Tytuł odcinka: “SAFE”
Pierwsza data emisji: 3 sierpnia 2013
Reżyseria: Sam Liu
Scenariusz: Mark Banker
Twoja ocena:
GD Star Rating
loading...

Obsada:
Anthony Ruivivar
Sumalee Montano
JB Blanc
Matthew Lillard
James Remar
Finola Hughes
Batman/Bruce Wayne
Tatsu Yamashiro
Alfred Pennyworth
Dr. Jason Burr
Silver Monkey, pan Reese
Lady Shiva

Prezentując prototyp swojego najnowszego produktu – Ion Cortex – urządzenia mogącego rozwiązać światowy kryzys energetyczny, Bruce Wayne zatrudnia genialnego naukowca dr Jasona Burra do pracy nad tym projektem. Prezentacja zwraca również uwagę jednej z najbardziej niebezpiecznych grup na świecie – League of Assassins. Kiedy jeden z zabójców Ligi, Silver Monkey, atakuje Wayne Manor by porwać Burra, podczas gdy Batman jest w Gotham, to do Alfreda i Katany należy powstrzymanie zabójcy do czasu aż przybędzie Batman. Ale Katana jest uzbrojona i gotowa do zadania – wraz z legendarnym Soultaker Sword, bronią, którą ukradła League of Assassins!

Pojawienie się Ligi Zabójców zawsze zwiastuje coś ciekawego, a ze względu na Katanę ten wątek zapowiadał się bardzo obiecująco. Niestety oczekiwania nie zostały spełnione.


Fabuła wydaje się dość interesująca. Akcji nie brakuje Alfred i panna Yamashiro mają okazję się wykazać, a na dodatek postać dr Burra wprowadza sporą dawkę humoru. Brakuje jednak większej spójności i jakiegoś większego wytłumaczenia działań bohaterów. Kiedy już akcja nabiera tempa, to tak naprawdę zostaje przerwana w najciekawszych momencie. Na plus zasługuje za to rozwój relacji pomiędzy Batmanem i Tatsu, która jeszcze nie zna prawdziwego powodu, dla którego Alfred ściągnął ją do Wayne Manor. Stopniowe rozwijanie tego wątku sprawia, że nie chce się przegapić kolejnego odcinka, bo nawet, jeśli główna historia nie jest bardzo dobra, to te poboczne cały czas przykuwają uwagę widzów.

Wątek Ligi Zabójców nie został jeszcze zamknięty i było kilka obiecujących momentów, jak chociażby pozostająca w cieniu Lady Shiva, czy też odkrycie prawdy na temat przeszłości Katany.

Przy okazji tego odcinka warto odnotować, że głosu dr Jasonowi Burrowi użyczył Matthew Lillard, a zaangażowanie aktora o takiej pozycji może świadczyć, że jeszcze usłyszymy o jego bohaterze, który w komiksach znany jest również jako złoczyńca Kobra. Jeśli tak by się stało to by był kolejny powód by oglądać Beware the Batman, bo chociaż animacja cały czas momentami przypomina stare gry komputerowe, to widać, że twórcy mają naprawdę dobre pomysły.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

CYTATY:

Batman: [Tatsu Yamashiro została ranna podczas walki] How bad are you?
Tatsu Yamashiro: I’m alive.
Batman: Good. Stay that way.

Katsu: Get back? Where are you going?
Bruce: Hot date. Well, as hot as a date can be at a museum reception.
Katsu: What about Dr. Burr?
Bruce: He’s not my type. Don’t wait up.

Bruce: I need to find out who’s after Burr
Alfred: Perhaps you should search Dr. Burr’s lab.
Bruce: Thank you, Alfred. You know I’ve done this before, right?
Alfred: And you’re getting better at it every day.

Alfred: A shirt that expensive, I’m surprised the cuffs don’t link themselves.
już za:
dni
3
7
godzin
1
7
minut
4
5
sekund
2
3

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fjijoppauaquzch 272203077 fjev_newuaqgn01 the-batman-poster_5 fjedsmcxeag7nw1 fjedq3fxoamzvrq