Forum

Już wkrótce
 • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
 • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
 • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
 • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Tytuł odcinka: “Encounter Upon the Razor’s Edge!”
Pierwsza data emisji: 21 kwietnia 2022
Reżyseria: Christopher Berkeley
Scenariusz: Jim Krieg i Giancarlo Volpe

Obsada:

Dee Bradley BakerChameleon Boy, Green Lantern Tomar-Re
Denise BoutteRocket
Ben DiskinOrion, Ma’alefa’ak
Nika FuttermanForager
Phil LaMarrMetron
Jason MarsdenBart Allen/Kid Flash
Phil MorrisLor-Zod, Noble Davis
Kevin Michael Richardson Green Lantern Kilowog, Vykin
Jason SpisakForager, Razer
Kari WahlgrenSaturn Girl

Rocket opuszcza jedną konferencję, podczas gdy inna kończy się fiaskiem.

Za sprawą Legion of Super-Heroes potrzebujący pomocy Flasha, a także samego Zoda poznajemy historie uwięzionych w Phantom Zone kryptończyków. Są to relacje dwóch stron więc w zależności czyjej strony słuchamy inaczej możemy postrzegać jej działania. Walka przeciwko globalnemu porządkowi, czy nowe przywództwo? Nie wszystko musi być tu czarno białe i twórcy starają się by widzowie sami mogli wyciągnąć wnioski.

Tymczasem na szczycie nic nie idzie po myśli Rocket. New Genesis, ani Green Lanterns nie są skorzy by otwarcie walczyć z Apokalips. Polityczny aspekt odcinka nie jest jednak najważniejszy. Dużą niespodzianką zwłaszcza dla fanów “Green Lantern: The Animated Series” jest obecność postaci Razera. Twórcy po raz kolejny udowadniają, że potrafią czerpać z całego bogactwa animacji z bohaterami DC, a nawet jeśli nie znamy postaci Razera, to ta zostaje w należyty sposób wprowadzona i nie pełni funkcji smaczka dla fanów.

Po rożnych historiach, tym razem otrzymujemy solidne konkretny wyjaśniające kwestię sprawy Superboya. Koniec z zakulisowymi działaniami, wiemy kto i dlaczego. Poszczególne elementy zostają ustawione pod ciąg dalszy, który zapowiada się równie dobrze.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Ciekawostki:

