BATMAN ETERNAL #31W środę, 5 listopada, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

 • BATMAN ETERNAL #31
  Takiego połączenia sił nigdy się nie spodziewaliście – Alfred Pennyworth i… Bane?!
 • DC COMICS ESSENTIALS – BATMAN YEAR ONE SPECIAL EDITION #1
 • DETECTIVE COMICS #36
  W 2. części „Terminal”, wysiłki Batmana, by zatrzymać zarazę na lotnisku w Gotham nie idą zgodnie z planem!

Czytaj dalej

SZPON, TOM 1: UTRAPIENIE SÓW

Data wydania: 3 listopada 2014
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV
Rysunki: Juan Jose Ryp, Guillem March
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor, kredowy
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Ilość stron: 192
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 75,00 zł

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Pierwszy tom nowej serii wydawanej w ramach kolekcji Nowe DC Comics. Calvin Rose, tytułowy Szpon, od dziecka szkolony był na zabójcę. Miał wypełniać rozkazy bogatych, wpływowych i kompletnie pozbawionych miłosierdzia osobników wchodzących w skład Trybunału Sów. Pewnego dnia Calvin jednak przejrzał na oczy i przeciwstawił się swoim panom. Od tamtej pory musiał się ukrywać… aż wreszcie po latach zapragnąć wrócić do domu. Trybunał Sów zadeklarował wojnę Batmanowi i przegrał. Przetrwało jedynie kilku członków armii Szponów jednak każdy z nich jest jak żywa maszyna do zabijania. Nadeszła pora, by Calvin Rose wraz z gromadką sprzymierzeńców przystąpił do kontrataku i zakończył rządy terroru Trybunału. Co się jednak stanie, gdy inne Szpony ponownie zaczną na niego polować? Album autorstwa Scotta Snydera (Batman: Śmierć rodziny) i Jamesa Tyniona IV, ilustrowany przez Guillema Marcha (Catwoman), to pełna akcji historia człowieka, którego misją jest powstrzymanie za wszelką cenę potworów w ludzkiej skórze członków Trybunału Sów!


Wydanie powstało na podstawie komiksu: TALON VOL. 1: SCOURGE OF THE OWLS.


 
BATMAN ETERNAL #30

Tytuł historii: From a High
W sprzedaży od: 29.10.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, Kyle Higgins i Tim Seeley
Rysunki: Fernando Pasarin
Okładka: Clay Mann, Romulo Fajardo jr.
Kolor: Blond
Tusz: Matt Ryan
Liternictwo: Steve Wands
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Ostatni raz kiedy Deacon Blackfire przejął kontrolę na Gotham City, Batman prawie zginął… Jak teraz poradzi sobie miasto, kiedy ten włada niewyobrażalną mocą?

Coś złego dzieje się w Arkham i Batman nie może już dłużej tego ignorować. Nim jednak zacznie działać musi uratować samolot pasażerki, który po przelocie nad Azylem ma problemy.

Rytuał Blakfire’a dopełnił się i ten jest teraz gotów na zemstę. Najpierw jednak będzie musiał się zmierzyć ze Spectre, który raz dwa pozbawia swojego przeciwnika magicznej siły i tym samym unieszkodliwia go. Niestety okazuje się, że Blakfire trzymał całe Arkham w całości, a teraz wszystko zaczyna się rozpadać. Po chwili cała placówka zapada się pod ziemie. Batman śpieszy na pomoc ocalałym, ale tego tragicznego dnia wiele osób nie przeżyje. Natychmiastowej pomocy potrzebuje też Batwing. Chociaż policja chce aresztować Batmana, to ten rusza w głąb ziemi by sprawdzić, czy ktoś w Akrham ocalał. Na miejscu natrafia od razu na Córkę Jokera, która ma przyczepioną bombę.

Autor: Q


W porównaniu do poprzedniego numeru jest znacznie lepiej, ale bynajmniej nie oznacza to, że otrzymaliśmy jakąś wyjątkowo dobrą historię. Batman Eternal #30 przejdzie do historii, jako ten numer w którym zmieszczone zostało Arkham Asylum. Wobec takich wydarzeń nie można przejść obojętnie. Szkoda, że całość musiała mieć jakieś podłoże nie z tego świata, takie elementy nie zawsze pasują do świata Mrocznego Rycerza. Jak już jesteśmy przy tych niestworzonych rzeczach, to warto wspomnieć Blackfire’a, który miał być niewiadomo kim, a okazał nie godnym przeciwnikiem dla Spectre. Wydaje się, że wszystko tak długo przeciągnięto, by w Arkham mógł znaleźć się Alfred i by ostetecznie nic nie powstrzymało zniszczenia słynnej placówki.

Arkham Asylum zasłużyło na lepsze pożegnanie. To Joker, czy inny słynny złoczyńca powinien wysadzić je w powietrze, a tak mamy, to co mamy. Z numeru na numer seria zaczyna, co raz bardziej nudzić. Czy interesuje nas los pogrzebanego Batwinga. Nie. Pozostaje jeszcze wiele nie wyjaśnionych rzeczy, ale dotrwanie do końca serii może być momentami trudniejsze niż można się było się tego spodziewać po udanym początku.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

"Batman: Eternal #1" okładkaWczorajszego dnia odbyła się sesja pytań i odpowiedzi ze scenarzystą Scottem Snyderem za pośrednictwem serwisu reddit. Wśród odpowiedzi znaleźć można następujące, ciekawe informacje:

 • postać Lincolna Marcha powróci,
 • jeśli Snyder wraz z Gregiem Capullo pozostaną nadal przy serii “Batman” po 50 numerze, to możemy spodziewać się historii z Two-Facem oraz Pingwinem,
 • “Batman Eternal” zakończy się w marcu, lecz kolejny rok cotygodniowej serii rozpocznie się po przerwie (prawdopodobnie chodzi o kwietniową przeprowadzkę biura DC Comics),
 • Snyder wspomniał żartobliwie, że na życzenie fanów w trwającej właśnie historii “Endgame” pojawi się… Crazy Quilt.

Źródło: reddit

Joel SchumacherJakiś czas temu informowaliśmy was o powrocie Joela Schumachera do postaci Batmana w formie komiku na podstawie oryginalnej wizji trylogii filmów reżysera (klik).

Jak się okazuje, plotka się nie sprawdziła. Schumacher zaprzeczył tej informacji podczas festiwalu scenarzystów w Londynie. Z kolei Dustin Nguyen, domniemany ilustrator projektu, także poinformował, że nie pracuje nad tym komiksem.

Mimo to, do Bleeding Cool nadal dochodzą głosy o tym, że w DC Comics mówi się o takim pomyśle na miniserie.

Źródła: Bleeding Cool (1, 2), Tumblr Dustina Nguyena

Na naszym kanale w serwisie YouTube pojawił się kolejny film, który jest piątym odcinkiem serii “Nietoperzowa Biblioteczka”. Znajdziecie w nim rozpakowywanie oraz omawianie specjalnego, amerykańskiego wydania tomu “Death of the Family” serii “Batman” z New 52, który zawiera specjalną maskę Jokera. Zapraszamy do oglądania i komentowania!

Oswald Cobblepot w "Gotham"FOX udostępnił kolejny materiał video promujący serial “Gotham”. Skupia się on postaci Oswalda Cobblepota, który w końcówce ostatniego odcinka wprowadził wiele zamieszania. Członkowie obsady serialu opowiadają o konsekwencjach działań przyszłego Pingwina i jego wpływu na innych bohaterów.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
0
minut
1
0
sekund
4
3

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293