Sal MaroniDo obsady serialu “Gotham” dołączył David Zayas (“Dexter”), który wcieli się rolę Salvatore Maroniego, jednego z najgroźniejszych gangsterów w Gotham City.

W komiksach Maroni rywalizował o wpływy w Gotham z rodziną Falcone i odpowiedzialny był za oblanie kwasem Harveya Denta, który po tym wypadku został Two-Face’em.

Źródło: Deadline

"Batman: Assault on Arkham"Do sieci trafił kolejny klip z “Batman: Assault on Arkham”. Tym razem mamy okazję zobaczyć Batmana w akcji, który walczy z oddziałem taktycznym nasłanym przez Amande Waller.
Czytaj dalej

BATMAN ETERNAL #16

Tytuł historii: The Monster Machine
W sprzedaży od: 23.07.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, John Layman i Tim Seeley
Rysunki: Dustin Nguyen
Okładka: Dustin Nguyen
Kolor: John Kalisz
Tusz: Derek Fridolfs
Liternictwo: Taylor Esposito, Dezi Sienty
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Red Robin chce rozwiązać tajemnicę nanowirusa rozprzestrzeniającego się wśród najbiedniejszych mieszkańców Gotham, ale Harper Row nie zamierza pozwolić mu działać samemu! Czy Batwing może uciec spod szponów Córki Jokera?

Pan Bygone wyjaśnia Corriganowi, że to pobyt w Arkham tak go przemienił. Kiedyś był to szpital, gdzie leczono, ale te czasy już dawno minęły. Próbuje dotrzeć do tego co skrywa się w środku Jima, do Spectre. W kłopotach jest również Batwing. Co gorsza bohaterowie nie mogą liczyć na wsparcie Batmana, gdyż z tym skontaktowała się Córka Jokera, która idealnie naśladując głos Luke’a przekazała mu, że wszystko jest pod kontrolą.

Jason Bard, który cały czas ściga ludzi Falcone’a, po kolejnej akcji musi sobie poradzić z Vicki Vale, która che z nim porozmawiać i niekoniecznie musi to mieć związek ze sprawami policji.

O tym co wyprawia się w Arkham Asylum nikt nie wie, dlatego cały czas trafiają tam nowi pacjenci. Tym razem policja dostarcza profesora Pyga. Złoczyńca jednak nie zdaje sobie sprawy w jaki kłopoty się wpakował.

W Tokio, Red Robin zostaje zaatakowany przez roboty, a co gorsza okazuje się, że cały czas śledziła go Harper Row. Techniczne umiejętności bohaterki przydają się by unieruchomić roboty. Przed bohaterami jednak kolejne wyzwania, Sergei chce z nimi porozmawiać, i ma też dla niż inne testy.

Corrigan przeciwstawia się siłom Bygone’a i rusza na pomoc, Batwingowi. Luke’owi co prawda udaje się oswobodzić z rąk Córki Joekra, ale ta ma w zanadrzu Maxie Zeusa, który ze względu na swój stan bliski katatonii praktycznie nie czuje bólu, co czyni go nie do powstrzymania. Mimo pewnym problemów Batwingowi udaje się pokonać przeciwnika. Następnie udaje się w głąb tunelów i odnajduje Corrigana. Po chwili bohaterowie trafiają w kolejne tarapaty, kiedy okazuje się, że ktoś planuje przywrócić z piekła duszę Deacona Blackfire.

Autor: Q


Jeśli podobał wam się klimat poprzedniego numeru, to ten jeszcze bardziej powinien wam przypaść do gustu. Nawiedzone Arkham, pełne sił nie z tego świata, tych rzeczy w Batman Eternal #16 nie brakuje. Szkoda jednak, że nic konkretnego z tego nie wynika. Kto stoi za tym wszystkim, nie wiadomo. Jeśli ktoś wydawał się być ważniejszą postacią to szybko się okazuje, że tak jak Bygone jest tylko pionkiem w znacznie poważniejszej rozgrywce.

Szybki rzut oka na wydarzenia dotyczące innych bohaterów, też nic odkrywczego nie przynosi. Co prawda Tim odnajduje Sergeia, ale tak naprawdę wpada w jeszcze większe kłopoty i po raz kolejny udowodnia, że słaby z niego bohater i na dodatek bez autorytetu, skoro Harper Row ani raczy go słuchać.

Po Batman Eternal #16 spodziewałem się konkretniejszych wyjaśnień, a tak na wszystko trzeba poczekać do kolejnego numeru. Serii zdecydowanie przydałoby się szybsze tempo.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

"Batman: Miasto Sów, Tom 2"Jak dowiedzieliśmy się od wydawcy, Egmont planuje dodruki trzech tomów z serii “Batman” od Nowego DC Comics. Wiąże się to przede wszystkim z brakiem “Miasta Sów”, a jeszcze wczoraj Sklep Gildii poinformował o wyczerpaniu się nakładu “Śmierci Rodziny”.

Data pojawienia się nowych wydań nie jest znana.

Teaser "Batman v Superman: Dawn of Justice"Wbrew wcześniejszym doniesieniom wszystko wskazuje, że oficjalnie materiał z filmu “Batman v Superman: Dawn of Justice” zaprezentowany podczas tegorocznego Comic Conu w San Diego nie zostanie udostępniony.

Sue Kroll, dyrektor marketingu i dystrybucji studia Warner Bros., w rozmowie z Variety wyraźnie stwierdziła, że był to materiał przygotowany specjalnie dla fanów obecnych na Comic Conie.

Źródło: Variety

WildcatW 3. sezonie “Arrow” nie zabraknie słynnych komiksowych bohaterów. Chociaż jeszcze nie wiemy, kto wcieli się w Ra’s al Ghula, to wiadomo już, że Teda “Wildcata” Granta zagra J.R. Ramirez.

W serialu Grant będzie byłym bokserem, który prowadzi siłownie dla młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji społecznej. Mężczyzną z tajemniczą przeszłością, który odegra kluczową rolę w wątku Laurel Lance w tym sezonie.

Źródło: Deadline

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
0
minut
2
5
sekund
0
8

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293