 • Tytuł odcinka “On a Razor’s edge” („Na ostrzu brzytwy”) odnosi się do niepewnej sytuacji, która może oznaczać trudne negocjacje między Justice League, New Genesis i Korpusem Zielonej Latarni; Decyzja Razera, by przyjąć swój gniew i ponownie zostać Czerwoną Latarnią; lub złożonej manipulacji strumieniem czasu, której próbowali zarówno Legion Super-Bohaterów, jak i Lor-Zod.
 • Razor to homofon Razera, który został wprowadzony w tym odcinku i ważnym elementem fabuły po przypadkowym spotkaniu z Kilowogiem.
 • Razor’s Edge może być również odniesieniem do “Razer’s Edge”, trzeciego odcinka “Green Lantern: The Animated Series”, który po raz pierwszy ujawnił, w jaki sposób Razer stał się Czerwoną Latarnią, wydarzeniem, do którego odnosił się Razer, gdy odbierał Metronowi czerwony pierścień mocy. Razer zdał sobie sprawę ze swojego błędu po tym, jak zobaczył rannego Foragera, co odwołuje się do wydarzeń “Razer’s Edge”, gdzie Razer znalazł swoją żonę martwą.
 • Chameleon Boy zaznacza, że ​​od trzech i pół miesiąca montują materiały do ​​Cosmic Treadmill, co oznacz, że zaczęli 15 maja, kiedy zbliżyli się do Barta Allena pod koniec “Ebb Tide”.
 • Bart Allen kilkakrotnie nawiązuje do wydarzeń z „Bloodlines” i wyników swoich podróży w czasie w drugiego sezonu.
 • Lor-Zod przypomina Ma’alefa’akowi, że musi wykonywać jego rozkazy z polecenia Darkseida z “Beyond the Grip of the Gods!”.
 • Odcinek przedstawia Razera, postać pierwotnie stworzoną na potrzeby serialu animowanego “Green Lantern: The Animated Series”, i kontynuuje jego historię z finału serii. Showrunnerzy tego serialu, Jim Krieg i Giancarlo Volpe, są scenarzystami tego odcinka, a Jason Spisak i Kevin Michael Richardson ponownie wcielili się w swoje role odpowiednio Razera i Kilowoga. Greg Weisman stwierdził, że Green Lantern: The Animated Series „sąsiaduje z kanonem” co oznacza, że ​​podobna, ale odrębna wersja wydarzeń z serialu wydarzyła się we wszechświecie Earth-16.
 • Bart je Chicken Whizees. W “Satisfaction” nie tylko wyraził upodobanie dla tej przekąski, ale także stwierdził, że jest od nich uzależniony.
 • Orion nawiązuje do potyczki w sierocińcu w „Into the Breach”. Według niego Furies i Mantis zostały zatrzymane przez Korpus Zielonej Latarni i wypuszczone sześć miesięcy później.
 • Orion pyta, dlaczego w szeregach Zielonych Latarni jest tak wiele przedstawicieli Ziemi, odnosząc się do Hala Jordana, Johna Stewarta, Guya Gardnera i prawdopodobnie czwartego członka, do którego nawiązał Orin w „Leviathan Wakes”.
 • Lor-Zod twierdzi, że próbował zabić Superboya obok gmachu ONZ w dniu, w którym ten ujawnił swoje istnienie światu w „Nevermore”.
 • Nakładające się relacje Saturn Girl i Lor-Zoda obejmują materiały z „Nevermore”, „Inhospitable”, „Needful”, „Involuntary” i „Ebb Tide”.
 • Ma’alefa’ak dowiaduje się, że to Lor-Zod połączył jego bombę genową z kryptonitem w odcinku „Involuntary”, co doprowadziło do śmierci Connera. M’gann oskarżyła o to M’comma w “The Lady, or the Tigress?”.
 • Noble Davis dzwoni do Rocket, aby kontynuować ich poprzednią rozmowę dotyczącą Amistada. Rocket wciąż nie akceptuje specjalnych potrzeb swojego syna.
 • Lor-Zod mówi, że Darkseid porównał ich układ “zwycięzca bierze wszystko” do paktu, który zawarł wcześniej „z jakimś dzikusem (savage) lub kimś innym”. Odnosi się to do Vandala Savage’a i paktu zawartego na przełomie XIII i XIII wieku, co pokazano w „Evolution”.
 • Ma’alefa’ak odnosi się do Connera jako narzeczonego M’ganna. Byli zaręczeni, po tym jak Conner oświadczył się w „Princes All”.
 • Giancarlo Volpe stwierdził, że odniesienia do Hala i Ayi były celowymi hołdami dla Josha Keatona i Graya Griffina, którzy użyczli głosom tym postaciom w “Green Lantern: The Animated Series”.
 • Kwestia Razera “You won’t like me when I’m angry” to słynny cytat wypowiedziany przez Davida Bannera, znanego również jako The Hulk, w serialu telewizyjnym “The Incredible Hulk” z 1978 roku.
 • Podczas napisów końcowych wokół tortu z trzema świeczkami w kształcie 1, 0 i 2 Forager i Forager śpiewają urodzinową piosenkę Bug dla Jaya. Jay zdmuchuje świece, a Rocket i Bugi wiwatują, choć Orion jest niezadowolony, że świece nie są takie, jakie były.

Cytaty:

Ma’alefa’ak: So you killed my sister’s fiancé.
Lor-Zod: You have a problem with that?
Ma’alefa’ak: No. I simply wanted to thank you.

Saturn Girl: Back on Earth, we turn to the one person capable of replacing Superboy in our timeline.
Bart Allen: Oh. Uh, me?
Chameleon Boy: No, Superman!


Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"