| START | ARCHIWUM WPISÓW | GALERIE |

Magiczne wydarzenie w znaczeniu dosłownym i przenośnym. Konwent Gathering, który trwał od 10 do 11 marca 2012 roku w Bytomiu był kolejną imprezą organizowaną przez grupę WWFF. Wydarzenie było utrzymane w konwencji magii, a jego tematyką była także szeroko pojęta fantastyka oraz manga i anime.

Każdy z przybyłych gości mógł odnaleźć coś dla siebie w zbiorze atrakcji. Wśród sal tematycznych znalazł się Potterroom, gdzie fani słynnego czarodzieja mogli uczestniczyć w punktach programu o swojej ulubionej serii książek. Pojawiły się też standardowe sale dla konwentów o tej tematyce jak Artroom (rysowanie w grupie, prelekcje), czy sala panelowo-konkursowa. Właśnie w tej ostatniej odbywały się dwie atrakcje, które przeprowadziło BatCave. Pierwszą z nich był konkurs z ogólnej wiedzy o animowanych tworach związanych z Batmanem. Wzięło w nim udział 7 osób (a kilku innych przyglądało się rywalizacji uczestników) i przez godzinę zmagały się z przygotowanymi pytaniami. Zwycięzcą okazał się Pazur, który uzyskał 11 punktów. Drugie miejsce zajęła Jubi z 7 punktami, a trzecie Ludek z 6. Główną nagrodą było DVD „Batman: Odważni i bezwzględni, część 1” wraz z bonem do jednego ze sklepów konwentowych. Pozostała dwójka została obdarowana bonami. Cała trójka dostała również pamiątkowy dyplom. Drugą atrakcją była prelekcja na temat historii odświeżonego DC oraz jego wpływu na Batmana. Przybyli goście mogli dowiedzieć się o wydarzeniu Flashpoint oraz wyglądzie nowego uniwersum DC Comics, a także co się stało z Barbarą Gordon, Dickiem Graysonem, Brucem Waynem i innymi postaciami z otoczenia Mrocznego Rycerza.

Najpopularniejsza część prawie każdego konwentu,czyli cosplay, gdzie ludzie przebrani za postaci z anime, mang, seriali, filmów i tym podobnych pokazują się na scenie, odbył się o 19 w sobotę i wzbudził sporo emocji. Zanim jednak rozpoczął się pokaz, prowadzący przedstawiali każdego ze sponsorów oraz patronów imprezy, a wśród wyświetlanych bannerów pojawiło się także logo BatCave. Po cosplayu odbył się także Bal Wszechmagiczny – jego część oficjalna i nieoficjalna, w której uczestniczy mogli zużyć resztki swojej energii przy tańcu i muzyce.

Chciałbym też wspomnieć o miłej niespodziance, która mnie spotkała – po konwencie oczywiście kręciła się masa poprzebieranych ludzi, którzy jednak nie brali udziału w konkursie strojów. Jedną z takich osób była dziewczyna, która przywdziała strój Terry z animowanej serii „Teen Titans”. Miły, komiksowy akcent, którego osobiście się nie spodziewałem.

Poza zwykłymi atrakcjami i wydarzeniami, na konwencie znajdowały się sale z grami, matami do tańczenia, stoiska handlowe, czy pokój z grami planszowymi, w którym można było spędzić prawie calutką noc (co niektórzy uczestnicy, a w tym piszący owy tekst, zrobili).

Gathering był kolejnym, udanym konwentem organizowanym przez grupę WWFF. Odbył się bez żadnych problemów, przebiegał w spokoju, a uczestnicy zachowywali się kulturalnie. Nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie podziękować organizatorom za współpracę i życzyć powodzenia w kolejnych planowanych wydarzeniach. Następna impreza odbędzie się już w lipcu i będzie to Balcon 2012: Jubileusz, na którym, mam nadzieję, nie zabraknie także BatCave.

PS Specjalne pozdrowienia dla uczestników naszego konkursu oraz prelekcji!

kelen, 07.04.2012

Zobacz galerię z konwentu Gathering
Zobacz oficjalną stronę grupy WWFFjuż za:
dni
3
7
godzin
1
8
minut
1
4
sekund
5
0

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fjijoppauaquzch 272203077 fjev_newuaqgn01 the-batman-poster_5 fjedsmcxeag7nw1 fjedq3fxoamzvrq