Nygmę, który już wysłał swoje roboty by ich zlikwidować. Co gorsza wojskowi planowali wysłać sygnał do ataku bombowego jak tylko uda im się namierzyć Riddlera, ale to on go przechwycił, i to teraz bohaterowie są w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Batmanowi udaje się uratować Foxa, ale przez brak kontaktu z Gordonem i z oddziałem Seals, nie może ich ostrzec. Przeglądając jednak mapę z zapisami sygnału Riddlera, Bruce dostrzega pewien wzór.

Batman wreszcie odnajduje Riddlera, przy wielkim sfinksie w muzeum, ale Nygma jeszcze nie jest gotowy by zakończyć tę grę.

Autor: Q


Gonitwa za sygnałem by namierzyć Riddlera nie jest niestety niczym wciągającym. Już nawet tło całej historii, czyli Batman bez swoich gadżetów i Gotham City pod pełną kontrolą złoczyńcy, tak nie porywa. Warstwa graficzna cały czas stoi na wysokim poziomie, ale sama historia pozostawia wiele niedosytu. Są interesujące momenty jak chociażby początkowa scena, w której Bruce angażuje do czegoś bezdomnego, co pewnie okaże się jego asem w rękawie podczas starcia z Riddlerem. O ile czytelnicy są zapewne pewni, że Batman i tak na końcu będzie triumfować, to już sam Bruce nie jest o tym tak mocno przekonany. To dla niego dopiero pierwsze kroki w bohaterskiej karierze i niewątpliwe będzie to ważna lekcja. Niestety cała ta potyczka trwa za długo i nawet zbliżające się niebezpieczeństwo w postaci ataku bombowego nie wywołuje takich emocji jak powinno. Złoczyńca okazał się sprytniejszy od wszystkich i Bruce zdecydowanie jeszcze nie zasłużył na miano “największego detektywa na świcie”.

Być może ostateczne starcie Batmana z Riddlerem będzie ciekawsze, bo najwyraźniej bohater na to czeka, skoro ponownie pozwala sobie na udział w grze, w której zasady ustala Edward, zamiast go zneutralizować przy pierwszej okazji.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Scoot McNairyDo obsady filmu “Batman v Superman: Dawn of Justice” dołączył Scoot McNairy, który z Benem Affleckiem pracował przy “Argo”. Oficjalnie Warner Bros. nie potwierdza zaangażowania aktora, ani tym bardziej nie zdradza kogo miałby zagrać. Podobno wszyscy pracownicy obiecali zachować w ścisłej tajemnicy informacje o roli McNairy’ego.

Jeśli jednak wierzyć plotkom, to może chodzić o rolę Dicka Graysona aka Nightwinga.

Źródła: Deadline, The Wrap, El Mayimbe – Twitter


Tytuł odcinka: “FALL”
Data premiery: 18 lutego 2013 (DVD)
Reżyseria: Sam Liu
Scenariusz: Mark Banker
Twoja ocena:
GD Star Rating
loading...

Obsada:
Anthony Ruivivar
Sumalee Montano
J.B. Blanc
Jason Marsden
Lance Reddick
Paul Nakauchi
Matthew Lillard
Finola Hughes
Abraham Benrubi
Batman/Bruce Wayne
Tatsu Yamashiro/Katana
Alfred Pennyworth, Batcomputer
młody Bruce Wayne
Ra's al Ghul
Edogawa Yamashiro
Jason Burr
Lady Shiva
Zbir

Z siłą Ligi Zabójców, Ra’s al Ghul przybywa do Gotham i kradnie Ion Cortex na własny użytek. I nawet Batman nie jest w stanie go powstrzymać.

Jeden z lepszych odcinków. Na scenie pojawia się Ra’s al Ghul, który nie tylko jest godnym przeciwnikiem Batmana, ale ma też zaszłości z Alfredem. Retrospekcje to najciekawsze wątki Fall. Mamy okazję bliżej przyjrzeć się agentowi Pennyworthowi i jego związkom z rodziną Tatsu. Nie brakuje także młodego Bruce’a Wayne’a, który z pomocą Alfreda stara się porodzić ze stratą rodziców. Być może podobne relacje pomiędzy bohaterami zobaczymy w serialu Gotham, gdzie to wierny lokaj będzie pierwszym, który szkolić będzie przyszłego Batmana.


Jeśli zastanawialiście się, czy zawsze ulice Gotham są puste, to ten odcinek udowadnia, że tak nie jest. Animacja jednak cały czas sprawia wrażenie, że otoczenie jest jakby bez życia. Po raz kolejny atutem okazuje się być pomysł na główny wątek, w którym poszczególne odcinki tworzą większą całości. Dzięki takiemu zabiegowi mamy możliwość zobaczenia jak rozwijają się relację pomiędzy bohaterami, chociażby Tatsu z Burrem, oraz możemy liczyć na niespodziewane zakończenie, w którym bohater wcale nie musi triumfować.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • Odcinek swoją premierę miał wraz z wydaniem DVD Beware The Batman – Season One, Part One: Shadows Of Gotham 18 lutego 2014 roku.

CYTATY:

Ra’s al Ghul: Don’t blame yourself, Agent Pennyworth. You came closer to finding me than any before you. But you never had a chance. You are just a man and I am Ra’s al Ghul.

Alfred: This isn’t your fault. No one can foresee everything. Not even you.
Batman: You’ve been telling me that since I was a kid.
Alfred: And it never quite sunk in.

Alfred: You can do better than that, Master Wayne.
Young Bruce: That wasn’t fair.
Alfred: That’s why it’s called an unfair advantage.Dziś mogliśmy już obejrzeć plakat prezentujący panoramę Gotham, a teraz możemy przyjrzeć się poszczególnym bohaterom serialu “Gotham”:
James Gordon
Detektyw James Gordon (Ben McKenzie): idealista, nowy w mieście; dobry glina obarczony cynicznym partnerem (Donal Logue), chce grać zgodnie z zasadami, w mieście, w którym nie ma żadnych zasad.
Czytaj dalej

GothamW wydanych dzisiaj komiksach DC Comics zamieszczono reklamę serialu “Gotham”, prezentującą panoramę miasta Batmana.

GOTHAM przedstawia genezę największych superzłoczyńców i bohaterów DC Comics, odkrywa zupełnie nowy rozdział, który nigdy wcześniej nie został opowiedziany. Od producenta wykonawczego/scenarzysty Bruno Hellera (“The Mentalist,” “Rome”), GOTHAM śledzi losy jednego policjanta, który wspina się na kolejne szczeble kariery w niebezpiecznie skorumpowanym mieście balansującym na krawędzi zła oraz kroniki narodzin jednego z najbardziej popularnych superbohaterów naszych czasów.

Premiera “Gotham” jesienią.

Źródło: BleedingCool

W “Arrow” pojawiło się już wiele postaci związanych z uniwersum Batmana, ale nie bohater Gotham City. Nie brakowało też plotek dotyczących postaci Nightwinga, jednak te okazały się tylko plotkami. Nie mniej jednak w pilotowym odcinku “Flasha” wreszcie otrzymaliśmy niewielkie, ale bezpośrednie odniesienie, że Wayne istnieje w tym uniwersum. Wszystko za sprawą nagłówka – “WayneTech/Queen Inc. Merger Complete”, zamieszczonego w wydaniu z The Central City Citizen z 25 kwietnia 2024 roku. Jak widać twórcy dają sobie jeszcze sporo czasu na ewentualne wprowadzenie postaci Bruce’a Wayne’a.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
5
minut
4
5
sekund
3
9

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293